Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóakku probléma, tényleg...

Autóakku probléma, tényleg ilyen ócskákat gyártanak?

Figyelt kérdés

Tegnap akartam menni kocsival, és puff, nem indult. Kaptam kölcsön egy akksitöltőt, 3 óra töltés után pöccre indult, aztán persze éjszakára is a töltőn hagytam. Elmentem oda ahol vettem az akksit, egy csuda műszerrel megmérték terheléssel, anélkül, mindent, és az jött ki, hogy minden rendben van, csak az akkut kell feltölteni és hogy a névleges 400A-es indítóáram már csak 330A.

Ez egy Perion akkumulátor, és 1 éve vettem, mert az előző (egy átlagos Varta) cirka 6 év után döglött meg.


Hozzáteszem, napi 100km-t megyek kocsival munkába, tehát nem a sarki boltba járok vele. :)


Nektek mi a tapasztalatotok? Mostanában tényleg ennyire gyér minőségű akksikat gyártanak?



2012. dec. 18. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Bannert használok, 100-asat. 3. év, 3. tél és semmi baj nem volt vele soha. Jó minőségűt kell csak venni, mert az aksi tényleg fontos, az olcsók pedig vackok!
2012. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Varta akksikra esküszünk a családban, 10 év alatt sosem volt velük gond.
2012. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban egyre rövidebb ideig bírják az akkuk, de azért 1 évnél tovább kellene bírnia egy Perionnak is. Már ha nem valami rosszul sikerült szériából származik.

Viszont az tény, hogy a korábbi, évtizedes élettartamot megközelítő akkuk már alig-alig léteznek. De ez nem is csoda: a cégek spórolnak az előállítási költségen, ez meglátszik a minőségen is. Ráadásul egyre több az elektronikus ketyere az autókban, az akkuknak egyre nagyobb teljesítményigényt kell kielégíteniük álló motor mellett, miközben a miniatürizálás, tömegcsökkentés miatt a méreteik és kapacitásuk egyre csökken. Így még a régi, bakelitházas, örökéletű darabok sem bírnák sokáig a kiképzést.

2012. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is Bannert használunk a haszonjárművekhez. A fele fél év után elpusztult eddig. :)

Ami az enyémben van ( 2db 225Ah-s Banner) az viszont már ~3 éve dolgozik minden nap. Ezek szerint márkán belül is elég nagy szórás van.

2012. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azt is furcsának tartom, hogy pont tegnap nem is volt olyan hideg, ráadásul előtte vasárnap vígan indult a kocsi. Plusz amikor nagyobb minuszok voltak mostanában, akkor is...


Láttam amúgy most Banner akkut ugyanannyiért, amennyibe ez került tavaly (16e). Egyelőre beszerzek magamnak egy töltőt, aztán meglátjuk mennyit kell használnom. :)

2012. dec. 18. 17:45
 6/14 anonim ***** válasza:
Bannereitek fele félév után elpusztult? Mégis hány pontosan, meg hogyan pusztultak el, s milyen használattól? Azt hittem az egy alapjában is megbízható márka, azért választottam azt. Hát már akkor tényleg nem tudom mit vegyen az ember.
2012. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha ilyen sokat használod az autód, akkor szerintem érdemes lenne beruháznod egy zselés akkumulátorra, átlag kétszer tovább bírják mint a savasak, ráadásul teljesen gondozás mentesek, a hideget és a meleget is jobban tűrik.

Hátrányuk, hogy eléggé drágák, a típusoknak utána kell nézni, de ha jót választasz, nem lesznek nagy gondjaid vele.

2012. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74Ah-s Bosch-om van, 3éves, a 680A-ből tud még 600-at, semmi gond nincs vele. Bár túl van méretezve, a gyári ajánlás 60Ah, meg 35E volt 3éve.
2012. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem anno a Banner 6évet bírt ki dízelben,aztán bekerült benzinesbe még további 2évig.

Jelenleg Bosch Silvert használok,-20ban is kifogástalanul működik

2012. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam a zselésre is, viszont azt hallottam innen-onnan, hogy azokat nem szabad külön rátenni töltőre. Nyilván ugye ha tudnám előre, hogy egy drágább akksi mondjuk 5+ évig kibírja, akkor nem hezitálnék olyat venni. :)
2012. dec. 18. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!