Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi az éves fenntartási...

Mennyi az éves fenntartási költsége egy 7-es Bangle tervezésű BMW-nek? Havi 180e jövedelemmel megéri ilyen autóra beruházni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
ú de hülye kérdés
2012. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
NEM ÉRI MEG! Senkinek nem éri meg ilyen autót venni. De ha nekez ez kell, akkor leszarod, hogy mi éri meg :)
2012. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Már miért ne érné meg? Imádom az ilyen felfogást. Az előző válaszadó szerint mindenkinek Suzukival, Kispolskival, Renault Twingoval és Smart-tal kéne járnia. Kérdező: Ha a teljes vételára a rendelkezésedre áll, tehát úgy veszed meg, hogy önerőből, tehát nem vered magad adósságba, teljesen nyugodtan beruházhatsz egy ilyen autóra. Nagyon jó, megbízható, erős, strapabíró gépek ezek. Nekem is ehhez hasonló benga autóm van, csak Mercibe. Kizárólag a csórók szerint romlanak el naponta, mert jobb nekik az a tudat, hogy a suzukijuk, meg az f astrájuk a király!
2012. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

" Kizárólag a csórók szerint romlanak el naponta, mert jobb nekik az a tudat, hogy a suzukijuk, meg az f astrájuk a király!"

Ha tegyük fel, meg is veszi KP-ból azért nettó 180-ból szerintem necces a fenntartása. Egy nem betervezett szervíz simán viheti a fizetésének két háromszorosát. Ha ezekre nincs tartalék, akkor felesleges ilyen autót tartani.


Nettó 180-ból kényelmesen fenntartható egy !fiatal! közép/felső-közép kategóriás autó. De már itt is becsúszhatnak olyan költségek, amitől magához nyúl, pl DPF csere, behal a turbó, kell cserélni 4-6 injektort etc... ami már ebben a kategóriában is simán 2-3-4-5 000.


Szerintem , nettó 180-nal nem éri meg ilyenbe beruházni.

2012. szept. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam, hogy soha sincs baja. Azt sem, hogy olcsó a szerviz. Csupán annyit, hogy nem romlik el minden nap valami. Kell pár százezer forint tartalék egy esetleges szervizre, ez tény, de ha a tisztelt kérdező egy normál állapotú, megkímélt rendszeresen szervizelt autót vesz meg, abban nem fog csak úgy elromlani semmi egyik napról a másikra. Másrészt az ilyen autók elég nagy fájdalomtűrő képességgel rendelkeznek, ezt tapasztalatból mondom. Nem fog csak úgy lerohadni senki segge alatt.
2012. szept. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
" Csupán annyit, hogy nem romlik el minden nap valami" Nem is mondtam, hogy gyakran romlik el valami. Csak azt, hogy előfordulhatnak olyan problémák, amik lehet, hogy az ő pénztárcájához kicsit drágák, és nem kell nagy dologra gondolni, csak mittom egy jó magyar utak miatti futómű felújítás vagy vezérlés csere stb.. A többi rémísztgetés, csak az extralista volt :)
2012. szept. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát. A futóművük ezeknek az autóknak nagyon jó. Én az évek és a sok-sok km ellenére még sohasem cseréltettem semmit a futóműben. De egyébként ez is kiderül vétel előtt, elég csak egy állapotfelmérés. Ha ki van az élettől a futómű, az tökéletesen látszik és akkor csak annyit kell mondani a vételére, hogy mégse. Igazából csak annyi a lényeg, hogy egy ilyen autó vásárlásánál sokkal jobban oda kell figyelni, jobban át kell nézni, akár 5-6-ot is megnézni, mire vesz az ember egyet, mert tény, hogy drága a szerviz, ha elromlik valami. Horror összeg. De fenntartom, ha a kérdező vesz egy jó állapotú, rendszeresen szervizelt példányt, az nem fog 1 héten belül több százezres szervizköltséget igényelni.
2012. szept. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Jah és még annyit, hogy én sem milliókat keresek, én is használtan vettem, mégis kényelmesen fenntudom tartani ezt a kategóriát
2012. szept. 29. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek.A jelenlegi autómat is kíméletesen vezetem és olyan sokat nem használom garázsban tartom.Ha sikerülne egy 7-8 éves jó állapotú 7-est kifognom azzal is kíméletesen bánnék és megtartanám ameddig csak lehet.
2012. szept. 29. 10:46
 10/20 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy nem éri meg. És hidd el: a szó szoros értelmében, NEM ÉRI MEG! De ha valakinek ez tetszik, akkor ezt veszi. Ha ezt nem tudod felfogni, hogy mire akarok kilyukadni, akkor sajnállak.
2012. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!