Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm nem akar indulni...

Az autóm nem akar indulni mikor elfordítom az indító kulcsot, töltésem van, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
a jelenség még azzal párosúl , hogy az önindító nem mozdúl meg, be kell tólni a gépet csak így megy, ( az akksi jó ).
2008. máj. 14. 20:08
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia!Nekem ugyan ez a problémám és bizony az önindítóval van a probléma,azt hiszem,hogy van benne egy szénkefe féleseg,ami el van kopva,így nem ér hozzá valamihez,ezért nem indul.Én meg szoktam egy kicsit egy vésővel kocogtatni,és úgy indul!Nő vagyok,a fétjemtől hallotam,hogy így csináljam úgyhogy lehet hogy hülyeséget mondtam! :-)
2008. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Vidd el szerelőhöz,pár perc alatt megcsinálja és nem lehet tul drága se .
2008. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, rendesek vagytok, nem teszek különbséget ffi vagy nő között, hisz emberek vagyunk, " a jó pap is holtig tanúl " a rafkókat bárki tudhatja. Én is az önindítóra gondóltam mivel nem húz be.Még 1x köszi nektek
2008. máj. 15. 11:19
 4/6 anonim válasza:
Ha indítanál, és csak kattog, akkor valszeg Bendix, ha nem is kattog akkor a szénkefe.
2008. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a szénkeféket kicseréltem újra, és igy sem megy, és még nem is "kattog", az akksin mért fesz. 12.5 és 12.75V között van alap esetben, indításkor 14,5V fesz. van mérten az akksin,a generátorra és a tekercsre le is megy ez a fesz., mi lehet ilyenkor?! Elképzelhető , hogy a gyújtáskapcsolónál mehetett el vmi vezeték?
2008. máj. 19. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem is kattog, akkor a gyújtáskapcsolótól nem megy áram a behúzótekercshez (lényegében egy jókora relé, ami azért kell, mert 100 A feletti áram is folyhat az önindítóban és akkora kapcsoló, ami ezt beégés nélkül elviseli, nem fér el a gyújtáskapcsolóban). Le kell venni a gyújtáskapcsolót, meg kell keresni a behúzótekercshez menő vezetéket, kézbe kell fogni egy próbalámpát és megnézni, hogy mikor "indítás" állásba forgatod, jön-e ki áram. Ha nem, akkor a kapcsoló a hibás. Ha jön, akkor a behúzótekercsnél kell megnézni, hogy odaér-e, ha nem, akkor a drótot sikerült valahol megszakítani. Ha oda is ér, akkor a behúzótekercs rossz, azt már nagyobb élmény javítani.
2008. jún. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!