Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik pontosan, ha 15...

Mi történik pontosan, ha 15 napon belül nem íratom a nevemre az autót?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, de nem tudtam átíratni, szerdán telt le a 15 nap.
2011. nov. 7. 21:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze.


Fogtam az adásvételit, kötöttem kötelező biztosítást, elvittem eredetiségvizsgára, majd bementem az okmányirodába, és mondtam, hogy nevemre szeretném venni a kocsit. Ott ellenőrizték a papírokat, majd miután mindent rendben találtak, fogták, és a régi forgalmi engedély hátuljába, a "megjegyzések" rovatba beírták a tulajdonosváltást.


Annyi az extra, hogy amikor viszem műszaki vizsgára, akkor csak adatlapra tud vizsgázni, és azzal az adatlappal, és a hátsó rendszámmal kell besétálnom majd az okmányirodába. Akkor fogják kiállítani az én nevemre szóló forgalmi engedélyt. A törzskönyv viszont már megérkezett :).

2011. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor így lesz!
2011. nov. 13. 23:26
 13/18 anonim válasza:
Nekem kb fél éve nincs átiratva nyitott adásvételivel van aztán kész,bár az enyém 3000-es Mv 6 szóval szép kis summát kéne kipengetnem.Legjobb ilyenkor a kölcsönadási szerződés azt csá!
2012. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez kifejezetten jó dolog, ha kifizettél egy vagyont a kocsira, majd az extulaj gondol egyet, és egyoldalasan felbontja a kölcsönadási szerződést, és visszaköveteli a kocsit :D
2012. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 zsolt81 válasza:
csusztam 4 napot és kivonták a forgalombol 2 honapra ideglenesen pff
2014. ápr. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
És utánfutónál?
2016. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

1honap utan irattam át,semmit nem szoltak,büntetést se kaptam

Most a másik automon szerelési gondok miatt 2honapot csusztam kivancsi vagyok hogy kapok e büntetést

2019. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
mi lett a vége?
2019. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!