Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiesta mk4-en mit kell kicseré...

Fiesta mk4-en mit kell kicserél (tet) ni vásárlás után?

Figyelt kérdés
Most vettük, 11 éves, 68000km
2009. jún. 14. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Használt autón vásárlás után olajat, olajszűrőt, levegőszűrőt, gyújtó- vagy izzítógyertyákat és vezérműszíjat/láncot érdemes cserélni. Gyakori ugyanis az, hogy a csereperiódus végén a tulaj azt mondja: "Minek költsek a kötelező szervizre x ezer forintot, ha úgyis eladom?". Ha mindezekre nincs pénz, akkor legalább az olaj, az olajszűrő és a levegőszűrő cseréje ajánlott.
2009. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olaj, olajszűrő,légszűrő, szíjjak, gyertya. én ezeket cserélném alapból.

illetve meg kell nézni-nézetni a kopó-fogyó alkatrészeket.

pl:fékbetétek,féktárcsák-

esetleg a futóművet megméretni- csodás pesti utak.

2009. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszintén így láttatlanban nehéz ezt megmondani, de vannak olyan dolgok mint például a vezérműszíj, illetve vezérműlánc, amit ajánlatos vásárláskor cserélni, hogyha nemtudjuk pontosan mikor lett ez cserélve. Jobb ha menetközben nemér ilyen fajta kellemetlen meglepetés...:S Nos célszerű átviszgálni a kocsit, mert ilyen esetben általában van fékpofa illetve fékbetét csere, valamit kuplungtárcsa csere, de mindezekre is csak akkor van szükség, hogyha ezeket megvizsgáltuk és neméppen megfelelő. Ha menetközben nemcsúszik a kuplung, azaz nempörög fel gázadásra a motor, akkor nyilván erre nemlesz szükség, csak majd a közeljövőben.
2009. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg írtam az üzenetem, addig előttem válaszolt is valaki, és igen kihagytam az olajcserét, meg a szűrőket, mert igen leggyakrabb esetben azvan, hogy az eladó nemtörődik eladás előtt az ilyen alkatrészek cseréjével, mert az neki fölösleges kiadás, és inkább aztmondja h nemrég lett cserélve minden!
2009. jún. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!