Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok...

Milyen autót ajánlanátok nekem, az alábbiak figyelembe vételével?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 21 éves Vw Polo-m van, 4 éve működik kifogástalanul, ez az első kocsim. Nem is gondolkodnék másikon, csak hát úgy adódott, hogy munkahely változás miatt az eddigi 10km-es ingázást napi 60km-es oda-vissza út váltja fel, és ehhez szeretnék egy fiatalabb kocsit. Sajnos a Polo a 45Le-jével, és az idősebb korával, nem hiszem, hogy alkalmas napi 120km megtételére, és nem is olyan kényelmes, könnyen elgémberedik benne az ember.


Ezért másik kocsi után akarok nézni. 800 ezer ft-om lenne rá, plusz az esetleges vétel utáni szervizelésre a költségek (olajcsere, vezérműszíj, gyertyacsere, ilyesmik).

Tudnátok ajánlani nekem autó típusokat? Az alábbi feltételeknek kellene megfelelnie:

1. 800 ft-nál kb ne legyen drágább (ha 850, az még belefér)

2. a mostani 5,5-6l-ert eszik. Jó lenne, ha nem enne ennél többet a másik sem

3. legyen viszonylag olcsón fenntartható (tehát Audi, Bmw, Merci alapból kilőve :)

4. a mostani 45Le-nél azért legyen erősebb (olyan 80-100Le-s nekem már megfelelne)

5. alkatrész ellátottság legyen biztosított hozzá

6. ha már másik kocsi, legyen nagyobb méretre, mint a Polo-m

7. a felszereltség engem nem nagyon érdekel, ilyen elektromos ablakemelő, ülésfűtés és társai nálam a felesleges pluszt jelentik


Most ennyi jut eszembe egyenlőre. Szóval tudnátok típusokat ajánlani? Lehetőleg minél többet, hogy legyen miből szemezgetni. :)


Ó, és egy plusz kérdés a végére: szerintetek a Polo-t eladjam, vagy megtartsam? Lehet, hogy hülyén hangzik, de első kocsim, nagyon hozzám nőtt, és értéke nemigen van. Ha 120-140 ezer ft-ot kapnék érte, lehet, hogy már sokat mondok.

Szóval megtartanám, és futkosó kocsinak jó lenne ide a közelbe. Mit szóltok hozzá?



2013. márc. 24. 12:31
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Hmm.... ezt alaposan át kell gondolnom.


Nekem megfelelne bőven továbbra is a Polo, csak nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy egy 200 ezer km felett futott autó még meddig marad ilyen megbízható. Ritkán volt használva 100km+ utakon. Nem tudom, hogy bírná-e napi rendszerességgel.


Egyébként műszakilag teljesen rendben van, karban van tartva, ahogy kell. Amit maximum fel lehet neki róni, hogy a festése nem jó, pattogzik sok helyen a lakk, így aztán kicsit ronda. Na meg a kalaptartó nem eredeti, egy kombi Zsiguli kalaptartója lett beleszerkesztve. De mint írtam már a kérdésben is, engem ilyen külsőségek nem zavarnak.

2013. márc. 24. 15:32
 12/28 anonim ***** válasza:

[link]

(körülbelül megegyezik a fenntartása egy vw-ével mivel, hogy az audi a vw csoportba tartozik.)

[link]

[link]

[link]

[link]

Én ezek közzül választanék de vannak nagyon jo japán autok is ebben az árban(galant,civic,swift,mazda6...) A francia dízel(HDi) is megbízható(406,c4 vagy a dci megane) Olasz-korea autók közt is lehet keresgélni mert viszonylag olcsón fiatal autót lehet kapni.

Rengeteg típust lehetne felsorolni de nem tudom, hogy neked mennyire számít a kinézet az évjárat...)

2013. márc. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Az egyik bora helyett ezt akartam belinkelni

[link]

2013. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Én ezekre gondolok alacsony foygasztással

Toyota avensis dízel

[link]

[link]

[link]


Vagy Toyota carina 2.0 dízel nekem is ilyen van garantáltan 5 literes országúti fogyasztással én németbe is jártam ki vele melózni a kora ellenére

[link]

2013. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Az avenzisek sem esznek többet max 6 litertől úgyhogy ha fontos a fogyasztás vegyél valamilyen dízel kocsit
2013. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Szándékosan nem írtam a Toyotát mert tudtam, hogy "jössz" macilaci08 :)
2013. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Köszi bíztam hogy rám hagyod akkor gondolkoznom kellet volna mit írjak rendes vagy utolsó :)
2013. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
kaptad a zöld kezet :)
2013. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 szántóvető ***** válasza:
amit linkeltetek azokból az astrát tartom elfodadhatónak(esetleg a 2001-es toyotát),a többi 5 évvel öregebb az általam linkelt franci kocsiknál ami sokat számít.
2013. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. A Bora-n már én is gondolkodtam, illetve a Golf IV-esen. Ezek azért kerültek nálam alapból szóba, mert a Polo-val meg vagyok teljesen elégedve, apámnak is volt Vw-je, szóval kicsit elfogult vagyok.


A japánokról mit gondoltok? Szóba került a Toyota. Ezen kívül a Mitsubishi Galant-ok, Carisma-k, és a Honda Civic-ek érdekelnének.

2013. márc. 24. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!