Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok...

Milyen autót ajánlanátok nekem, az alábbiak figyelembe vételével?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 21 éves Vw Polo-m van, 4 éve működik kifogástalanul, ez az első kocsim. Nem is gondolkodnék másikon, csak hát úgy adódott, hogy munkahely változás miatt az eddigi 10km-es ingázást napi 60km-es oda-vissza út váltja fel, és ehhez szeretnék egy fiatalabb kocsit. Sajnos a Polo a 45Le-jével, és az idősebb korával, nem hiszem, hogy alkalmas napi 120km megtételére, és nem is olyan kényelmes, könnyen elgémberedik benne az ember.


Ezért másik kocsi után akarok nézni. 800 ezer ft-om lenne rá, plusz az esetleges vétel utáni szervizelésre a költségek (olajcsere, vezérműszíj, gyertyacsere, ilyesmik).

Tudnátok ajánlani nekem autó típusokat? Az alábbi feltételeknek kellene megfelelnie:

1. 800 ft-nál kb ne legyen drágább (ha 850, az még belefér)

2. a mostani 5,5-6l-ert eszik. Jó lenne, ha nem enne ennél többet a másik sem

3. legyen viszonylag olcsón fenntartható (tehát Audi, Bmw, Merci alapból kilőve :)

4. a mostani 45Le-nél azért legyen erősebb (olyan 80-100Le-s nekem már megfelelne)

5. alkatrész ellátottság legyen biztosított hozzá

6. ha már másik kocsi, legyen nagyobb méretre, mint a Polo-m

7. a felszereltség engem nem nagyon érdekel, ilyen elektromos ablakemelő, ülésfűtés és társai nálam a felesleges pluszt jelentik


Most ennyi jut eszembe egyenlőre. Szóval tudnátok típusokat ajánlani? Lehetőleg minél többet, hogy legyen miből szemezgetni. :)


Ó, és egy plusz kérdés a végére: szerintetek a Polo-t eladjam, vagy megtartsam? Lehet, hogy hülyén hangzik, de első kocsim, nagyon hozzám nőtt, és értéke nemigen van. Ha 120-140 ezer ft-ot kapnék érte, lehet, hogy már sokat mondok.

Szóval megtartanám, és futkosó kocsinak jó lenne ide a közelbe. Mit szóltok hozzá?



2013. márc. 24. 12:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Nekem egyetlen egy problémám van a japán autókkal mégpedig az, hogy inger szegény a kinézetűek(persze van kivétel de az már kívül esik a pénztárcám méretén) de ha választani kellene egy autót amivel világ körüli útra mennék akkor egy Toyota 4D4 lenne. Minden évben van megbízhatósági statisztika és a Toyota mindig ott van a legjobbak között már évtizedek óta! A második választásom a Honda lenne ebből inkább benzines. Az utóbbi évek egyik legmegbízhatóbb autómárkája a Mazda lett.(de nem esik bele a keretedbe) Japán autók ellen még az szól, hogy nem annyira elterjedtek mint a német kocsik így drágák hozzájuk az alkatrész(főleg egy gyári) kivéve a Suzuki de ez egy külön kategóriát képez a hírneve miatt.

Összességében azt tudom mondna, hogy rengeteg autót lehetne venni ennyi pénzből de neked kell eldönteni, hogy mi számít a presztízs, megbízhatóság, alkatrészellátás, fogyasztás, méret, kinézet...

2013. márc. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Hát ha az általad felsorolt dolgokat sorrendbe kell állítani, egyértelműen így lenne:

megbízhatóság, fogyasztás, alkatrészellátás, kinézet, méret, presztízs,


A legfontosabb egyértelműen, hogy legyen megbízható, és fogyasszon minél kevesebbet. A presztízs engem hidegen hagy. A mérete sem fontos, mert nemigen használná 2 embernél több, a Polo-val is így volt.

2013. márc. 24. 17:29
 23/28 anonim ***** válasza:

Most meg fognak kövezni de ez van...

[link]

"csak" 9 éves, innovatív forma, megbízhatósága kimagasló még mai mércével is, 5L-es fogyasztás, alkatrész van bőven mivel elég elterjedt tipus

Ami ellen szól az egy szó: SUZUKI de ha téged ez nem zavar akkor nincs probléma.

Amúgy van a családban és még szervizet nem látott de itt utána tudsz olvasni nepitelet.hu

2013. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

[link]

ha szereted a sportos kinézetet akkor ez sem rossz

2013. márc. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Köszi.


Most, hogy felvetődött az Ignis, eszembe jutott, hogy volt egy Sport kivitel is belőle, aminek más volt a lámpája. Az különbözik valamiben még a normál Ignistől a kinézetén kívül?

2013. márc. 24. 17:49
 26/28 anonim ***** válasza:
3 ajtósak, sport futómű(feszesebb), méretbeli különbség(rövidebb és alacsonyabb kaszni és az ülése sincs annyira "magasan" mint a "sima" ignisnek). Kb ennyi...
2013. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Látom nem írtozól a suzukitól ezekhez mit szólsz és még pénzed is marad !!!

Suzuki swift 3 ajtós 1.3 84 Le

[link]

[link]

[link]

[link]


Egy pár 86 Le

[link]

[link]


Olcsó alkatrészek alacsony fogyasztás ha nem szúrod neki,megbízhatóság strapabíróság,igaz kompromisszum a gyengébb kasztni de valamit valamiért :)

2013. márc. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Vagy az újjabb swift még belefér az árba

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!