Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megeri kamionos...

Szerintetek megeri kamionos lenni?

Figyelt kérdés
14 -eves vagyok es nagyon szeretek vezetni apam autojat sokszor vezetem imadom a vezetest ezert gondoltam hogy nekem ez paszolna szerintetek megeri ?es teleg van olyan hogy le utnek amikor pihensz vagy annak nagyon kicsi az eselye?
2011. szept. 24. 21:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22:59 ez a film kb. úgy tükrözi a kamionos életet, mint az angyal bőrben a sorköteles katonai,életet úgyhogy jó reggelt jövendő kamionosok ez csak mese annyi igaz belőle ,hogy be indul a kamion!!!
2011. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A kamionosok általában hosszabb utakat tesznek meg, elhagyják az országot is, több napig vezetenek oda-vissza. Tehát ott van az igazság aki azt írja hogy ha "nincs családod" illetve ha van aki távol leszel sokáig. Ha pihensz magadra tudod csukni a fülkét, ha ki nem nyitja valaki nem tud leütni, de van veszély, mert kirabolhatnak útközben ha tudják mit szállítasz, ez szerencse kérdése is.

De 14 évesen, az jó hogy érdekel a dolog, de még ráérsz eldönteni hogy kamionos leszel e, ha jól tudom 2 év érvényes személyautó jogsi után lehet csak belekezdeni és ha még levizsgázol tehergépkocsira utána még külön kell pótkocsira is meg páv vizsgát is kell csinálni, nemezetközi árufuvarozói tanfolyamot is és csak utána tudsz nekiindulni kezdőként. Legalább 20-22 évesen.

2011. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem én írtam azt a hosszú szöveget szóval... :)csak bemásoltam. De azért jó sorozat :D
2011. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat meg irhatok nagyon hasznos es biztato dolgok
2011. szept. 25. 19:34
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát én 14éve ezt csinálom,nekem is ez volt az álmom gyerekkoromban,de mostanra eléggé kiábrándultam a dologból.A magyar cégek nagyon keveset fizetnek,épp hogy el lehet lenni belőle.Mondjuk egy jobb cégnél keresel 300ezer forintot,ha 3hétig uton vagy ebből egy százas eluszik a megélhetésedre fürdőre stb.200at haza adsz az asszonynak,az befizeti a csekkeket stbés alig tudsz félre tenni belőle valamit,cserébe 3hétig nem látod a családod.

Ez mellett még ott vannak az egyre szigorodóbb szbályok,vezetési,és munkaidők betartása,ezekre nagyon figyelni kell,mert könnyen többszázezres bírságot szabhatnak ki rád ha nem figyelsz.Ezenkívül azt is vedd figyelembe,hogy mennyi ideig bírsz egyedül lenni,mert van mikor 1-2 hétig még magyar emberrel sem találkozol,nem hogy ismerőssel.A kamionozás gyakorlatilag egy életforma,ha ennek szenteled az életed akkor hajrá!

Még egy dolog,ha világot akarsz látni,akkor ne kamionosnak menj,mert ott csak az autópályákat fogod látni meg a benzinkutakat,terminálokat és logisztikai központokat.Egy idő után elég uncsivá válik az egész.

Az a javaslatom,ha mindenképp sofőr akarsz lenni,inkább menj buszvezetőnek.Nekik sokkal jobb soruk van,ott tényleg láthatsz idegenforgalmi látványosságokat,és világot szinte ingyen söt még pénzt is kapsz,hogy odaviszed az embereket.Normáli szállón alszol,általában a sofőrnek fizetik a kajáját,néha még borravalót is szednek össze neki.Tehát mérlegelj,én annak idején nem tettem.

2011. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ha elmész kamionozni, akkor lesz pénz lóvéra...
2016. okt. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!