Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akarnak minden áron...

Miért akarnak minden áron prémium autókat venni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban az ismerősök elmesélték az audis történeteiket. Mind megvették az 5-7 éves Audikat 2,5-3 millió Ft-okért, és folyamatos problémákkal küzdenek. Csodálkozni kéne ezen? Ha vesz valaki egy 3-400e Km-t futott A4-est,(tudta, hogy ennyi van benne) 2,5-ért, akkor mitől nem romlana el? Szerintem az lenne a csoda, ha jó lenne.

Ha meg azt mondod a muksónak, hogy ennyiért 70e Km-es Lagunát vettem, és 0 meghibásodásom van, akkor kiröhög, hogy az egy fos Laguna. Akkor melyik is a fos? Kinek is kéne kiröhögni a másikat? Aki vesz egy menő Audit, ami minden hónapban más hibát produkál, vagy aki vesz ugyanannyiért egy fiatalabb, ötöde Km-t futott "fos franciát" és nyugodtan használja minden meghibásodás nélkül. Az én autóm méretben ugyanakkora, 10Le-vel erősebb, semmilyen hátrányt nem érzek benne ülve.

Így is mondhatnám: minek szívatják az emberek magukat a prémium autókkal?


2012. dec. 27. 13:54
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Mivel tudom, hogy félre fogják érteni: 100%-ig tudatában vagyok annak, hogy egy Audi A4 megbízhatóbb autó, mint egy Laguna. Azonos km futással a Laguna még rosszabb lenne. De: azonos pénzösszegért Audiból lehajtott fost kapok, Lagunából meg újszerű 70e Km-est. Ha fos francia, ha nem elég egyértelmű, hogy melyikkel lesz több gond.
2012. dec. 27. 13:56
 2/41 anonim ***** válasza:

"Aki vesz egy menő Audit, ami minden hónapban más hibát produkál, vagy aki vesz ugyanannyiért egy fiatalabb, ötöde Km-t futott "fos franciát" és nyugodtan használja minden meghibásodás nélkül."

Lehet hogy csak kínjában röhög.

2012. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember "kompenzálni" akar az autójával.

Hű de erős,hű de nagy,hű de szép...csak bizony marha öreg XD


Persze hogy szervízlakók lesznek,de nemszámít,hiszen az ismerősök úgysem szereznek róla tudomást,hogy hetente bedöglik ez-az...

Ennél csak az a rosszabb,ha devizahiteles autóban akarják a kivagyiság látszatát fenntartani...XD

2012. dec. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
az ilyen embereknek a név a márka számít meg hogy mások mit gondolnak róluk hogy ők audival, merciavel járnak , de jól mehet nekik …
2012. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:

Ennek csak az a magyarázata, hogy az Audi most menő nagyon. Bár ellentmond a leírásodnak, hogy az én egyik haverom 1 éve vett egy 8 éves A4-et, 2.5 milláért 150e km-el és egy termosztáton kívűl mást nem kellett benne cserélni, amióta nála van.


Egyébként igen, a francia olcsóbb, és lehet, hogy erőben is hasonló, de az elektronikáját nagyon nagyon sok francia autótulaj szidta. Én egyébként magasról teszek arra, hogy mennyit futott, ha 3-400e km-t elment egy német autó akkor valószínűleg még ugyanennyit kibír, ha nem strapáljuk magyar módra és karbantartjuk rendesen.

Amúgy nekem olasz van, kisautó de a kortársait messze veri állapotban és megbízhatóságban. :)

2012. dec. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Pont itt a kulcs, hogy 150e Km volt benne. Valószínűleg az egy valós jól szervizelt 150 ezer, illik is neki jónak lenni. Viszont 8 éves az autó, ugyanennyiért Lagunából 4 éves van. Elektronika...sosem volt gondom vele.
2012. dec. 27. 14:20
 7/41 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy én nyugodt szivvel megvennék egy 15 éves A4-est is, de úgy, hogy legyen vagy 200.000 forintom még szervizre, elviszem, kicserélek rajta mindent, amit kell, és utána lesz egy megbizható prémium autóm, amelyik minimum 100.000 km-t elmegy minden gond nélkül. Szerintem megér ennyi felárat egy ilyen autó, de mindenki döntsön saját akarata szerint.
2012. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Ez, hogy minimum 100e Km gond nélkül, ez eléggé nagy kérés egy öreg A4-től. Ha belegondolsz: 4 új gumi 80 ezer, vezérléscsere 80e, kis futómű, fék, olaj, szűrők, már ezt se futja ki a 200.
2012. dec. 27. 18:23
 9/41 anonim ***** válasza:
mégis hány ilyen ismerőssel vagy körülvéve, mert ez első "hallásra" megint egy sztereotíp kérdésnek tűnik. egyébként nemtudom miért zavar ha valaki akármilen autót vesz, ő dolga, persze ha téged minősít meg beszólogat az autódra az más, de egyébként szerintem az a fontos hogy a tulajnak tetszen.
2012. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
Ha Lagunát veszek, akkor is lehet kell 4 új gumi, vezérléscsere, fék meg olaj, szóval ezt bármilyen autónál be kell számitani, plusz még ezekhez kell 200.000 ft és akkor jó lesz. Elég sok pénz, de egy millából mondjuk megvan az autó papirokkal (az A4-es), ehhez jön mondjuk 150 ezer a gumira, stb és ehhez jön még 200 ezer. Van aki sajnál ennyi pénzt rákölteni, van aki nem. Ennyi
2012. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!