Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha zebrán előzök, azért...

Ha zebrán előzök, azért megbuktatnak forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés
Hát a helyzet az volt a mai vizsgámon, hogy ment előttem egy férfi biciklivel, és leszállt az úton a zebra mellett, gondolom át akart menni, de én figyelmetlen voltam, és megelőztem. Nem tudom, hogy miért nem jutott eszembe, hogy zebrán nem szabad előzni, vagyis inkább kikerülni, szerintem arra gondoltam hirtelen, hogy a járdára sétál fel, mert igazából inkább a járdához volt közelebb, mint az úthoz, bár nagy izgalmamban nem igazán emlékszem mindenre, ezt is a végén a vizsgabiztos mondta, hogy nem így kellett volna csinálni. Na mindegy, a lényeg, hogy átengedett végülis, de megfogalmazódott bennem utána, hogy ezért úgy tudom bukás járna..
2012. dec. 14. 23:16
1 2
 11/13 gomzoli ***** válasza:
100%

A mai kresz szabályok szerint a gyalogosnak elsőbbsége van a zebránál. Olyan nincs, hogy kétsávos párhuzamos közlekedésű úton azért ne állj meg a gyalogosnak, mert ha elindul, veszélybe kerülhet mások miatt! Hülyeség! A másik sávban közlekedő autós felelőssége, hogy figyeljen, és köteles megállni, ha a vele párhuzamos sávban a másik autós megáll a zebra előtt!

A kérdező helyzete nem volt egyértelmű, mert nem lehetett kiszámítani, hogy mit akar a biciklis: leszállva, gyalogosnak minősül. Ha át akart menni a zebrán (tolva a biciklit), akkor el kellett volna engedni. Ha csak a járdára akart feltérni, és ezért szállt le, akkor a vizsgázó nem hibázott. De, mivel ő maga sem tudta a biciklis manőverének az okát, így le kellett volna lassítania, hogy legyen ideje meggyőződni a biciklis szándékáról.

2012. dec. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kicsit lassítottam is, mivel már távolabbról láttam, hogy ő éppen száll le, nekem pedig figyelnem kellett, hogy szemből jönnek-e, illetve mögöttem is hogyan halad a forgalom, viszont eszembe nem jutott volna megállni, vagy olyan szinten lelassítani, de őszintén szólva akinek van esze nem lép ki az úttestre, ha nem látja, hogy a kocsi nagy mértékben lelassított az átengedéshez. Na de szerencsére nem történt semmi baj. Köszönöm a választ:)
2012. dec. 15. 23:57
 13/13 gomzoli ***** válasza:

"segitek , gyalogos át kelöhely meg közelitése számodra tanulonak fokozot ovatoságal körultekintésel kell történjen meg . de egyuton nem lehet a te lasitásod csalogató szándéku helyzet példa 2 sávos uton hogy te meg álsz kati néni meg hopp lelépeléd meleted baloldalt tibike tuning kocsijával elgyurja , olykor nem kell meg áljj ha veszélyben érzed a gyalogost .hát elvileg lehet meg kelet volna buktason ,de lehet értékelte egész időt és ugy volt vele jol vezetsz adjunk neki egy jogsit .


A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad."



Ez egy tipikus példa arra, hogy miért támogatnám a jogosítvány megszerzésének feltételeként a minimum 8 általános elvégzését.

2012. dec. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!