Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb mennyi pénz egy normális autó?

Kb mennyi pénz egy normális autó?

Figyelt kérdés
Diák vagyok, a tőkém kb 0 ft. Arra gondoltam elmegyek segíteni pakolni a cementgyárba és azért kapok havi minimálbért. Mennyit kellene összeszedni egy kocsiért?
2011. dec. 11. 10:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
És mi neked a normális?
2011. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Meg aztán az sem érdektelen az ügy szempontjából, hogy a minimálbéredből mennyit költesz megélhetésre. Mert ha az egészet, akkor maximum matchboxot vehetsz belőle.
2011. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem 500E alatt nem szabad autóra gondolni, mert ráköltesz mindent utána.
2011. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Anyámmal élek babettával járok macskám van és ne is legyek kemény? Nekem senki se mondja hogy ne legyek kemény.

Kb havi 3000 ezer a helyi bérlet vagy kb ugyan ennyi ha "babettával" járok. Havi szinten 4 ezernél többet nem tudok elherdálni felesleges dolgokra.

2011. dec. 11. 11:03
 5/18 anonim ***** válasza:
A normális autó nagyon márkafüggő gondolat. Például nem ugyanannyi pénzért kapsz egy 10 éves audit, mint egy 10 éves Renault-t.
2011. dec. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
felőlem aztán lehet hottentotta is...
2011. dec. 11. 11:28
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Én a saját tapasztalataimat osztom meg Veled, de ha rám hallgatsz nem veszel autót, mert felesleges.


Én 230-ért vettem a kocsit, utána legalább 170-et beletoltunk még, tehát nagyjából 400nál járunk. Jó állapotúnak tűnt, nem akartam elhinni a "legendát" hogy egy régi olcsó autóra még egyszer rá kell költeni az árát. Pedig sajnos igaz. De nem is ez a baj, hanem a fenntartás:


Minden költség változhat, és nagyjábólagos, csakhogy legyen fogalmad:


- veszel egy kocsit mondjuk 100-ért:

- átírás: 50

- minimális cserék (úgyis kell, nincs olyan autón amin nem): 50


Tehát kb. 200ért lesz egyáltalán autód (hogy milyen attól most tekintsünk el...)


- éves kötelezően fizetendők ha 1 km-t sem mész:

- bizt: évi 30-50

- súlyadó: 10-30e


Ez kb 40-60, vagyis durván havi 4-5, és még 1 km-t sem tettél meg, csak áll az autó a garázsban (ha van).



Az autóban néha kell cserélni dolgokat (persze megteheted hogy nem cserélsz, de pl. fékbetéttel, egyéb ilyen dolgokkal nem szabad játszani), tehát éves szinten erre is számolnék egy 20-at legalább. Télen nyári gumival közlekedni életveszélyes, néha valami úgyis el fog romlani, illetve 2 évente műszakiztatni is kell. Mindezekre számoljunk mondjuk összesen évi 30-at, és akkor még nagyon olcsón számoltam.


Tehát évi 30 azok a kiadások amit a kocsira költesz, de még mindig nem tettél meg vele 1 m-t sem.


Eddig évi 60-80 körül járunk, de még mindig nem tankoltál.


Évi 10e km-es futással szoktak számolni, ami durván 100 tankolás.


Vegyünk egy 7literes fogyit:

100*7 = 700

700*400 = 280e ft amit csak benzinre fogsz költeni, és megint jószívű vagyok, mert jövőre a benzin drágább lesz (kapásból jan. 1-el, de sztem év végére el fogjuk érni a 430-as szintet).


Namost akkor összesen egy évben kb 360e ft-ban lesz az autó. Ezt leosztva hónapra: havi 30e.


Persze, lehet mondani hogy ezek irreális számok, meg nem fogsz annyit menni. Ha nem mész annyit, akkor viszont nincs értelme az autónak. A kiadásoknál lehet kevesebbet számolni, de nem jó nagyon kiszámolni, mert bármikor történhet bármi, főleg egy öreg autónál...


Én a helyedben nem vágnék bele. Inkább vegyél most egy kis robit, azoknak úgyis lent van az áruk, tavasszal majd használod. Kb 10-ed áron az autóhoz képest...

2011. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ebben a retek országban a mai napig luxus az autó. Ahogyan az egyik fenti válaszoló is leírta, mocskos sarcokra számíthat az, akinek autója van, legyen az akár egy 20-25 éves lom is.

Nem kell ide semmi, ostoba birkáknak minek is..?

2011. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
van robogóm, de lassú és ki vagyok téve a hidegnek meg az esőnek
2011. dec. 11. 13:08
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
igaza van a hosszú választ írónak a számokban, nagyon is. Viszont engem is nehéz lenne meggyőzni, hogy ne vegyek autót, ha egyszer az az álmom. De sajnos ebben az országban tényleg csak akkor kifizetődő, ha a minimálbér, amit megkeresel, van mögötte háttér. Szülők, rokonok. Ami aztán még rossz, hogy ebben az országban beállsz a sorba és veszel te is egy Suzukit, mert jobbra nem futja. Ez Magyarország.
2011. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!