Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fabia első autónak?

Skoda Fabia első autónak?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


Nemrég szereztem meg a jogsimat, bár már elég sokat vezettem előtte is, szóval arra a döntésre jutottam, hogy érdemes lenne beruházni egy amolyan "első autóra". Nem ismerem annyira a kisautókat, egyedül muter Ibizáján gyakoroltam párszor, de mivel olyan már van a családban én inkább valami mást szeretnék.


1.2-es HTP motoros Skoda Fabia volna az amit kinéztem, 2003-as, de nagyon egyben van, ismerem a tulajt és tudom, hogy mennyit áldozott rá. Kérdésem viszont, hogy mennyire alkalmas mindennapos városi/országúti használatra a kicsike? Mennyire mondható dinamikusnak a motor és autópályán lehet-e vele tartani olyan 140-es tempót?


Sokan azzal jönnek, hogy ciki Skodát vezetni, de nem nagyon érdekel mások mit gondolnak, arról nem is beszélve, hogy főleg olyanok jönnek ezzel akik családomhoz képest anyagilag sehol se tartanak, de talán még autójuk sincs...


Na most hogy kisebb regényt leírtam tényleg az érdekelne, hogy mennyire életképes ötlet ez a Fabia a fent említett dolgok alapján?



2013. febr. 24. 13:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
8%
Azért azt ne felejtsük már el, hogy az 1.2-es motor egy 3 hengeres hulladék.
2013. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem hulladék az csak nem versengésekre és száguldozásra lett tervezve de a hétköznapi használatra megfelel semmi gond nincs vele

Amíg nem járkáltam hosszú utakra nekem se volt 2.0 dízel motorral rendelkező autóm egy 1.0 suzuki swiftem volt és ide magyar országra bőven elég volt nekem az is 110 kényelmesen vitte erőlködés nélkűl

2013. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó az 1.2 városban.

egy 140-es tempo nem annyira hajtja a motort, mint egy 1.2 esetében.Főúton is jobban van benne tartalék.Tudom, 1.4-em van, 1.2-est is sokat vezettem.

Az 1.4 nyugodt autózáshoz elég főúton, van benne tartalék még 90-ről való előzéshez.De az 1.2-esről ez annyira nem mondható el.

2013. febr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Vezettem nagy autót, fateromnak pl. 3.0 TDi A6-os van, de magamnak tök fölösleges volna egy 2.0-s benzint magamnak kell fizetni nem is bírnám, meg első autóról van szó, egyelőre minél kisebb annál jobb.


Később nyilván tervezek egy nagyobbat, de ha fősuli után lesz az se gond... Lényeg hogy most járjak valamivel ami megbízható, kicsi és keveset fogyaszt.


Mindenkinek köszönöm szépen a segítségét, válaszát! :)

2013. febr. 25. 14:40
 15/19 anonim ***** válasza:

Autót mindig az igényeknek megfelelően kell választani.

Ha csak városi szaladozós kocsi, esetleg bejáros autó a közelbe, felesleges a nagy motor.

Méretre ugyan ez

2013. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

8-as válaszolónak igen képzeld nem evet 8 litert autópályás tempónál se,

mellesleg jól karbantartott és új autóként lett véve sose volt hajtva és láss csodát nem eszik 6 liternél többet, persze ha padlógázon megyek... melyik autó nem eszik?

2013. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

8-as válaszolónak

Igen, én is kizártnak tarom hogy 130-nál 5-6 liter között lenne csak a fogyasztás.

2013. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem a menésével van gond, hanem azzal a kiegyensúlyozatlan fos motorral. A kuplung nagyjából mindegyiken zörög. Alapjáraton remeg az autó. Az élettartamáról nem is beszélve az egésznek.

Aki kicsit is ért az autókhoz, az elkerüli a 3 hengert.

2013. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az tény hogy jobban remeg mint egy 4 hengeres de ahoz képest jól megoldották és gondolj bele ha valamit cserélni kell pl gyertya vagy szelep vagy bármi itt csak 3 hengerhez kell nem 4-hez, és kisebb fogyasztás mivel csak 3 henger megy nem 4 azért van előny és hátrány is biztos.

És elég jól eltalálták a 3 hengert hisz jól megy együtt

2013. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!