Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktatok a kocsiban sávváltás...

Szoktatok a kocsiban sávváltáskor akkor is oldalra pillantani a vállatok felett, ha a tükrök rendesen be vannak állítva?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasni a neten arról, hogy a tükrök holtterét ki lehet küszöbölni azzal, ha rendesen beállítod őket, ami azt jelenti, hogy az oldalsó tükrökben éppen nem kell látnod a kocsid oldalát, ehelyett úgy kell fordítani őket, hogy az utat mutassák helyette.


pl: http://www.youtube.com/results?search_query=how+to+set+car+m..


Én már régen így használom, és tényleg nagyon jó, hogy nem a saját kocsim oldalát látom, hanem a szomszédos sávokat. Viszont egyes helyeken azt olvasom, hogy így is érdemes a váll fölött oldalra pillantani sávváltáskor. Nekem ez feleslegesnek tűnik, mert a rendesen beállított tükörrel nincs holttér, mert látom benne, ha egy másik kocsi van az enyém mellett.


Ti hogy vagytok ezzel?



2012. jún. 9. 21:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"mert annak a holtterébe egy autó nem fér be"


Mert csak autók vannak az úton? :D

Szegény motorosok és biciklisek... :)

2012. jún. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Akkor helyesbítek, Egy éllére állított gyalogos se fér bele ;)

A 3 tükörből nagyon jól be lehet látni a mögöttem lévő teret.

A másikéba, ami egy kisebb autó meg majd egy kisteherautó is el tud bújni :(

2012. jún. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
"az oldalsó tükrökben éppen nem kell látnod a kocsid oldalát" És hogy tolatsz be akárhova is ha nem tudod hol van a kocsi oldala?
2012. jún. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Tolatáskor kicsit oldalra hajolsz, és akkor látod a tükörben a kocsi oldalát. Akkor nem látod, ha rendes vezetésnél egyenesen ülsz. A tükör úgy van beállítva, hogy alaphelyzetben azt mutatja, ami fontos, és ami vezetés 90%-ához kell. Tolatásnál nem probléma, ha kicsit oldalra hajolsz menet közben, hogy lásd az oldalát.
2012. jún. 10. 07:26
 15/17 A kérdező kommentje:

A válaszok alapján nekem az jön le, hogy leginkább motoros/biciklis lehet a probléma, mert azok kicsik. Egy autó így nem igazán lehet a holttérben, mert ha mondjuk oldalról előz, akkor vagy a tükörben látom, vagy ha már annyira mellettem van, akkor az oldalsó ablakban is feltűnik. Nincs köztes tér, ahol elbújhat.


De egy motorossal esetleg előfordulhat, úgyhogy ezért tényleg lehet értelme oldalra pillantani.

2012. jún. 10. 07:29
 16/17 anonim ***** válasza:
amikor még fiatalaon vizsgáztam éppen ennek hiány miatt akart megbuktatni a biztos:)
2012. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na látom azért a józan érveket csak sikerült el fogadnod !!
2012. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!