Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nőknek miért megy rosszabbul...

A nőknek miért megy rosszabbul a vezetés?

Figyelt kérdés

Saját magam példáját tudom felmuatatni, 28órám volt és még mindig határozatlan vagyok, sok mindentől félek.

Nem megy hogy egyszerre mindenre figyeljek,pedig a nők, elvileg többfelé tudnak figyelni, úgy látszik erre nem érvényes.


Sok honlapon olvastam, hogy a NŐK-nek nehezen megy! MIÉRT?


2013. márc. 24. 12:33
1 2
 11/15 mantis religiosa ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy azért megy nehezebben a vezetésnek ez a része, mert a nők térlátásért- és tájokozódásért felelős agyi területeik kevésbé aktívak, mint a férfiaké. Vagyis parkolás, előzés során, nem tudják pontosan, hogy hol is az autó, és a kocsi kanyarodási ívét is pontatlanabbul tudják megbecsülni, akárcsak azt, hogy előzésnél befér-e még.


Nem vagyok hímsoviniszta, és az is igaz, hogy régebben élesebb volt a határvonal női és férfi vezető között, ma már eléggé vegyes az összetétel mindkét nemnél.

2013. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

" Nos ez általában azoknak elég teljes mértékben, akiket már a tanfolyam előtt is kivittek a szülei a földútra tanulgatni."

Ez nem igaz. Jogsiszerzés előtt is vezettem, mondhatni azt hogy heti rendszerességgel, hegyre fel-le, erdőben, offroad féleség stb. A gond csak az volt hogy több rosszat tanultam mint jót, tehát újra kellett tanulnom kormányozni stb.

A nőkre visszatérve, anyám is azzal jön hogy több mindenre figyel, ezért nem megy neki úgy(sehogy) a tolatás.

betolatok utánfutóval kb. mindenhova, igaz nem foglalkozok mással, csak a két tükörrel, ő meg simán nem tud betolatni, mert mindenre figyel, csak arra nem, hogy hol van az autó. Nem tudja 1 dologra összpontosítani az agyát.

Amúgy nem vezet annyira rosszul, de ha egy út alkalmával 1-nél többször kell parkolni, akkor már vége a világnak.

Az a 28 óra pedig nem kevés, annyiból már le lehet vizsgázni, de ahhoz tudni is kell, de nem nagy ördöngősség a B kategória, ha azt nézed mennyi ember van kint az úton akiknek nem kellene ott lenniük a vezetésük alapján, mégis van jogsijuk.

2013. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igaz, utolsó, de a kérdező pont ezt szeretné elkerülni. Ő ne a vizsgát akarja minél hamarabb, hanem jól akar vezetni, hogy ne legyen veszélyes saját magára és másokra.
2013. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Vizéli László ***** válasza:
100%
A jogosítvány megszerzésével csak lesz némi fogalmad a vezetésről, de igazándiból megtanulni majd utánna fogsz saját autóval. Egyre többet vezetsz, annál rutinosabb leszel. Ne legyél annak a tudatában hogy a nők rosszabbul vezetnek. 2 napja tértem be a tömbünk előtt egy kereszteződésben, srác tanuló vezető nem figyelte az elsőbbségadás kötelező táblát, elém jött. Láttam nem figyelt... Mosolyogtam egyet rá és az oktatóra megvártam míg elmegy és tovább mentem. Viszont van 1 nyelvtanár a tömbünknél van nyelv iskolája. Ő 2x tört össze itt a parkolóba álló autót mert parkolásnál nem szedi vissza egyenesbe a kormányt... Mindenesetre ne flusztráljon az hogy nő vagy. A vezetés tudás nem nemhez kötött. Minden gyakorlás kérdése.
2013. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
teljesen relatív, nem félelemmel kell neki fogni, de ez igaz minden másra. első alkalommal nem baj ha valaki izgul, fél, teljesen normális, de a későbbiekben már ha unszolva vezet valaki akkor abból jó nem sülhet ki...
2013. ápr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!