Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez mégis hogy történhetett meg?

Ez mégis hogy történhetett meg?

Figyelt kérdés
A mai nap tartok hazafelé az M3-ason , erre azt látom hogy egy Suzuki Swiftet húznak fel egy autómentőre...Ez mégis hogy történhetett? Hisz állítások szerint a Suzuki annyira igénytelen de annyira hogy még olajat sem kell benne cserélni,akár bele is hugyozhatunk a tankba azzal is elmegy annyira igénytelen...Én meg jót röhögve mentem tovább az agyonsz@rozott, ugynevezett szerviigényes sokat fogyasztó 3-as BMW-mel
2012. febr. 5. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

A Swiftet is szép lehet b@szni, ugyanúgy, ahogy normális gazdánál évekig megy egy BMW probléma mentesen.

Tényleg hülye kérdés...

2012. febr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Figyi, akik istenítik a swift-et, azok csak azért, mert nincs jobbra pénzük. Akik szidják az X6-ot h mennyire szar, semmi terepjáró képessége, meg csak farokhosszabbító, értelmetlen, azok szintén csak azért mondják, mert savanyú a szőlő. De hidd el nagyon örülnének egy x6-os BMW-nek ebben a hatalmas hóban. Kb. sokkal biztonságosabb ekkora suv-val közlekedni ilyenkor
2012. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
van olyan ismerősöm ,hogy van neki egy szép ,pár éves BMW-je de nincsen pénze javíttatni! meg gumizni, meg tankolni ! a balek jobban járt volna egy swiftel!
2012. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én erre csak annyit szoktam mondani,hogy karbantartás kérdése az egész.Megbízhatatlan autó nincs,csak különböző karbantartás igényű.Ha elhanyagolod,akkor a BMW-d egy platón fog kikötni.Most jön a másik véglet,ha egy Trabant megkapja a szükséges törődést,akkor elkísér a sírig.


Az persze más kérdés,hogy melyik márkát milyen gyakran kell szerelni...a hangsúly nem ezen van.

2012. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Elég gyerekes vagy, kérdező. Ami el tud romlani, az el is fog, a kérdés, hogy adott karbantartás mellett mikor.


Én ugyan nem ismerem sem a suzukit, sem a bmw-t, de abban biztos vagyok, minél komplexebb egy szerkezet, annál nagyobb a valószinűsége a meghibásodásnak.


Ergo, egy faék egyszerűségű jármű jó eséllyel sokkal tovább húzza azonos igénybevétel és karbantartás mellett, mint egy mindenféle szir-szarral telepakolt.


Ez azonban értelemszerűen (figyeled: értelem!) nem zárja ki a meghibásodást.


Te most komolyan azt hitted, hogy a suzuki-fanok szerint egy suzuki sosem romlik el? Ember, ennyire nem lehetsz ostoba.


Másrészről viszont: te komolyan azt hiszed, hogy a te bmw-d sosem fog elromlani? Ugyan már!


Nyilvánvaló, hogy a kérdést csak provokációnak szántad, de ha nem akarsz teljesen ostobának tűnni, akkor ezt sokkal szofisztikáltabban kéne tenned.

2012. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A fő probléma abban áll, hogy a "suzuki igénytelen" és a "BMW-re a gatyád is rámegy" kijelentéseket AZONOS ÁRKATEGÓRIA mellett kell értelmezni. Ezt sokszor sokan elfelejtik. Vagyis mondjuk egy 2 millás használt új típusú swiftet kell hasonlítani egy 2 millás BMW-hez. A 2 millás BMW csak öregebb lehet mint a suzi, és valszeg akkor már jönnek ki rajta a hibák, kopás miatti szervíz igény.


Egy új BMW és egy új swift nem összehasonlítható, mert az árukban 2*es vagy 3*os szorzó különbség van, tehát abszolú nem egy súlycsoport. Általában ezek a kérdések akkor szoktak felmerülni amikor autóvételre vagy a karbantartásra kerül a sor. A fogyasztással kapcsolatban az tény hogy a suzi kevesebbet eszik, illetve az is tény hogy jóval olcsóbbak hozzá az alkatrészek és kb. minden sufni műhelyben meg tudják csinálni. Ugyanez már nem igaz egy bömösre.


Bármi le tud robbanni, simán lehet az is hogy csak a tulaj idióta volt (rossz hűtővíz az autóban, kifogyott a benzin, elvágták a benzincsövét a cigók, nem vette észre és épp ott fogyott ki; stb, stb, stb...)


Attól függetlenül az tény, hogy a bömösök arányaiban többször hibásodnak meg olyan ok miatt, ami nem a tulaj hibája.

2012. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
na kedves utolso : Nekem 1,5 millios BMW-m van (320d) és enek sincs semmi baja de nekem nem ezzel a mondatoddal van bajom...Hanem ezzel : "tény hogy a suzuki kevesebbet eszik" MÉGIS MIÉRT ENNE KEVESEBBET???? A BMW-m 5-6 litert eszik pedig taposom neki ilyen használat mellett az a suzuki a 8-9et ugy zabálná mint a villám...
2012. febr. 5. 20:40
 8/17 anonim ***** válasza:
Azért azt lásd be, kedves kérdező, hogy aki bmw-t vesz, az jellemzően nem azért veszi, hogy az üzemanyaggal spóroljon. A takarékos bmw kb. az alkoholmentes sörrel és a guminővel van egy szinten.
2012. febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
tedd ki a rendszámodat ha esetleg meglátunk valamikor az ut szélén mi is továbbhuzzunk egy jót röhögve
2012. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"

A BMW-m 5-6 litert eszik pedig taposom neki ilyen használat mellett az a suzuki a 8-9et ugy zabálná mint a villám...

"


Ne akarjunk már egy kutyát összehasonlítani egy macskával!


A BMW dízel, míg a Suzuki benzines. Ennyi erővel akár egy repülővel is összehasonlíthatnád hogy mennyivel frankóbb a géped, mert kevesebbet eszik mint egy airbus. Benzinest tessék a benzineshez hasonlítani! A benzines BMW be fogja nyelni a 10-12 lityit kérdés nélkül, ehhez képest pedig Suzuki 8-9 literje még mindig sokkal jobb.


Persze lehet hogy a Te autót 1,5 millát ér, de cserébe lesz vagy 9-12 éves, míg 1.5 millából kapsz egy 4-5 éves Suzukit, vagyis majdnem kétszer olyan fiatal.

2012. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!