Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan autóról amely helyetted vezet?

Figyelt kérdés
Én ellenzem mert akinek van saját autója az igenis tudjon vezetni és ne egy számítógépre hagyatkozzon. Eltűnik a vezetési élmény amikor te magad kezeled a gépet. És maga az elv is taszító, hogy az autó vezet te pedig csak egy utas vagy semmi több, tulajdonképpen csak egy teher mert az autó tudna menni nélküled is. . Aki pedig valóban benzinvérű az így is, úgy is maga fogja vezetni az autót, beülsz, rátaposol a gázra, csúszol, korrigálsz, játszol a gázzal vagy csak céltalanul autózgatsz stb.

2012. febr. 24. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

És aki villamossal jár, az tudjon villamost vezetni? Sántít az érvelés.

Aki csak utazni szeretne, az miért ne lehetne utas egy bármekkora járműben?

Nyilván, aki benzinvérű és az élmény miatt vezet, az más tészta, de emiatt nem kéne megfosztani az utazni vágyókat egy lehetőségtől.

Plusz gondolj bele, nyugodtan ihatnál a haverokkal, nem kéne sofőrt hívni vagy otthagyni a verdát.

2012. febr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ha nem akarja az autót vezetni, akkor menjen villamossal vagy busszal vagy repülővel, ezek arra valók, hogy eljuss A-ból B-be. De aki autóval utazik akkor az vezesse, különben csak feleslegesen növeli a forgalmat/dugót/légszennyezést. Igen, egyetlen előnye, hogy ittasan is "használható" az autó, de kb ennyi.
2012. febr. 24. 13:11
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Kirekesztő a hozzáállásod.


Miért zavar, hogy valaki közlekedési célból használ egy közlekedési eszközt és nem hobbiból?


Közlekedési szempontból - tehát A pontból B pontba eljutáshoz - édesmindegy, hogy az utaznivágyó, egy automata automata, vagy éppen az angol királynő vezeti-e a járművet.


És ha nem tud autót vezetni valamilyen fogyatékosság okán? Akkor nem is vehet autót? Pedig az automata tudná vezetni.


Gondold ezt végig mégegyszer. Nem logikus az érvelésed.

2012. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Vezetni jó dolog, de sokszor jól esne nekem is, ha csak beülnék a kocsiba és hazavinne... Meg szerintem ezzel sokan vannak így.

Szóval nem rossz dolog ha helyettem is tud vezetni a kocsi.

Ha minden autó automata lenne sokkal kevesebb baleset lenne, persze eltűnne a vezetési élmény is.

2012. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy lenne az igazi,ha a sofőr választaná ki hogy ő,vagy a kocsi vezet-e.. :) Én személy szerint szeretek vezetni,és lehet régimódi vagyok,de utálom a sok elektronikai kütyüt. No nem a biztonsági elektronikákat,ABS,ESP,stb,hanem a tempomatot,ilyeneket.. Az automata váltót se szeretem,és nem is áll szándékomba olyan kocsit venni..
2012. febr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Okos, faluszelere, vagy a hegyekbe, ahova nem jar se busz, se villamos, plane nem repulo, oda csak lohaton, biciklivel (esetleg motorral) vagy autoval tudsz eljutni. Ha esik az eso, akkor viszont a fentiek kozul csak az auto marad lehetosegnek.

Szerintem fiatal vagy meg azert vannak ilyen bolond legbolkapott otelteid:)


Amugy sajnos kulfoldon az embereknek nem kotelezo X orat levezetniuk autosiskolaban ahhoz hogy jogositvanyt kapjanak, ezert az utak tele vannak idiota, hozza nem erto benakkal. Szerintem az "onmagat vezeto auto" pont nekik lesz jo!


benzinvérű <- ez nagyon jo :)))

2012. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Napkiraly ***** válasza:
egy francia autógyár (valami 307 modell) valamelyik szériájában az ABS száraz úton azt hitte nedves úton van és rendszeresen belefékezte a szembejövőbe a konzervdobozt. A gyár elismerte és visszavonta cserére (kivéve Magyarországon). Ha egy ABSt nem tudnak megtervezni akkor az automata irányítás milyen lesz? Nem beszélve az öregedésről, kopásról, méregdrága cserékről és meghibásodásokról. A régi karburátoros autók nagy előnye az volt, hogy kevés volt bennük a hibalehetőség.
2012. febr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7:

Ez most hogy a frászba jött ide?

Amiről te beszélsz az a túlelektronizált autó, ez pedig már a jelen. Az önmagát vezető autó tul. képpen ma is bármelyik széria autóból pár nap alatt kialakítható lenne. Egy halom érzékelő kell rá, jó sok számítógép, meg jópár km-nyi kábel, és az hogy a kormányt "tudja tekerni". Kész is.



Most is van egy csomó olyan ember aki utál vezetni, csak azért vezet mert kell neki, nincs más választása.

A legnagyobb félelem az automata autókkal kapcsolatban a biztonság, hogy mi van ha "téved" vagy valamit rosszul érzékel. Ez benne van a pakliban, de összességében akkor is biztonságosabb lesz.


A vezetési élmény eltűnése csak téged zavar, másokat nem annyira, sőt sokan kifejezetten örülnének neki. Gondold el dugóban nem tudsz mit csinálni az autóban. Olvasni nem lehet mert néha gurulni kell előre, ugyanakkor nem haladsz, tehát az időd kiesik. Automata autó esetében nekiállsz szépen kiolvasni a reggeli újságokat, nézed a TV-t, aztán majd csak beérsz. Esetlg bepótolod az este kimaradt alvást...


Repülőgépet egy automatának sokkal könnyebb vezetnie mint autót, de ha belegondolsz hogy már milyen régóta csak az automata vezeti a rep. gépeket és naponta hány járat van, akkor azért látható hogy annyira nem szörnyű a helyzet, nyugodtan rá lehet bízni sok ember életét a gépre.


Nem beszélve arról, hogy automata autóknál pl. az autópályákon simán fel lehetne emelni a sebesség határt akár a duplájára is, mert a biztonság az automata miatt adott.

2012. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a kormanytekeros dolog mar meg van oldva, hiszen a Lexusnak mar regota van olyan modelje ami beparkolja sajat magat (2auto koze a padkahoz) es te csak azt latod bent ulve h forog a kormany es tolat az auto a helyre.
2012. febr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Napkiraly ***** válasza:
Nagyon sok ilyen önmagát parkoló autó van. Nincs kétségem hogy annak, aki nem szereti amikor a gyorsulás belepaszírozza a vezetőülésbe kényelmesebb lenne ilyen autókkal járni, csak itt már túl nagy az elektronika felelőssége. Amikor még csak főtengely helyzetjelzőt terveznek, akkor az maximum elromlik és állsz az út szélén miközben mindenki néz csodálkozva, hogy mit keresel a 3 hónapos autóddal a padkán. Amikor már forgalomfigyelő szenzorok romlanak el, na akkor már gondok lesznek.
2012. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!