Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nőknek miért megy rosszabbul...

A nőknek miért megy rosszabbul a vezetés?

Figyelt kérdés

Saját magam példáját tudom felmuatatni, 28órám volt és még mindig határozatlan vagyok, sok mindentől félek.

Nem megy hogy egyszerre mindenre figyeljek,pedig a nők, elvileg többfelé tudnak figyelni, úgy látszik erre nem érvényes.


Sok honlapon olvastam, hogy a NŐK-nek nehezen megy! MIÉRT?


2013. márc. 24. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
a férfiaknak miért megy roszabbul a főzés,?:D
2013. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

"a férfiaknak miért megy roszabbul a főzés,?:D"


A legtöbb szakács férfi.


A legtöbb autóversenyző viszont nem nő :)

2013. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Én pont fordítva látom. Nem láttam még olyan férfit, aki jól tudnak vezetni, vagy tötyörögnek a városba, nem induk el időben a lámpánál, vagy pedig azt hiszik, hogy ők autóversenyzők és akkor már lehet össze-vissza sávot váltaniuk, előzgetniuk.
2013. márc. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ez egyáltalán nem igaz, se nekem se anyukámnak nem megy nehezen /Bár tudom: kivétel erősíti.../

Szerintem akkor van gond, ha valaki kiskorától kezdve azt hallja, hogy a nők rosszul vezetnek. Ez rögzül a tudatalattiban és ezért félnek, ezért határozatlanok.

Én születésem óta azt a példát látom, hogy anya tökéletesen vezet, nem fél nagy és erős autóba ülni, imádja az autókat, a vezetést, így én is ilyen lettem.

Apa sem az a tipikus férfi, aki belepofázik, mikor az "asszony" vezet, meg azzal tömi a fejét, hogy rosszul csinálja stb. Mikor anya megszerezte a jogosítványt 18 évesen, mindig őt vezettette, ha mentek valahova, hogy rutinosabb legyen, velem is így teszi most.

Ha valaki azt látja kislányként, hogy az édesanyja retteg, mikor a vezetésre kerül a sor, valószínűleg alapból úgy áll hozzá, hogy neki sem fog menni, főleg ha még van egy bunkó apja/bátyja/oktatója, aki automatikusan lehülyézi, ha valami nem egyértelmű a számára, ahelyett, hogy segítene.

Sok férfi olyan, hogy lehülyézi a nőt, ha rángatja a váltót. Nekem apa, ahogy meglátta, hogy nem csinálom tökéletesen a dolgot megmutatta (az oktatóval ellentétben -.-"), azóta tökéletesen megy.

Összességében, szerintem a környezet hozzáállásától nagy mértékben függ egy nőnél, hogy jól vezet-e. (Bár azt sem mondom, hogy némi érzék is kell hozzá, de ez ugyan úgy vonatkozik a férfiakra).

2013. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért, sőt azt se, igaz-e, de nem is nagyon érdekel, a saját, egyedi eset számít :)

28 óra rém kevés, teljesen természetes, hogy bizonytalan vagy. Szerintem sokezer km-t kell vezetned ahhoz, hogy esélyed legyen arra, hogy valami fogalmad legyen a vezetésről...

2013. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
Vannak dolgok amiben a nők a jobbak,vannak amiben a férfiak.Persze mindig akad egy két kivétel,de az meg erősíti a szabályt.
2013. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak most tanulod akkor ne csodálkozz ezen, sok olyan fárfi is van akik soha életükben nem vezettek jogsi szerzés előtt, akkor még friss jogsival is bénázgatnak, nekem is kellett 3 hónap mire belejöttem úgy a dolgokba hogy már nem féltem annyira. Nők között is nagyon sok tud jól vezetni, főleg ha gyakorolnak, de ehhez az kell hogy határozottak legyenek, ne görcsöljenek a volán mögött és ne pánikoljanak be ha jön egy váratlan eset és gyorsan reagálni kell valamit.

Például vegyük a barátnőmet 1 éve van jogsija, amikor kint esett a hó még februárban ő vezetett mert én enm voltam olyan állapotban hogy biztonságosan tudjak közlekedni, így megkértem hogy vigyen el.

Egy kamion el ment mellettünk és a koszos havat ráverte a szélvédőre úgy hogy nem lehetett kilátni sehogy sem, barátnőm nem kapott szívbajt rögtön ablaktörlő bekapcs és ablakmosás, és próbálta tartani az irányt mivel egyenes út volt, előtte látta is hogy mi van, így nem pánikolt be, határozottan gyorsan cselekedett. És ez annak volt köszönhető hogy ő télen tanult vezetni apjával is amikor friss jogsija volt, és így erősebb lett, ilyen helyzetekben. tehát ez csak gyakorlás kérdése.

És sajnos sok olyan nő meg férfi is van, akik hamar bepánikolnak vagy ha adódik egy váratlan szituáció akkor nem kapcsolnak időben és összevissza kapkodnak és balesetveszélyt okozhatnak akár, főleg azok akik nem tanulták meg rendesen a vezetést.

2013. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mondjuk én 20éves vagyok, sajnos szüleimnek autójuk és jogosítványuk sincs, bátyámnak is 1éve van, bár 28 éves, de neki olyan jól megy, de félt és ő sem akarta.

Jövőhéten hazajön és akkor valami kihajt tájon gyakorolni szeretném mondjuk a y megfordulást, a saroktolatást stb.

Nem tudom miért de ha vizsgára gondolok bele remegek.

Vizsgaidőpontja még nincs iskitűzve demár félek. Pótórát persze venni fogok.


Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 24. 12:59
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

A másik, hogy 28 órát vezettél. Nos ez általában azoknak elég teljes mértékben, akiket már a tanfolyam előtt is kivittek a szülei a földútra tanulgatni. Nekik tulajdonképpen a jármű kezelését, már nem kellett megtanulniuk, így többet lehettek a forgalomban.

(Persze, van akinek alapból elég, olyan jó érzéke van, de nem ez az általános.)

Gondolom veled ez nem így történt. Ha úgy érzed, még nem vagy biztos a dolgodban, ne szégyellj 10 vagy akár 20 plusz órát venni, ne a pénz számítson, hanem a biztonság.

2013. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet, hogy elmész gyakorolni (én is azt tettem a motorral, meg sok pótóra :)).

A párom (fiú) 70 órát vett s valahogy (izgulva) átment, vett egy autót, amit úgy hozott haza, hogy azt hittem, eldőlök a körforgalomban (az én motorommal mentünk, úgyhogy én motoron kísértem) :D Aztán hamar belejött, örült, hogy úgy vezethet, ahogy akar, mert az oktató nem beszél bele olyanba, amibe igazából nem kéne, s teljesen jól elterelgeti az autót, bár pl. a parkolás máig (igaz, még csak 3000 km telt el) nem a kedvence, akárhova nem próbál meg beállni.

Belejössz, ne aggódj :) Nyilván izgul az ember eleinte, pláne vizsga előtt.

2013. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!