Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Tipo, vagy Uno?

Fiat Tipo, vagy Uno?

Figyelt kérdés
és melyik évjárattól felfelé érdemes venni,illetve milyen motorral?Alapvetően egy kis fogyasztású autót szeretnék venni.(fiatal vagyok és apuci nem tesz mindent a seggem alá,ezért saját pénzből veszem:D)

2012. márc. 21. 20:14
1 2
 11/16 gomzoli ***** válasza:

" túrórudi válasza:


Az F Astra mindenképp jobb válaszás a Fiatnál.

Dizelből az Isuzu motorosat szeretik, azok jó motorok. "


Teljesen egyetértek!

2012. márc. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

akkor az isuzu motoros,1.7-es dízel optimális astrából?

Ne legyen inkább 1.0,vagy 1.3 swift? nekünk volt astránk,1.4-es benzines, azon kívül,hogy tesóm egyszer kitörte a kerekét,semmi baja nem volt.Akkor nem csak a benzines jó a régi astrában,hanem a dízel is?

2012. márc. 22. 21:36
 13/16 anonim ***** válasza:

"w3dzz válasza:


Csak megjegyzés képen az utolsónak.


Nekem volt Fiat uno 1.3D, tipo 1.9 td, 1.7 d. Jelenleg egy Brava 1.6 b van mert amikor vettem nem volt számomra megfelelő Diesel. Mindhárom motorja a legnagyobb hidegben indult,kis melegítés és jöhet a menet.Megkapták a megfelelő karbantartást(olaj,szűrők,gyertyák) de semmi extra.Az 1.3 unot nem arra tervezték hogy 130-as tempóval üveghangon órákig hajtsad hanem városi kisautónak. Nem hiszem hogy ezen kategória más márkából is nagyon szeretné az ilyen jellegű terhelést.Elektromos hiba egyik Diesel-nél sem volt hiszed ha nem.A kaszni bármelyik kocsinál rohadhat ebben a korban de 1 kis odafigyelés és alvázvédő csodákra képes."


Én is fiatos vagyok, de be kell látni ami vacak az vacak. Nekem a dieselekkel csak a bajom volt, UNO-s berkekben nem vok otthon annyira, csak márkatársaktól, ismerősöktől, és találkozókon hallottam, de Tipo-m volt diesel, kettő is, 1.7-esek. De soha többet. Az egyik egész egyszerűen menet közben megállt, és ennyi volt, a dugattyúk karjai meghajlottak, minden előjel nélkül. Mind a 4! A másiknak elrepedt a hengerfeje, majd az olajat felköpte a motortetőre belülről és beállt. Egész egyszerűen az öntvén nem alkalmas a nyomás elviselésére. mindkettő a citromsárga főtaxikorból származott, mindkettőbe újként ültem a taxi alkalmazottjaként. Az meg hogy az 1,3D Uno nem tud másfél órát folyamatos üzemben 130-al menni, mikor a tervezett végsebessége 155Km/h, hát ajjaj! :) Minden esetre a bontóban ahová járok, abból a motorból van a legtöbb a kukába, kikönyökölt hajtókarral, repedt blokk testel. Szintén anyagminőség miatt. Most Punto 1 55S-t hajtok, és imádom! 18 éves első szériás, ha a belét kihajtom, akkor eszik nagy duzzogva 6,8-at. A motor soha nem volt eddig bontva. Tavaly előtt gondoltam megadom neki, mit tud, Debrecentől hazáig toltam éjszaka autópályán végig, 150-160 között jöttem, de volt olyan is mikor a mutató belekúszott a 175-be. Visított, de tudta. Itthon felnyitottam a motortetőt és semmi folyás, szivárgás. most kellett "O" gyűrűket cserélni, de a hengerfejtömítéshez még mindig nem kellett piszkálni, vezérműszíj csere most lesz 3000Km múlva. Szerintem a kaszni hamarabb rohad le róla, minthogy szerkezetileg, vagyí motorikusan elpusztulna, és lehet, hogy két év múlva elhagyom a sárvédőt, de ez még minid menni fog.

2012. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
utolsó: köszi,nem rossz az a punto,csak nekem nem tetszik a kinézete,pedig az is szempont :D
2012. márc. 23. 13:20
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát igen... :) Van akinek a szögletes formák jobban fexenek. De mivel az UNO benzinesei gyakorlatilag ugyan azok mint a Punto 8 szelepes benzinesei, pl mint az 55S vagy az 12-es 60 LE nyugodtan válaszd azt, de a kasznira figyelj, meg az olajfolyásra. M?égis csak 20+-os gépek ezek... :) De nem rosszak. UNO Turbo 15i Felejtő viszont, mint ahogy a Punto GT-is, hacsak nincs havi szinten 15eFt-od rá.
2012. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
hát,nem tudom, jó ötlet-e még kocsit vennem, most elgondolkodtam ezen.Nincs önálló keresetem,iskolába járok,tehát nem tudom,hogy mi lenne vele,ha elromlana.Kell tápkiegre is a pénz,tehát amit összeszedek, annak egy része elmegy.Van pénzem egy kocsira,de a kérdés,hogy a tartására is lenne-e?
2012. márc. 26. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!