Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi okmányú autó forgalom...

Külföldi okmányú autó forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy használt autót, sok olyan hírdetést láttam, ahol azt írják külföldi okmányai vannak az autónak. Milyen vizsgákat, papírokat kell intézni ahhoz, hogy a nevemen, magyar papírokkal futhasson az autó? És mennyibe kerül az átíratása, forgalomba helyezése, egyéb költségek? Pl. regisztrációs adó, vám, eredetiség vizsga, stb...

2012. jún. 10. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogom honosítani az enyémet.


Ha nem akarsz szívni akkor a vételnél a következőket szerezd meg:

Kétnyelvű adásváteli ( lehet egy is de akkor sokba lesz a hiteles fordítás, felesleges starapa )

Kijelentett forgalmi ( legyen meg mindkét darabaja, különben megint szívás a vége )

Tipuskönyv ( a törzskönyv külföldi változata )

Na ha ezeket megszerezted a vételnél, akkor hazahozod. ( ha ezek nincsenek meg hiánytalanul( és nem eu-n belülről hozod ) akkor okmányirodában származás ellenőrzést kell kérned 10e + kb 1 hónap

Ha megvannak akkor a közlekedési hatóságnál leműszakiztatot+ zöldkártya és kiállítanak egy környezetvédelmi adatlapot.

Az adatlappal elcsttogsz a Nav-hoz, ott megállapítják mennyire fognak levenni a reg-adóval.

Befizeted, majd visszamész, hogy szerezz egy igazolást, hogy befizetted.

Ha ezek már megvannak akkor okmányiroda, de közben meg kell kötni a kgfb-t.

Elvileg sinen vagy és kapsz rendszámot ha legyártyák.


A regadó változó, attól függ mit hozol be. kora, benzin -diesel ??

a többi dolog ára ugyanaz mintha egy itthoni kocsit iratnál át. az én 1.6 om átiratása kb 75e köröl lesz + 80 a reg adó.

+ útvonal engedély amivel vizsgára viszem...

Akkor csináld ha ráérsz... XD

2012. jún. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eslő nagyon precízen leírta mik kellenek, még annyi, hogy a google-be beírod, hogy regisztrációs adó kalukátor- ott kiszámolja neked a gép, mennyi lesz a kiszemelt kocsi regadója.
2012. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Egy Ford Ka típusú 1.3-as, benzines autóban gondolkodom. A hasznaltauto.hu honlapon nézelődtem egyenlőre és ott találtam olyan hazai kereskedő cégeket, akiknél már az országon belül van az autó, de külföldi papíros. Elég macerásnak tűnik ez a honosítás.
2012. jún. 10. 20:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagyon macerás.

Ha megvannak az eredeti okmányai ( forgalmi engedély, törzskönyv) és az EU-ból hozod be, akkor nem macerás annyira.

Akkor nem kell származás ellenőrzés és eredetvizsga sem.

A regadót - mint az előbb írtam - kalkulátorral kiszámítod.

Kétnyelvű adásvételi írni nagyon egyszerű, akkor nem kell fordítás sem hozzá.

Műszaki vizsga helyen érdeklődhetsz mennyibe kerül a vizsgáztatása.

Biztosítás egy használt kocsinál is kell, tehát ennyi.

Költségek még: 12000.- forgalmi+törzskönyv

8500.- rendszám ára

585.- műszaki cimke ára

ha jól tudom: 2750.- környezetvédelmi matrica ára


ennyi, számold ki megéri-e neked így venni kocsit, vagy inkább Magyarországon már forgalomba helyezett kocsi érné meg neked!!

Sok sikert!

2012. jún. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy eredetiségvizsga mindenképp kell, ráadásul külföldi. (Tapasztalat, én is honosítottam) Származásellenőrzés csak akkor kell ha nincs meg az eredeti forgalmi engedély.
2012. jún. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a külföldi eredetvizsga. A lényeg, hogy magyar nem kell akkor, ha megvannak az eredeti okmányok és az EU-ból hozzák be a kocsit.
2012. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, magyar nem kell, de ha pl Szlovákiában veszel egy autót, ott kell csináltatni egy eredetiségvizsgát, mert addig a rendőrségen nem vonják ki a forgalomból, és nem hozhatod haza.
2012. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget mindenkinek.
2012. jún. 12. 10:50
 9/11 anonim ***** válasza:
A külföldi eredetvizsga mennyibe kerül kb?
2012. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 DroidMax válasza:
100%
Én nem rég vettem egy kisteherautót egy holland cégtől. Kaptam számlát is de holland nyelvűt természetesen. Az okmányirodában azt mondtak hogy hiteles fordítást kell csinálnom a számláról. Egy számláról ugye ami mindenhol a világon ugyanúgy néz ki, rajta van az eladó neve címe, vásárló neve címe, termék(ek) ára, ÁFA tartalom. Kb ennyi, dehát ezt mindenki tudja és érti bármiyen nyelven is íródjon, kivéve ugye az okmányirodások. Elküldtek OFFI-ba ahol nem viccelek, 24.295 Ft-omba került a fordítás, Karakter elszámolású, és azt mondták hogy 1295 karaktert fordítottak. Namost megszámoltam, összesen volt 550 karakter a számlán aminek 70%-a olyan szavakat alkot amiket nem is kell lefordítani mint pl. név, cím, mennyiség, alvázszám, típus, stb. Szóval egy közönséges lopás alanya lettem az okmányiroda és OFFI által. Talán fel kellene tennem itt a kérdést hogy ugyan ilyenkor mit tehet az ember?
2015. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!