Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány lóerős lett a simson?

Hány lóerős lett a simson?

Figyelt kérdés

Faterom elkészült az S51-es gépével.Hány lóerős lehet szerintetek?

-70/4-es Sós Anti-féle nyomatékos henger

-Dellorto 21-es karbi

-Szujó Laci-rezó,nyomatékos(erre a hengerre)

-felbővített légszűrőház

-tirisztoros gyújtás.



2012. dec. 28. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
ez olyan kb. mint a "tuning" ladák meg trabik.....minek kell bele feccölni a pénzt ?! mi értelme van ????? mehet 120-szal,meg lehet 8LE-s is.....de csak egy f&stalicska szimó marad.....
2012. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Felnőtt, hozzáértő válaszokat kérek a továbbiakban.Köszönöm!
2012. dec. 28. 15:38
 3/17 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, meg kéne adnod a henger terveket, és a rezó terveket, és az is csak sacc/kb adat lenne. Bár én nem tuidnám kiszámolni, de van itt olyan, aki megmondja, h kb milyen erős. Ezt úgy tudhatod meg pontosan, hogy gondosan bejáratva elviszed padra, és leméreted.
2012. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Szolovjov ***** válasza:
ÉN azt tippelem, hogy 10 LE-t simán tud.
2012. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Így már legalább 7-8 LE-s "szörnyeteggé" változott. Cserébe a 21-es DO karbival fog majd 5 litert fogyasztani. Világ üzlete volt.
2012. dec. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
"Világ üzlete", ez jó:D:D:D:D
2012. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Úgy alapvetően 5-6 Le egy kis simó.Én megtippelem hogy kb 16lóerős lett a gép és 80 az utazója.

Amúgy ez mind jól hangzik csak akkor már egy erősebb főtengelyt erősebb hajtókarral is bele kéne tenni mert a nagyobb erőtől szétverheti az egészet.

Erről még tudod milyen tunning hiányzik?A visszacsapószelep a karbi után,mármint a henger elött.

Amúgy tuti jó kis simson lett belőle csak ne hajtsátok szét a belét mert könnyen szétesik,magyarul nagypapásan kell használni hogy ne menjen tönkre útközben.

Fékeket is tegyetek rá legalább egy tárcsaféket előre.

Üdv!

2012. dec. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Nem kell azért legendákat költeni egy szimóról. Gyári állapoátban az S51 2,72 kW / 3,75 LE @ 5.500 1/min max. teljesítményű, messze nem "6-7"....


Csodálnám, ha a kérdésben szerepelő motor is több valós teljesítményt adna le egy független mérőpadon, mint 7-8 LE. Persze a házitunningerek között (igaz ez mondjuk a robogótól kezdve a tunning ladáig) szeretnek "érzésre" bemondani LE adatokat - amennyit ők gondolnak :)

2012. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jó ha gyárilag kevesebb mint 6 Le akkor is szerintem ezzel a tunningal simán karcolnia kell a 10Le-rőt.

Egyik versenyen láttam egy simót ahol a karbi helyéről jött ki a kipufogó és a karbi meg egyből lentre volt befaragva.Jó azon hackelt vízhűtés is volt ,meg pályagumik de ezt kimondottan versenyre készítették és nagyon tuti lett.

2012. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Te hallod, én meg egyszer láttam egy kispolákot egy 300 LE-s turbófeltöltős motorral. ÉS?!


Egy sima S51-et felfúrnak 70 ccm-re meg rátesznek egy abszolut nem rávaló karburátort attól még nem kap szárnyakat meg 3x-os teljesítményt.

2012. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!