Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopott nyári gumit (1,5mm)...

Kopott nyári gumit (1,5mm) érdemes lecserélni most új nyári gumira, vagy várjam meg a műszaki vizsgát, amire 1 év múlva viszem az autót?

Figyelt kérdés
Nem vettem észre semmi változást hidegebb aszfalton sem, év elején még a hóból is kimászott, ha kellett.4 egyforma Kleber van rajta most.

2012. nov. 23. 21:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve,hogy az 1.5 mm es minta már nem úgy vezeti ki a vizet a gumi alól mint kéne,és esős időben is veszélyes ilyen papucsokkal közlekedni. (Aquaplaning) Most pedig eléggé esős idők vannak. Szerencséd volt hogy eddig nem történt baj,szerintem mindenképp cseréld le a szettet. Többet ér a használt téli is,mint az új nyári. Vagy ha nem foglalkozol a cserével,marad a négyévszakos.
2012. nov. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Várd meg nyugodtan a műszaki vizsgát,ami 1 év múlva lesz....De addig NE vedd ki az autót a garázsból...
2012. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább vegyél 4 évszakost, még mindíg jobb, mint azok a korcsolyák, amik jelenleg az autódon van.
2012. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én nem a téli gumi miatt aggódom, az még hagyján, de nincs meg 1,6 mm, ami a minimum, de azt mondom hogy 2 alatt nem nagyon szabadna használni a gumit, max elfüstölésre.

Műszaki nélküli, hegyrejárós autómon is, igaz most ki nem megyek, de szerintem 3 mm körüli, de volt hogy elkopott nagyon kicsire, kátettük egyik ismerősöm ladájára hátra, aztán hadd szóljon, jó volt szórakozásra.

de kívánom menj ki a labancokhoz, értékelni fogják, a szett gumi árának párszorosával.

NEM KÖZÚTRA VALÓ AZ ILYEN.

2012. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ne azért cseréld le, mert különben nem megy át a műszakin, hanem azért, hogy biztonságosan tudj vele közlekedni.

Ha nincs módod téli gumikat venni, akkor szerintem vegyél most egy garnitúra négy évszakost. Az jó lesz most is és a nyári szezonban is.

Nekem is ilyen van a keveset használt hétvégi "játszós" autómon.

2012. dec. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!