Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme van a belső keringe...

Mi értelme van a belső keringetésnek a kocsiknál?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 21:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt nem jön be kívülről a büdös. Ha mondjuk tarlóégetés van az út mellett vagy sikerült emelkedőn felfelé egy IFA mögé beszorulni, nagyon jól jön ám, hogy nem érkezik be kívülről levegő.

Azon kívül belső keringetéssel gyorsabban lehet felfűteni az autót: nem a külső, hideg levegőt melegíti a fűtőradiátor, hanem a belső, kicsit melegebbet, így hamar el lehet érni egy egészen elviselhető hőfokot odabenn. Csak ugye ilyenkor az ablakok is jobban párásodnak, mert a szellőzőrendszer nem hoz be friss, vélhetően száraz levegőt, hanem a benti, magasabb páratartalmút keringeti.

De mondjuk klímahasználatnál is van értelme: ha sikerült jól lehűteni az utasteret, akkor egy darabig belső keringetésre kapcsolva le is lehet állítani a kompresszort, benn marad a hideg levegő, azt forgatja a ventillátor. Illetve ha tud fűteni is a klíma (egyre több tud), akkor rá lehet kapcsolni teljes fűtőteljesítményre, belső keringetésen pillanatok alatt meleget varázsol és ha működik a légszárító funkció, akkor nem is lesz cseppkőbarlang az autóból.

2012. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
A klíma nem tud fűteni. :)
2012. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Digitális klímával lehet fűteni.
2012. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

A manuális klíma is tud fűteni.


-15-ben úgy tolta a meleget, mint az atom.

2012. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8%
Tulajdonképpen igazatok, a klíma fűt is, a motorteret.
2012. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Túrúrudi, titkot árulok el: A klíma úgy általában azt jelenti, hogy klimatizálja azt a teret, amelyet ellát. Azaz beállítja és tartja a hőmérsékletet és a páratartalmat. Fűt, hűt, szárít, nedvesít. Csak nagyvonalúan klímaként „adnak el” olyan berendezést is, amely ezt csak részben teljesíti. Ha egy klíma nem tud fűteni, akkor mi különbözteti meg egy ventilátortól?
2012. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11%

Még nedvesít is? Tiszta erotika.:)))

A klíma hűt, a fűtés hűt. Két külön rendszer, külön hőcserélővel, egész más működési elvvel.

Az igaz, hogy gyakran egy vezérlő elektronika közösen és összehangoltan működteti őket, de ez a lényegen nem változtat.

2012. ápr. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha kukacoskodunk akkor a klimatizalao berendezes kepes adoot homerseklet es paratartalom eloallitasara. Ez az Eszaki sarkon egy kalyhat jelent amire raksz egy parologtatot hiszen huteni nem kell meg a levego is szaraz, es megis eleget tesza klimatizalo berendezes fogalmanak. Az automobilokban alltalaban, Huto-Futo berendezes van amivel megkozelitoleg lehet paratartalmat is szabalyozni(legkondicionalas). A huto berendezes pedig sokszor megfordithato mukodesu vagyis a radiator es a parologtato felcserelheto.
2012. ápr. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
3%

A szárítás rendben van, mert a klíma elvonja a levegő páratartalmát (bár szabályozhatóság nélkül), de a párásítást nem tudom, hogy oldaná meg, ilyennel még prémiumkategóriában sem találkoztam.

A hűtés-fűtés meg azért sem cserélhető fel, mert egyikben víz van, másikban meg valamilyen hűtőközeg, többnyire R134a.

2012. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
4%
Én úgy vettem észre, hogy a klíma nem tud fűteni ( legalábbis az enyém ). Kivettem a fűtőradiátort, rápróbáltam klímával, egy deka meleg nem jött be...
2012. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!