Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan amcsi autó amit...

Van olyan amcsi autó amit érdemes felújítani itt és viszonylaag olcsón megvehetem?

Figyelt kérdés
És ha felújjítom sajátkezüleg a végén kis haszonnal is eladhatom? Igazi régi nagy vas, benzinfaló szörnyetegekre gondolok.
2012. júl. 6. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs.


A régi amerikai autók "odahaza" lehet hogy olcsóak, de mire ideérnek elég szép áruk szokott lenni. Ami esetleg olcsó, annak van valami drága hibája is.

Ráadásul a magyar adók mellett úgy érné meg a forgalomban tartani, ha OT-s lenne (azaz muzeális minősítésű), mert akkor nem kell teljesítményadót fizetni. De ahhoz nem úgy kell felújítani, hogy lekened neolux-szal, olyan árnyalatra amilyen a boltban volt. És egy rendes felújítás nem úgy megy, mint Az autókerekedők (vagy hogy is fordították a Wheeler Dealers-t) c. sorozatban..


És ha mindent otthon akarsz csinálni, ahhoz kevés lesz 2 csavarhúzó meg 1 krovakészlet.. Olcsó szerszámot meg lehet venni, csak nem érdemes. Hidd el, veterán motorokkal töltöm a szabadidőmet a műhelyemben - elég "occsó" szerszámot törtem már el ahhoz, hogy többet csak minőségit vegyek, akkor is ha esetleg spórolnom kell rá.

2012. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Autótól függ, de kb. 10-20 millió forintos költség a minimum egy régi átlag amerikai autó felújításánál. Esetleg ha valami Fastback Mustang, akkor simán számolhatsz 35 millió fölé is.


De mondjuk ebbe minden benne van, alkatrészek, szerszámok, szállítás.


Én is szívesen belekezdenék, de csak ha megnyerném a lottót. Elég drága hobby ez a magyar átlaghoz nézve.

2012. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdésre egy határozott igen a válasz.Vehetsz pl egy Camaro-t a nyolcvanas évekből 500 ezerért,de a felújításra még legalább ugyan ennyi kell.A megfogalmazásod alapján bátorkodom arra gondolni,hogy értesz az autószereléshez,lakatoláshoz,fényezéshez,elektronikához.Ha mindent magad csinálsz,akkor csak az alkatrészeket kell fizetned.Ami a behozatal miatt simán a duplája az eredeti árnak.Van rá esély,hogy haszonnal el is tudod adni.


Egy Lada restaurálása is legalább 300 ezerbe kerül.És ehhez aztán még a hentesnél is kapsz alkatrészt,nem úgy mint egy amerikaihoz.

2012. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha reszaurálsz nekem egy Ladát 300-ért, már ott is vagyok a kapuban vagy 5-el :D :D

Inkább 7-800 az.

2012. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!