Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktatok a kocsiban sávváltás...

Szoktatok a kocsiban sávváltáskor akkor is oldalra pillantani a vállatok felett, ha a tükrök rendesen be vannak állítva?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasni a neten arról, hogy a tükrök holtterét ki lehet küszöbölni azzal, ha rendesen beállítod őket, ami azt jelenti, hogy az oldalsó tükrökben éppen nem kell látnod a kocsid oldalát, ehelyett úgy kell fordítani őket, hogy az utat mutassák helyette.


pl: http://www.youtube.com/results?search_query=how+to+set+car+m..


Én már régen így használom, és tényleg nagyon jó, hogy nem a saját kocsim oldalát látom, hanem a szomszédos sávokat. Viszont egyes helyeken azt olvasom, hogy így is érdemes a váll fölött oldalra pillantani sávváltáskor. Nekem ez feleslegesnek tűnik, mert a rendesen beállított tükörrel nincs holttér, mert látom benne, ha egy másik kocsi van az enyém mellett.


Ti hogy vagytok ezzel?



2012. jún. 9. 21:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak addig felesleges, amikor holttérből (mert az van így is meg úgy is...) hallod azt a fémes tompa bummot, amit a motoros vagy autós csinál, aki ott volt. Sok-sok éve vezetek, 1,2 millió km-en vagyok túl, városban is min 800km-t vezetek hetente, így mondom neked: Fordítsd hátra a fejed egy pillanatra, ha jobbra, és hajolj előre, ha balra mozogsz. Így is volt már, hogy benéztem, és nem rajtam múlt, hogy elkerültük az ütközést. 2x volt ilyen alkalom, és számtalanszor, mikor engem nézett be valaki.
2012. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az Én kocsimon a tükrük minimálisan kicsinyítenek,így mindent látok bennük,a kocsim oldalát is+ a sávokat.


Csak esőben szoktam forgolódni,amikor vizesek a tükrök

2012. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Jobb mindig nézni...


Annyira nem megerőltető és hidd el, olcsóbb is, mint egy karambolnál a kárt kifizetni.

2012. jún. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Városban, sűrű forgalomban általában igen. Autópályán, ha alig van körülöttem autó, van hogy csak a tükörre hagyatkozom.
2012. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De ebben az esetben létezik egyáltalán holttér? A fent linkelt videókban világosan mutatják, hogy ha egy autó mondjuk megelőz, akkor először látod a hátsó tükörben, majd megjelenik az oldalsó tükörben, és az oldalsó tükörből csak akkor tűnik el, ha már annyira melletted van, hogy benne van oldalt a látómeződben. Nincs olyan pozíció, amikor nem látod az autót, így nincs holttér, vagyis a váll felett oldalra nézés semmilyen plusz információt nem ad.


Ti is így állítjátok be az oldalsó tükröket, ahogy fent írtam? Csak hogy tudjuk, hogy ugyanarról beszélünk, és ugyanazt tapasztaljuk.

2012. jún. 9. 21:58
 6/17 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok


Te mikor vezetsz, folyamatosan tudod ki van mögötted? Mondok mást: Mész a belső sávban, egyik pillanatban azt gondolod, te vagy a leggyorsabb, így mehetsz ott, a másik pillanatban meg ott egy bimmer, vagy egy audi, és villog, hogy mennnnyé má, te meg gondolkodsz, hogy került oda? Na ez azért van, mert nem tudsz mindenre figyelni.

2012. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Rossz példát hozol. Az ember tényleg nem figyel mindenre, amikor halad a sávjában. De ha sávot váltok, akkor előtte minden tükörbe belenézek, hogy lássam, kik vannak körülöttem, és mit csinálnak, és a fenti beállítással mindent látok, nincs holttér, amit nem fednek le a tükrök (aki nem hiszi, nézze meg a videókat). A kérdés az, hogy ebben az esetben van-e értelme a váll felett átnézésnek.



De ez a kérdés elsősorban azoknak szól, akik így használják a tükrüket. Ha neked nem így van beállítva, akkor nincs vita közöttünk, mert a "hagyományos" tükörbeállítással egyetértek, hogy vannak holtterek, amiket nem látsz.

2012. jún. 9. 22:06
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi tapasztalattal lekicsinyítem a holtteret, amennyire csak lehet. Nekem ez balesetmentes kmszám. Csináld anélkül amit mondtam, hagyatkozz arra, amit a videó mond. Csak drága lesz a tanulópénz.

Szerinted véletlen, hogy holttérről még a kreszkönyvben is tanulsz, és minden vezetéstechnikai videó, könyv megemlíti, van rá saját szó (holttér - nem sok más helyen használod) és csak annyit kellene tenni, hogy beállítod úgy a tükröt, hogy "jó legyen"? Tényleg ennyin múlik?


A videón hová tűnik az autó, mikor a tükörben jön, aztán meg elmegy a kocsi mellett? Ha megnézed, van egy pillanat, mikor nem látod. Az a pillanat a veszted, ha közel egyenlő sebességgel mentek. Ne hallgass rám, hallgass a józan eszedre.

2012. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Vannak már holtérfigyelős rendszerek ,amik villogtatják a tükröt,ha egy jármű holttérben van. Ezeket nem véletlenül tervezték,mivel nem tudtak olyan tükröt tervezni amiben minden mindig jól látszik.Egy kisrobogós, kisautós simán elbújik a holttérben.Én mindig kicsit hátranézek sávváltáskor,így szoktam meg. Volt régebben ,amikor ez kimaradt ,hogy csak a dudaszó mentett meg,mert a tükörben nem látszott semmi.Széles sávok mellett könnyebben előfordul ez,ha ráadásul a szélére is húzódik a két jármű.
2012. jún. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyik kocsinkkal nem, mert annak a holtterébe egy autó nem fér be. A másikkal muszáj vagyok mert nagy a holttere.
2012. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!