Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen felnit válasszak?

Milyen felnit válasszak?

Figyelt kérdés

Most van egy 18"-os alufelnim Golf IV alatt. Itt a link az autóról: [link]

Rájöttem hogy csak annyi előnye, hogy nagyon szép. (Hátránya: több fogyasztás, drága gumi, futómű, szilentek cseréje)

Lecserélem de nem tudom, hogy milyenre? Maradjak az alufelninél, vagy lemezfelni gyári dísztárcsával? Ha viszont alufelni, akkor 15" vagy 16"? A 15" nem kicsi?


2011. szept. 5. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Az itthoni út- és időjárási viszonyokhoz felesleges pénzkidobás az alufelni. A lemezfelni dísztárcsával olcsóbb, könnyebb és kevésbé sérülékeny. Padkázás vagy éktelen méretű kátyú után vissza lehet egyengetni, a téli sós hólé kevésbé kezdi ki és attól is kevésbé kell tartanod, hogy lelopják az autóról. Ráadásul a futómű is jobban szereti. Viszont a gyári dísztárcsa nagyon kelendő, úgyhogy vagy fel sem szereled rá, vagy valami olcsót használsz, vagy a manapság egyre jobban terjedő gyorskötözős megoldással rögzíted, nehogy valakinek megtetsszen.
2011. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a tél nem gond neki, mert csak nyáron használom, használnám. Téli garnitúra van külön lemezfelnin. Egyetértek amit írsz, de a lemezfelni(dísztárcsa)nem csúnyítja az autót? Mert láttad, hogy néz ki és az alufelni azért nagyot dob rajta.
2011. szept. 5. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem csúnyítja. Léteznek nagyon szép, ízléses "cult" autók, amiken sokat dob a felni.

Csak éppen tudni kell mit kezdeni vele. A gyári, semmilyen, selyemfényű fekete helyett lehet mondjuk az autó színére fényeztetni, ami kadmiumozott csavarokkal elég látványos tud lenni. Vagy mondjuk kaphat valami látványos felnicsíkot, esetleg festett csíkot, aztán rögtön életképesnek tűnik. Bár nekem az egyszerű lemezfelni is bejön (viszont tudom magamról, hogy a külsőre nem sokat adok, nekem a célszerűség az első).

2011. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
persze egy golf4 re elég 15-16 , nekem 307 re 15 van ami bőven elég főleg a magyar utakra, bár egy 320 ra már 17-18 kötelező :)
2011. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elég. Nem kell rá 18". De alu vagy lemez? 15 vagy 16?
2011. szept. 5. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Én alut vennék 16-osban 205/55 gumikkal.
2011. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
persze alut sokkal szebb! bár pénztárca kérdése
2011. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én a gyári tárcsát javallanám, gyári gumi mérettel. Szerintem nem érdemes ilyen szép kerekeket tönkre tenni / feláldozni a magyar kátyúkon. :)
2011. szept. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!