Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell szándékosan...

Hogyan kell szándékosan kicsapni/megúsztatni a kocsi farát, valamint hogyan kell visszahozni belőle (akár direkt akár véletlenül történt)?

Figyelt kérdés

Egy helyen azt olvastam, hogy a kanyarban gáz elvételre a kocsi kicsapja a hátulját, más helyen viszont azt olvastam, hogy ha már megindult a fara, akkor lehet gáz elvétellel visszahozni.

Tulajdonképpen adja magát a kérdés, hogy mi is pontosan az alul és a túlkormányzás és melyikből milyen helyzetbe lehet kerülni.

Az érdekelne, hogyan kell lekezelni ezeket a helyzeteket első, hátsó és négy kerék meghajtású kocsival.



#kormányzás #farolás #túlkormányzás
2013. márc. 18. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Kanyarban gázelvétellel nem történik semmi csak lassul az autó. De gázadásra a hátsókerekes autók könnyen megcsúsznak. Amúgy igen gázelvétellel vissza lehet hozni a hátulját a kocsinak, de csakis gázelvétellel nem fékezéssel!
2013. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hátsó vagy első kerekesnél működik ez, vagy mindkettőnél?
2013. márc. 18. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:

hátsó

elsővel nehezebb, mert ott nem forognak ki a hátsó kerekek

2013. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok lóerős kocsi esetén fog csak kimenni a hátulja kanyarban gázadásnál. Gyengébbeknél kézifékkel szokták megindítani (első kerék meghajtásúnál is).

Visszahozni hátsó meghajtásnál: gázelvétel, motorféket kihasználva. Első meghajtásnál: gázadás.


4x4-nél valaki tudja hogyan van ez?

2013. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam, hogy első kerekesnél ha megindul a hátulja, akkor gázt kell adni, de találkoztam olyan véleményekkel (pl.:valami rövid vezetés technikai videóban is), hogy az csak ront a helyzeten.

Na most, akkor mi a jó megoldás?

2013. márc. 19. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!