Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik pontosan, ha 15...

Mi történik pontosan, ha 15 napon belül nem íratom a nevemre az autót?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, de nem tudtam átíratni, szerdán telt le a 15 nap.
2011. nov. 7. 21:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Gépjármű átírás határideje - átírási határidő


A BM rendelet értelmében a gépjármű átírásnak is van egy határideje. A rendelet szerint eme ügyintézésre 15 napunk van ( nem munkanap, hanem naptári nap!!! ) Érdemes erre a határidőre fokozottan figyelni, az alábbi sorok értelmében!


Mi a következménye a gépjármű átírási határidő be nem tartásának?


A BM rendelet szerint a 15 napot meghaladó gépjármű átírási ügyintézésnek következménye van. A határidőn túl érkező kérelmeket ugyan teljes mértékben végrehajtják, azaz a hatóság bejegyzi az új tulajdonjogot a nyilvántartása, és kiadja az új forgalmi engedélyt, és elindítja a törzskönyv megrendelését, de ezzel egy időben a rendszer automatikusan jelez az illetékhivatal felé.


Ezt követően az illetékhivatal mulasztási bírságot szab ki, melynek összege 100.000.-Ft.-ig terjedhet. Nagy általánosságban az ez összeg 30.000.-Ft körül szokott mozogni!


Az illetékhivatal megvizsgálja a gépjármű átírás határideje be nem tartásának okát, mérlegeli a körülményeket, az adózó jogellenes vétségeinek előéletét, illetve az adózótól elvárható körültekintőségét, majd dönt a bírság méretéről.

2011. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Mi vagy te előző jogász ügyvéd vagy rendőr??Mit rémisztgeted a szerencsétlent?? Azért is adok tanácsot a gyereknek..

Ha csak egy két napot csúszol akkor semmi nincs. Vagy kérdezd meg az előző tulajt hogy leadta e az adásvételi nála maradt példányát. Ha nem akkor írjatok másikat későbbi dátummal... Én volt hogy 3 hónapig nem írattam át:P

2011. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én két hete vettem egy autót, még nincs átíratva, de már elszeretném adni mert most kaptam egy sokkal jobb ajánlatot. Most ilyenkor mi van? Megúszhatom az átíratást?
2011. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi nektek! A papír már le van adva, különben én is azt csináltam volna, amit a második ír.

Utolsó!

Semmiképp nem úszhatod meg az átírást, csak akkor adhatod el, ha a te tulajdonodban van. Ezt már én is megkérdeztem az okmányirodában. Kikerülni esetleg úgy tudod, hogy akitől te vetted azzal csinálja meg az új vevőd az adásvételit, de ez is csak akkor lehetséges, ha nem jelentették le. Ha lejelentették 5 napon belül, hogy eladták neked, akkor más nincs, csak hogy átíratod + kifizeted a bírságot.

Én cuminak azt tartottam, hogy csak akkor lehet átíratni is, ha van rajta műszaki. Na már most a mi kocsink korrodált, először műszaki képes állapotba kell hozni, majd utána a vizsga és utána az átírás. Ezért nem lett még megcsinálva.

2011. nov. 8. 12:47
 5/18 anonim ***** válasza:

Műszaki nélkül is át lehet iratni.


1-2 nap csúszás nem feltétlenül számít, de egy hét az már erősen esélyes kategória.

2011. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem lehet műszaki nélkül átíratni.
2011. nov. 8. 14:59
 7/18 anonim ***** válasza:
Már miért ne lehetne?!
2011. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Valami új jogszabály vagy mi miatt. Néhány napja mondták az okmányirodában. Ennek tudatában az autót sem vettem volna meg még akkor sem, ha csak néhány ezer forintomba került.
2011. nov. 8. 16:50
 9/18 anonim ***** válasza:
Két héten belül hozták ezt a rendeletet? Mert én két hete irattam át műszaki nélkül.
2011. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát akkor én nem tudom, nekem ennyit mondtak, különben már át lenne íratva. És akkor megmondanád légyszi te hogyan írattad át?
2011. nov. 9. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!