Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diplomata "DT" rendszámos...

Diplomata "DT" rendszámos kocsit megállíthatja a rendőr?

Figyelt kérdés
Eltérő válaszokat kapok még olyanoktól is akik benne vannak a téméában, Valaki tudja ezt pontosan?
2009. júl. 23. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem, csak különleges parancsra.
2009. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem sem.
2009. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
37%
A diplomata rendszámú autók vezetői a közutakon gyakran tekintik magukat törvény felett állónak, és a parkolási társaságoknak is tízmilliós összegekkel tartoznak. A kék rendszámos sofőrök által elkövetett közlekedési szabálysértések rendőri és polgári jogi eszközökkel nem kezelhetők.
2009. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
82%

Mivel ez már több mint pofátlanság, felhívtam a 107-et (hosszas csengés után felvették), majd átkapcsoltak a VI. kerületi ügyeletre. Sztorit elmondtam, a beszélgetés:


„Nézze, megteheti a feljelentést, de úgysem tehetünk semmit, mert diplomáciai mentessége van.”


„Tehát akár ott is hagyhatja a kocsit a síneken?”


„Akár az Oktogon közepén is ott hagyhatja órákra a kocsit, amíg bűncselekményt nem követ el, vagy a kocsit birtokló követség le nem mond az ügyben a mentességi jogáról, nem tudunk mit tenni.”

2009. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
81%
ja a képek itt vannak meg a ref: [link]
2009. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem állíthatja meg semmi esetre sem. Csinálhat bármit. Úgy kell elképzelni, mintha egy darabka földrész járna az utakon, ami a más állam tulajdona, ha esetleg valami nagyon csúnya dolgot csinál, akkor is a saját hazája jár el ellene. Szent és sérthetetlen. A házába se léphet be a hatóság.
2009. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

én is úgy tudtam h még bűncsleekmény esetén se lehet ellene semmit tenni, ezért voltam kíváncsi hátha valaki tudja pontosan


Én olyan storyt hakllottam, hogy DT-s renmdszámmal kékfénnyel megy tök jogosulatlanul keresztül mindenen, csakhogy senki nem szólhat neki érte .... na puff, ha ez tényleg így van ... valóban nem lehet mit tenni, max nézni :-) ezek szerint ahogy ti is írjátok

2009. júl. 23. 20:28
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Nem állíthatja meg a rendőr, valóban különleges jogok vonatkoznak rá, de akiknek diplomata rendszámú autója van, azok nagyon meggondolják, hogy ne keveredjenek szabálytalanságokba, mert ŐKET ugyan nem büntetheti meg a rendőr, de a szabálytalanságról hivatalos feljegyzést küldenek a követségre vagy a követség kormányához...

Ilyen után a szabálytalankodó diplomata várhatja, hogy leváltja a kormánya és fegyelmivel azonnal hazarendeli!!


Ilyen eset történt anno neves űrhajósunkkal is Washingtonban, ahol akkor diplomata státuszban volt, diplomata rendszámú autójával ittasan vezetett...

Azonnal leváltották és hazarendelték!!!


Az tehát igaz, hogy a rendszámnak kiváltságai vannak, de a diplomaták nagyonis tudják, hogy ezzel a kiváltsággal nem élhetnek vissza!


("Kicsit" jobban ismerem ezt a dolgot, mivel külföldön diplomata rendszámú autót használunk, a férjem munkaköre miatt.)

2009. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
akko rmeg akik bűnözni mennek, miért nem DT-s rendszámot használnak ?
2009. júl. 23. 21:59
 10/14 Fecc ***** válasza:
37%
Azt használnak:)
2009. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!