Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme van a belső keringe...

Mi értelme van a belső keringetésnek a kocsiknál?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 21:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
En konkretan a Reverzarhato klimara, legkondicionalo berendezesre gondoltam aminek huto tagja kepes mindket feladatot ellatni(telepitett split-klima eseten ez mar mindenapos a lakasokban), es a parasitas amit irtal...hat ezert nem teljes erteku klima hiszen ezen kriteriumnak nem felel meg.
2012. ápr. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem vitatom, hogy ebben igazad van, de én ennek tudatában válaszoltam:

Kategória: Közlekedés > Autók, motorok


A kérdés

Mi értelme van a belső keringetésnek a kocsiknál?

:)

2012. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Pontosan az amit leirt az elso :) Nem en gerjesztetem a vitat :)
2012. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
10%

Túrórudi jól le lett pontozva ,pedig amit ír az igaz. A klíma nem fűt, a fűtés a kocsi a motor hulladékhőjét hasznosítja ,most ne menjünk bele speciális állófűtésekbe, meg néhány dízel elektromos rásegítő fűtőszálába...A klímát be lehet kapcsolni fűtés közben is az igaz,ilyenkor szárítja a levegőt és elkeveredik a hideg és a meleg levegő,ami két külön rendszeren "készül" Persze az egész hobelebancot el lehet takarni egy digitális kijelzővel ahol beállítod a 20fokot ,de attól még a háttérben két rendszer dolgozik össze.

A belső keringetés leginkább a külső büdi és szennyezés kizárására van kitalálva.

2012. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Teljes mertekig igazad lenne es Turo rudinak is, ha nem vennenk figyelembe hogy a diesel eseteben mire eleri azt hogy futeni lehessen vele addigra megfagysz...vagyis ilyenkor nagyon jol jon a reverzalhato klima a belso keringetessel hiszen azonnal kapod a meleglevegot, es a motor is gyorsabban melegszik. Ugyhogy ha az en agyamban ez megfordult akkor mar autoban is kell lennie. Ha nem akkor ezuton nyujtanam be szabadalmi igenyemet :)
2012. ápr. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nyugodtan benyújthatod, ahogy az előtted válaszoló is írta, a kevesebb hulladékhőt termelő közvetlen befecskendezésű dízeleknél általában elektromosan, ritkábban egy különálló, gázolajjal működő kályhával segítenek szükség esetén a fűtésre.

A VW pl. megoldotta ezt 3 darab víztére csavart izzítógyertyával. :)

2012. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

OFF

Egyébként milyen elven működik ez a reverzálható klíma?

A normál klíma/hűtőgép működési elvével tisztában vagyok, ebből adódóan a belső elpárologtató sosem fog hőt leadni, azt kint, a kondenzátoron adja le cseppfolyósításkor, az viszont bajosan kerülne az utastérbe a hő hasznosítására.

2012. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

off


Turorudi: ha erted a mukodeset es lattal is ilyet kozelrol akkor tudod hogy a jarmuklimakban parologtato es a radiator kozott "csak" az elparologtato szelep a kulonbseg, illetve a gaz berkezesi sorrendeje. ha ezt atvarialod maris megfordul a folyamat. Lehet bonyolult elso elgondolasra, de szerintem eletszeru...

Es igen az allofutes mar regi talalmany foleg a diesel teherautoknal, az alaktromos verziot mar a villanybojler megjelenesekor hasznaltak az IFA korszakban( a futoszalat pont befert a vizter lezarodugojan). Ugyhogy sok uj nincs a nap alatt csak annak harangozzak be.

2012. ápr. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Emberek ekkora marhaságot ennyi hsz. ben erőltetni,hogy az autóklima nem tud melegiteni!?

Szerintem csak a tiéd nem tud fűteni!

2016. nov. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!