Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok...

Milyen autót ajánlanátok nekem, az alábbiak figyelembe vételével?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 21 éves Vw Polo-m van, 4 éve működik kifogástalanul, ez az első kocsim. Nem is gondolkodnék másikon, csak hát úgy adódott, hogy munkahely változás miatt az eddigi 10km-es ingázást napi 60km-es oda-vissza út váltja fel, és ehhez szeretnék egy fiatalabb kocsit. Sajnos a Polo a 45Le-jével, és az idősebb korával, nem hiszem, hogy alkalmas napi 120km megtételére, és nem is olyan kényelmes, könnyen elgémberedik benne az ember.


Ezért másik kocsi után akarok nézni. 800 ezer ft-om lenne rá, plusz az esetleges vétel utáni szervizelésre a költségek (olajcsere, vezérműszíj, gyertyacsere, ilyesmik).

Tudnátok ajánlani nekem autó típusokat? Az alábbi feltételeknek kellene megfelelnie:

1. 800 ft-nál kb ne legyen drágább (ha 850, az még belefér)

2. a mostani 5,5-6l-ert eszik. Jó lenne, ha nem enne ennél többet a másik sem

3. legyen viszonylag olcsón fenntartható (tehát Audi, Bmw, Merci alapból kilőve :)

4. a mostani 45Le-nél azért legyen erősebb (olyan 80-100Le-s nekem már megfelelne)

5. alkatrész ellátottság legyen biztosított hozzá

6. ha már másik kocsi, legyen nagyobb méretre, mint a Polo-m

7. a felszereltség engem nem nagyon érdekel, ilyen elektromos ablakemelő, ülésfűtés és társai nálam a felesleges pluszt jelentik


Most ennyi jut eszembe egyenlőre. Szóval tudnátok típusokat ajánlani? Lehetőleg minél többet, hogy legyen miből szemezgetni. :)


Ó, és egy plusz kérdés a végére: szerintetek a Polo-t eladjam, vagy megtartsam? Lehet, hogy hülyén hangzik, de első kocsim, nagyon hozzám nőtt, és értéke nemigen van. Ha 120-140 ezer ft-ot kapnék érte, lehet, hogy már sokat mondok.

Szóval megtartanám, és futkosó kocsinak jó lenne ide a közelbe. Mit szóltok hozzá?



2013. márc. 24. 12:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
hasznaltauto.hu keresőjébe írd be azt az ártartományt amit ki tudnál fizetni és amelyik tetszik azt vedd meg. A polo-t szerintem add el mert feleslege fizetni utána az adókat meg éveken belül szétrohad. Annl még mindíg jobb a 120ezer forint.
2013. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Az alapkérdésben sajna nem tudok segíteni (tuti találsz majd valamit, teljesen normális kereted és elvárásaid vannak), de ami a végén írtakat illeti, én megtartanám, ha elfér. Akkor is jól jöhet, ha kölcsön akarnak kérni tőled egy kocsit :P Vagy szervízben lesz a másik.

Nekem nem hangzik hülyén, mert én is, a párom is nagyon szeretjük az első járművünket (ami mindkettőnk számára egy motor), rengeteget megéltünk már együtt, mi sem adjuk el őket soha, nem is adnának értük kb. semmit majd annak idején, s családtagok is.

2013. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
No igen, az adók és biztosítás ott van, de azt mindenki maga döntse el, hogy megéri-e úgy. Fogalmam sincs, a kis Polora mennyi s az érzések és a pénztárca viszonyáról sem tudhatok.
2013. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Éves biztosításom rá 22 ezer ft, adó meg 4500/év. Szóval összességében 26500ft/év.


Szóval tud ajánlani valaki konkrét modelleket? Vagy túlságosan tág az a keresztmetszet, amit megfogalmaztam a feltételekkel? :)

2013. márc. 24. 12:52
 5/28 szántóvető ***** válasza:
ezek másfél év műszakival vannak,a benzineseket ajánlom mert nem kell az adagolóval küszködni. [link]
2013. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

napi 120km sok a masinádnak? Nem hinném hogy az a két óra autózás két részletben annyira elgémberítene. Én napi 9órát vezetek városban helyijáraton,és simán kibirható.

Szóval én nem biztos hogy lecserélném,mert a lóvénak van máshol is helye,de te tudod.

2013. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből alkudj egy kicsit

2013. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

10 percel hamarabb indulsz el dolgozni és kész.

Nem éri meg venni mert átírás stb főleg ha a géped egybe van

2013. márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Lehet nem cserélném le.Max a kora miatt.De ha nagyon hozzád nőtt,és esetleg megtartanád, akkor nincs para.1-200 ezerből tuti rendbe lenne olyan szinten, hogy a napi 120km-ert simán tudja.

Ülést cserélhetsz benne,az a legkevesebb.

2013. márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy mégérné megtartani a polot! mivel hogy hát írtad hogy 26500FT/év a költsége! de azt is számold bele hogy 2 évente műszakiztatni kell! szóval már 35.000FT évente! és a másik meg hogy öreg autó és egyre csak öregebb lesz és egyre nehezebben kapja meg a műszaki vizsgát, és majd egyre többet kell ráköltened hogy megkapja a műszakit, és egy két év múlva meg úgy vagy vele hogy mégis csak jobban jártál volna ha eladod 100.000FT-ért!
2013. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!