Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Tipo, vagy Uno?

Fiat Tipo, vagy Uno?

Figyelt kérdés
és melyik évjárattól felfelé érdemes venni,illetve milyen motorral?Alapvetően egy kis fogyasztású autót szeretnék venni.(fiatal vagyok és apuci nem tesz mindent a seggem alá,ezért saját pénzből veszem:D)

2012. márc. 21. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Fiat Tipo 1.7D
2012. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Elég a kicsi, vagy eggyel nagyobb kell?

A dízel Fiatok elég hisztisek tudnak lenni, abból inkább benzinest. Bár nem értem miért ragaszkodsz ennyire a "márkához".

2012. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én azt mondom Fiat Uno. A tipóval sok "betegség" van főleg a dízeleseknél. Nekem benzines van ugyan és állandóan van valami baja már többet költöttem az elmúlt 3 évben szervizre mintha vettem volna inkább egy suzuki swiftet valahol. Egyébként a szerelő ismerősöm mondta hogy a tipokkal sok probléma van bár jó gépek ugyan de sok nyavalyájuk van folyton, főleg a hűtésekkel. Egyik munkatársamnak kb 5 éve van ilyen autója és már ki is rakta rá az eladó táblát mert elege van a folytonos szervizelésekből. Az enyémnek elektronikai problémája is volt azt többnyire én megtudtam csinálni mivel autóelektronikus vagyok csak nem ebbe a munkakörbe dolgozok. Bár a fiat mint márka nem a legmegbízhatóbb de az uno egy fokkal jobb a tipónál. De ha ezekre van pénzed szerintem egy régi fajta suzuki swiftre is van pénzed a benzinesek közül azok sem esznek sokat jól mennek nincs gyakori hibájuk. Igaz karosszériailag nem a legjobbak de egyébként megbízható, gépek ezek. És bontott alkatrészt gyakorlatilag mindenhol kapsz kevés pénzért.
2012. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

értem

hallottam sok csúnyát a dízelmotorosról, ink benzines kéne.Utolsó: szerinted milyen kocsi lenne optimális nekem?:Dopel astra F?(erről azt mondják,hogy könnyen rohad,de ez tetszik legjobban)astrából a dízel milyen?

2012. márc. 21. 20:43
 5/16 A kérdező kommentje:
jaj bocsi, az astrás kérdés az utolsó előttinek szól.Túl gyorsan pörögnek a dolgok:D
2012. márc. 21. 20:44
 6/16 A kérdező kommentje:
utolsó: köszi a segítséget, a kettő swift közüöl 1literes,vagy 1.3-as?:D
2012. márc. 21. 20:46
 7/16 anonim ***** válasza:

Az F Astra mindenképp jobb válaszás a Fiatnál.

Dizelből az Isuzu motorosat szeretik, azok jó motorok.

2012. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

Ezek az Uno-k és Tipo-k nem érnek egy ft-ot se!


Linkelek néhány Astrát. Ezek megbízható, többnyire hibamentes autók.

[link]


[link]


[link]


[link]

2012. márc. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen a két típus között gondolkodsz, a dieselt messze kerüld el. A tipo diesel egyszerűen napi bajos, mást nem lehet mondani rá, egy kalap kaka. AZ UNO diesel motorjai, pedig tartós terhelés alatt, - értsd ezt pl. Bp. - Siofok táv 130Km/h autópálya tempóval - blokk, vagy hengerfej repedősek. Szigorúan benzines, mindkettőből.
2012. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Csak megjegyzés képen az utolsónak.


Nekem volt Fiat uno 1.3D, tipo 1.9 td, 1.7 d. Jelenleg egy Brava 1.6 b van mert amikor vettem nem volt számomra megfelelő Diesel. Mindhárom motorja a legnagyobb hidegben indult,kis melegítés és jöhet a menet.Megkapták a megfelelő karbantartást(olaj,szűrők,gyertyák) de semmi extra.Az 1.3 unot nem arra tervezték hogy 130-as tempóval üveghangon órákig hajtsad hanem városi kisautónak. Nem hiszem hogy ezen kategória más márkából is nagyon szeretné az ilyen jellegű terhelést.Elektromos hiba egyik Diesel-nél sem volt hiszed ha nem.A kaszni bármelyik kocsinál rohadhat ebben a korban de 1 kis odafigyelés és alvázvédő csodákra képes.

2012. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!