Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsit ajánlotok?

Milyen kocsit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szóval mondom milyen kritériumoknak kéne megfelelni: :)

Olcsó legyen, kicsi, keveset fogyasszon.

Semmi extra nem kell nekem, elvigyen A ból Bbe, és ne robbangyon le.

Első kocsim lenne, azért sem akarok rá sokat költeni.

Én egy Opel Corsára gondoltam, ott már 300.000 árt lehet jókat kapni, persze 13 éveseket, de nekem megfelelne.

Van valakinek egyébb javaslata?

22/F


2011. nov. 20. 17:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift. Ha még kisebb kell, Daewoo Tico. Egy '98-as Corsa egyébként inkább 500e Ft körül van.
2011. nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hármas golfokat tudnék ajánlani, ezek keveset esznek, és nagyon jó kis autók. Nagyjából semmi nem tud elromlani rajtuk, rozsdásodni se rozsdásodnak, ha meg valami gikszer van akkor pár ezer forintért lehet hozzá alkatrészt szerezni. Persze vétel előtt el kell menni szépen az eladóval egy szerelőhöz, felemeltetni a kocsit és alánézni. Mivel ezek régi autók lehet egy-két dolgot cserléni kellesz benne, mint minden régi kocsiban, ezért a vételárhoz még legalább 100 körül számold hozzá a lehetséges cserealkatrészeket. Corsánál ugyan ez a helyzet.
2011. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ja és persze a fent említett suzuki swift, bárki bármennyire is szidja a suzukikat, jó városi autó. Olcsó, és gyakorlatilag csak tankolni kell, nem sok más ráfordítást igényel.
2011. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
A Swift egyszerű mint a szög, és ebben a kategóriában verhetetlen. A Corsa, Golf3 is jó választás lehet ( kényelemben biztosan).
2011. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha jót akarsz magadnak, csakis swift. A biztonságon meg nem érdemes agyalni, az összes akkori autó csont ugyanolyan (ha nem rosszabb) töréstesztű mint a swift. Viszont a stift megy, nem romlik el, és baromi keveset eszik.


A német (főleg vw-kről) meg inkább nem nyilatkoznék, mert csak rosszat tudnék mondani róluk. Általában az elvakultak istenítik, akinek meg esze van, stiftet vesz, aztán 1/3-al kevesebbet tankol, és a lámpánál otthagyja az istenített vw-t.

2011. nov. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Azért megnézném, mikor tankolsz kevesebbet egy Stiftbe, mint egy 1.9tdi golfba :)
2011. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

ne akarjál már összehasonlítani egy dízelt egy benzinessel.


A golf simán benyeli a 8 lityit, a stift megelékszik 5-6 lityivel. Amúgy még a dízel golf is megeszi a 4-5 litert, vagyis nem sokat spórolsz a dízelen. Viszont ha bedöglik, a gatyád is rámegy. Plusz városi cirkálásra sokkal inkább benzin mint dízel, a dízel jóformán be sem melegszik a város határon belül ha csak rövid távra mész.

2011. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem akarom összehasonlítani, a benzinest a dízellel, de Suzukival ellentétben akkoriban az összes kunkurens modellhez kínáltak dízelmotort.


SWift 1.3 820kg <> Golf 1.8 1045kg nettó: 33%-kal nehezebb autó, természetes, hogy többet eszik,de az 1.4-1.8asok elmennek kényelmesen 8 liter alatt. Cserébe valamivel kényelmesebb, elérhető klímával is, a tulaja meg büszke VW fanatikussá változhat rövid idő alatt :)

A VW-hez is van annyi alkatrész, mint a szemét, nem valószinű , hogy egy 15 éves kocsihoz olyan baromi drága lenne bármi is.

2011. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

VW tulaj vagy, vagy csak mondod? Én VW tulaj vagyok, pontosan tudom az árakat és a fogyit, tehát nem a levegőbe beszélek, és nem is a 100 évvel ezelőtti legendát szajkózom.


Hidd el hogy a 3as golf (benzin) benyeli a 8 lityit (jó nekem 2es van, de a 3as sem eszik sokkal kevesebbet) cserébe nem megy, és minden alkatrész legalább 2*es áron van mint a stifthez (nem egyszer néztem már).


A stiftben sokkal jobb a súly/lóerő arány mint a VW-ben.


Egy kis szar 900 ccm-es motorral szerelt suzi úgy ott hagyja a 3-as 1.3-as motorú golfot mint a huzat (legalábbis a 2es golfot tutira, de sztem még a 3asat is...)

2011. nov. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a Corsa jó választás.

Én 130 ezer forintért vettem 94-es 1.4-es corsát, új müszakival és valóban jó állapotban volt az autó.

Az eleje fekete volt, a hátulja piros, de nem volt törve, mert a nyúlványok és minden egyben volt....


Egyszóval ügyes kis autó volt, 7 liter körül evett és ha kellett akkor haladni is tudott.


Kis esetlen volt, mint egy háromlábú kutya, de megszerettem nagyon.

2011. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!