Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány lóerős lett a simson?

Hány lóerős lett a simson?

Figyelt kérdés

Faterom elkészült az S51-es gépével.Hány lóerős lehet szerintetek?

-70/4-es Sós Anti-féle nyomatékos henger

-Dellorto 21-es karbi

-Szujó Laci-rezó,nyomatékos(erre a hengerre)

-felbővített légszűrőház

-tirisztoros gyújtás.



2012. dec. 28. 13:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10LE feletti 80-as NSR-t is csak úgy lehet összehozni, hogy reed szelep, meg egyéb nyalánkság... Ahogy egyéb speedeknél.
2012. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 kgpassat ***** válasza:

Szép jó napot mindenkinek!

Előre is elnézést kérek, hogy írok, nem szoktam mostanában, mert csak a szájkarate megy, meg ha kijavítok valakit, akkor jön privátban a mocskolódás. Ha ennek az oldalnak ez kell, ám legyen, terjedjen a hülyeség, de most írnom kell...

Először is, hogy lehet úgy minősíteni valakit, hogy nem ismered sem őt, sem pedig a munkáját? Gondolok itt a hengerfaragókra. Persze, nem mindenki profi, de nem is vele kell faragtatni.

Kérdés, hogy ki faragta. SA terves 70/4 kétféle is van. Helyedben Santyitól kérnék egy diagramot, hogy melyik mit tud.

A tiris gyújtás nem igazán tuning, nem is értem, miért írtad.

Kételkedőknek adatok SA 60/4-ről:

- alapjában véve 4,9 LE

- rezóval: 7,5 LE

- rezó+19-es karbi: 8,3 LE


Ja igen, felejtsük már el ezt a főtengely erősítést. A főtengőt nem erősíteni, hanem kiegyensúlyozni kell, a nagyobb tömegű dugattyú miatt. A gyári tökéletes, egy jó minőségű hajtókarral (CKR, Yoko).

Na meg a másik, van valaki, aki az NGK gyertyával meg a fullszinti olajjal térit. Na azok is komoly tuningok ám...

2012. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
nekemis ugyanilyen a szimóm 12-LE tudja
2012. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

# 12


Elhiszem, sőt tudom, hogy tud ilyet egy Simson, én csak azért írtam, hogy az 50-es speedeknél is azért máshogy van ez, mivel az egy komoly mérnöki cucc, hogyha esetleg valami gány a Simsonja, akkor ugye nyílván nem lehet erős.

2012. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha a tirisztors gyújtást nem érted akkor csak annyit hogy gyorsabban lehet tőle menni,mert ugyebár magasabb fordulaton is minden tökéletesen történik.

És a fullszintetikus olaj használata meg az Ngk gyertya használata,nos ehhez csak annyit írnék hogy ha már egy picit javít a motoron akkor miért ne használja?Ha igényes az ember akkor úgy is full szintetikus olajat használ jó mínőségű gyertyával,gyertyánál is meglepődnél de elég sok különbségek vannak ,szóval azt érezheted használat közben egy nagyobb motoron ezeket a különbségeket.Ez nem kimondottan tunning de egy nagyon picit javít

2012. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kgpassat ***** válasza:

Igen, tudom, tiris gyújtás, nincs mozgó alkatrész (mexára gondolok). De nem hiszem, hogy a motor karakterisztikájához hozzájárulna.

"Ha igényes az ember akkor úgy is full szintetikus olajat használ"

Mert ha egy jó félszinti olajat használ, akkor már igénytelen? Mondjuk Repsol Scooter.

Gyertyák között, persze, hogy van szórás, mint minden más között. De nem rosszal járok, hanem jóval. Olyan nincs, hogy egyszer jó, egyszer nem, az dobós. Nem? Ezért nem kell Isolatort venni. Van köztük jó is, de sok a rossz. Ha már NGK, jegyezzük meg, hogy van belőle japán meg francia is, szóval az, hogy NGK, nem biztos, hogy Szentírás.

2012. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

valószínűleg 10LE felett van, főleg. Sós Anti féle hengerek nagyon jók.

Egyébként sokan lenézik a Simsont( itt a válaszadók között is) és azt mondják, hogy hiába raksz rá 70-es hengert nem sokkal lesz erősebb, kb 6-7le. Nem értem, hogy miért kell lenézni a Simsonokat( valahol el kell kezdeni) meg azokat akik tuningolják. Sok pénz, sok meló de higgyétek el szinte élvezet szerelgetni, bütykölgetni.

(Nálunk pár házzal arréb lakik egy fickó van neki egy 600-as gixerje meg egy szép, gyárias simsonja. Elmondása szerint tud ugyanolyan jót motorozni a Simsonon is mint a gsxr-en, mert visszahozza a gyerekkorát, és teljesen más érzés egy ilyen kis kultuszmotorral menni.)


bocs a regényért, de a lényeg a lényeg simán megvan 10le, valszínűleg fölötte is van. Egyébként nem biztos, hogy nagy rá a 21es dellorto,(faragástól függ), de azért én kipróbálnám, egy 19-es karbival is. De ha te úgy érzed, hogy jó ezzel nem sokkall, megy rendesen akkor jó ez így :D

''egy Simsonos'' :D

2012. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!