Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autót vezetve...

Automata váltós autót vezetve jobb vagy bal lábbal fékezel?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 22:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen jobbal. A bal nem is áll rá, attól hogy nincs kuplung, a fékpedál még a fékpedál helyén van :)
2012. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Jobbal, akárcsak manuálisnál. A bal lábadat csak pihenteted. Próbáltam már bal lábbal fékezni, majd kifejeltem a szélvédőt, szóval inkább maradj a jobb lábnál! :D

Egy korábbi válaszadó írta, hogy nagyon sokat zabálnak az automata váltós autók, ez így nem feltétlenül igaz, egyre jobb a hatásfokuk, a fogyasztáskülönbség az újabb modelleknél már nem számottevő. Persze az automata váltós kocsik jórészében nagy motor van, azok meg kézi váltóval se ennének sokkal kevesebbet.

Amúgy egyik váltótípus sem jobb a másiknál, van, akinek az egyik jön be, van akinek a másik. Én például az automatát kedvelem, de ismerek olyat, aki sose vezetne olyat.

2012. júl. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lábbal.

Az ma már egyáltalán nem igaz hogy az automaták rengeteg benzint zabálnak.

2012. júl. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

"hmm, ez valami új technológia? érdekes"


Újnak nem mondanám, mert 2004-es autóról van szó.

A motor sem túl nagy 1.6-os benzines.

A fogyasztás mért lenne több? Ugyan olyan kuplungszerkezet van benne, mint egy manuális váltósnál. A különbség csak annyi, hogy nem én nyomkodom a kuplungot (nincs is pedál), hanem ha megpöccintem a váltókart előre vagy hátra, akkor az elektronika kuplungol és vált. Ha nem nyúlok a váltóhoz, akkor nem kuplungol és nem vált. Tehát ugyan úgy ki tudom húzatni pl egy sebességi fokozatban. De ha azt akarom hogy keveset fogyasszon a dinamika rovására, akkor szépen fölkapcsolgatok vele, ameddig nekem tetszik.

2012. júl. 21. 07:49
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

"jobb a manuális, könnyebb, jobban feltudod gyorsítani a géped "


Baromság


"esetleg kicsit feltudod jobban pörgetni mint az automatásat"


Nemigaz és amúgy is baromság


"Kezdjük ott hogy hozzá vagyok szokva a kuplungozáshoz"


Ez most miért is hátrány?!


"finomabban bánsz az autóddal "


Köze nincs a kettőnek egymáshoz


"Logika alapján állítom azt hogy jobb a manuális"


Totál "Logikátlan" a logikád


"jobban odafigyelsz a sebességre"


Baromság. A sebességet nem a váltó mutatja, hanem a km óra...


"motorfékezni is tudsz."


Baromság. Most mondok egy marha meglepőt - az autómatában is tudsz!!!!!


"sok manuális jármű van, hasznos ha tudod vezetni"


Naés? Aki tud manuálisat vezetni az tud automatát is.


"de tudom hogy az zabál mint állat"


Buta vagy és tájékozatlan. Átlagos sofőri képességekkel egy modern automata KEVESEBBET fogyaszt, mint egy modern manuális.

2012. júl. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ez az oldal egy ...... szóval az, miért kell lepontozni? Miért kell leszedni a válaszokat? Miért kell annak 100%osnak lennie aki eleve bunkó? Most nyilván bannolva leszek, nem számít, a véleményem úgy sem tudják bannolni, csak az írásaimat, de nem az összeset.
2012. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

""jobb a manuális, könnyebb, jobban feltudod gyorsítani a géped "


Baromság


"esetleg kicsit feltudod jobban pörgetni mint az automatásat"


Nemigaz és amúgy is baromság


"Kezdjük ott hogy hozzá vagyok szokva a kuplungozáshoz"


Ez most miért is hátrány?!


"finomabban bánsz az autóddal "


Köze nincs a kettőnek egymáshoz


"Logika alapján állítom azt hogy jobb a manuális"


Totál "Logikátlan" a logikád


"jobban odafigyelsz a sebességre"


Baromság. A sebességet nem a váltó mutatja, hanem a km óra...


"motorfékezni is tudsz."


Baromság. Most mondok egy marha meglepőt - az autómatában is tudsz!!!!!


"sok manuális jármű van, hasznos ha tudod vezetni"


Naés? Aki tud manuálisat vezetni az tud automatát is.


"de tudom hogy az zabál mint állat"


Buta vagy és tájékozatlan. Átlagos sofőri képességekkel egy modern automata KEVESEBBET fogyaszt, mint egy modern manuális."



Na és mire alapozod a nagy logikádat? Mert ahogy látom a másikat nagyon meg tudod sérteni. Szerintem eleve butább vagy egy segédmunkásnál is.

2012. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
72%

on:


Jobb lábbal kell fékezni is és gázt adni is, a bal lábadat félrerakod és semmire nem kell használni. Ellenkező esetben (mivel bal lábbal nem vagy hozzászokva a fékezéshez) akkorákat fogsz fékezni ami már veszélyes is lehet.


Az a tronic váltó amiről beszélsz tulajdonképpen félautomata. Neked csak annyit kell csinálnod hogy a váltót fel-le lökdösöd, vagy ha olyan, akkor a kormány mögötti két kapcsolót kell kapcsolgatnod, és úgy váltasz fel és le. De a gáz/fékpedál kezelés ugyanúgy megy mint a teljesen automatánál.



off:

Beszarok hogy itt is azon a rohadt automata vs manuális témán vitatkoztok. Köze sincs az eredeti kérdésnek a témához, de azért a nagy bitparasztok megmutatják hogy ki a kemény. Majd azt a kérdező eldönti hogy neki melyik a megfelelő, és szerintem ezeket az idióta indokokat és véleményeket tartsátok meg magatoknak, majd ha kérdezik akkor lehet fröcsögni... idióták...

2012. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Akkor lehet így hívják, hogy félautomata. De van rajta olyan állás is, hogy teljesen automatára lehet állítani. Így tényleg hozzá sem kell nyúlni a váltóhoz, csinál mindent ahogy jó naki.


Amúgy mért olyan széles a fékpedál? Kb kétszer olyan széles, mint a manuális, kuplungos váltósoknál.

2012. júl. 21. 12:46
 20/26 anonim ***** válasza:

félautomatát csak motorba/quadba láttam,


15 menőnek hiszi magát a hülye szövegével

h modern automata váltók kevesebbet esznek, igen a 8 sebességes audi a4 az oké keveset eszik de egy 3 seb. spark az egyáltalán nem mondható kevésnek


meg h kmóra mutatja a sebességet, de ha váltok és hallom a motrt letakarva a km órát akk 10 km/h sebesség eltéréssel meg tudom mondani h mennyivel megyek....

2012. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!