Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan autóról amely helyetted vezet?

Figyelt kérdés
Én ellenzem mert akinek van saját autója az igenis tudjon vezetni és ne egy számítógépre hagyatkozzon. Eltűnik a vezetési élmény amikor te magad kezeled a gépet. És maga az elv is taszító, hogy az autó vezet te pedig csak egy utas vagy semmi több, tulajdonképpen csak egy teher mert az autó tudna menni nélküled is. . Aki pedig valóban benzinvérű az így is, úgy is maga fogja vezetni az autót, beülsz, rátaposol a gázra, csúszol, korrigálsz, játszol a gázzal vagy csak céltalanul autózgatsz stb.

2012. febr. 24. 12:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom úgy lesz mint a repülőgépeknél: minden többszörösen túlbiztosítva, többségi logika; hiba esetén szépen lassul majd megáll az autó, közben vészjelző kint.


Mivel az autok között is fog működni a "jel feladás" ha egyik autó érzékeli hogy a másik "lerobbant" akár már km-ekkel korábbról tudhatja hogy ott áll az út szélén, nem szabad nekimenni.


Bármi elromolhat ez tény, az is hogy a komplexitás növekedésével nő az esélye a hibának. De mindent egybevéve a gépek még ígyis kevesebbszer fognak hibázni mint jelenleg az ember. Illetve egy gép sosem lesz felelőtlen, ellentétben az emberrel!

2012. febr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Napkiraly ***** válasza:
Van egy új autóm, igyekeztem fapados modellt venni (nem csak olcsóbb, de elkerülhető a szívás a néhány év után elromló csilivili extrákkal), de így is jópár elektromos hiba keserítette már meg az életemet (nem suzuki, német autó, nem, nem leharcolt cégautó amit visszatekertek 200rel). Ehhez képest a régi, karburátoros tizenéves autóm pedig trélert akkor látott, amikor meghozták a szalonba, sosem kellett attól félnem hogy nem érek haza. Az új autómmal beletörődtem, hogy időnként sárga lámpa a műszerfalon és kezdődhet a szivatás. Ha ennyire nem tudnak autókat gyártani mi lenne ha tényleg magukat vezetnék az autók?
2012. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kár a részleteken csámcsogni. A kérdés feltételezte, hogy létezik ilyen. Nem arról szól, ohgy megvalósítható-e, hanem mit szólnánk hozzá, ha lenne. Nyilván a nem működő, vagy nem biztonságos megoldás nem lenne forgalomba engedhető, tehát nem is vonatkozhat rá a kérdés.
2012. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Napkiraly ***** válasza:
100%
Egy repülőgép milliárdokba kerül, és ennek köze van ahhoz, hogy a gyártásakor mindent túl kell biztosítani és rengeteg bonyolult eszközt kell beleszerelni. Többszáz embert szállít naponta több útra, így visszahozza a belefektetett erőforrásokat. Abban megállapodhatunk, hogy autót vezérelni bonyolultabb mint repülőgépet, mert városi környezetben több inger éri a rendszert. Kétlem hogy valaha is lehetne olcsón egyéni közlekedésre gyártani ilyen rendszereket úgy, hogy az biztonságos is legyen
2012. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy kételkedtek nem is olyan régen abban, hogy lehetséges a levegőnél nehezebb géppel repülni.
2012. febr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Napkirály:

miközben ezen vitázunk a google automata autója már megtett újabb pár 100km-t teljesen önállóan.

Itt:

[link]


"

The search giant has been testing on California roadways its self-driving vehicles, which have traveled more than 160,000 miles without incident since 2010. There was a slight hiccup last year with a fender-bender, but that incident was blamed on human error.

"


160e mérföld azért nem rossz...


Nehogy azt hidd hogy a repülőgépek vezérlőrendszerei olyan könnyen megtérülnek. Beletolnak nagyon sok pénzt, aztán eladnak pár 100, pár ezer repülőt összesen. Ugyanezt vesd össze egy autótípus milliós, 10 milliós nagyságrendű eladási adataival.

A repülőgépek nem csak a felhasznált anyagok és technológiák ára miatt magas, hanem a nagyon kis példányszám és a kis példányszám ellenére felhasznált rengeteg mérnöki munkaóra miatt.

2012. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Napkiraly ***** válasza:
Ebben egyetértek, de milliós példányszám esetén sem lenne olcsó bonyolult elektromos kütyüket gáyrtani (arról sem vagyok meggyőződve hogy a mostani bonyolultságú szint rentábilis és fenntartható. A Tata gyár évtizedes technológiai szinten Indiában összedobott egy ott újonnan 500ezer forintba kerülő autót. Ha most kezdenénk a'80-as -'90-es évek technikai színvonalán álló új autókat gyártani feltehetően sokkal olcsóbbak lennének mint az 5 évre tervezett mostani szalonautók. [epic: ma ment tönkre az új kocsimban a csomagtérfedél légrugója, amit egy azonos méretű de tizenéves darabbal pótoltam]. Biztos vagyok benne, hogy elérjük azt a szintet, amikor a szabványok és az elvárt technológiai szint irreálisan nagy költséget határoznak meg az egyén egységnyi helyváltoztatási költségeként, és innentől kezdve vagy az egyszerűbb autók vagy a robogók korszaka jön. Ott van pl az új mercedesek fékrendszere, a "főfékhenger" ára 500ezer forint körüli van, és X számú fékezés után cserélni kell.
2012. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem róla, hogy olyanok akik nem szeretnek /nem tudnak vezetni/nincs jogosítványuk, és az autó csak utazási eszköz, ők lesznek a célközönség, pl. sok embert ismerek,főként nőket akiknek lenne pénzük kocsira, és szükségük lenne rá, de nem tudnak, vagy félnek vezetni : )

Én viszont nagyon szeretek vezetni, de ritkán amikor rosszul vagyok, vagy nagyon fáradt, jólesne ha hazavinne a kocsi, vagy pl. messze van tőlem és gombnyomásra odahívni magamhoz,de ez még a jövő technológiája:)

2012. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!