Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanuló motornak jó lenne egy...

Tanuló motornak jó lenne egy JAWA 350-es?

Figyelt kérdés

Leginkább a 634 és a 638 tetszik.

Szeretném megcsinálni az A2 jogosívány és arra a 2 évre, amíg az A jogsit nem csinálhatom meg, szeretnék egy JAWA-t venni.

Mire figyeljek a vásárlásánál?

Igazából eddig csak Simsonnal menem, meg párszor ETZ 125-el, de jogsiszerzés közben is vezetnem kell azért pár órát. El lehet vele boldogulni úgy, hogy ésszel megyek vele?


2013. márc. 25. 13:46
 1/6 A kérdező kommentje:

Később majd egy nagy testű túra vagy chopper motort szeretnék, ezért vennék már most nagyobb tesűt, meg őszinén megvallva beleszeretem a hangjába meg a kinézetébe is. Ez rögön megfogot, az ETZ meg nem.

http://www.youtube.com/watch?v=wxj5zbBD9O0

Bár ez mégjobban eszik, de ilye nem is nagyon találtam eladót elfogadható áron: http://www.youtube.com/watch?v=TF-rPi8nlTg

2013. márc. 25. 13:51
 2/6 anonim ***** válasza:
Én inkább a 250-es etz-re szavaznék sokkal kevesebb a baj vele,de ha jawa-t akarsz az se rossz(ja és 638-ast vegyél mert az 12 voltos rendszerű) de készülj fel,hogy sokat kell bütykölgetned,de ha van időd rá és egy pici szaktudás akkor nem probléma.Főleg a gyújtásával kell sokat foglalkoznod,ha megszakítós.Hosszútávon érdemes átalakítani elektronikus-ra.
2013. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nugodtan - Simson után nem fog gondot okozni szerintem, se a motorozása, sem a javítása. Ha sokat közlekedtél Simsonnal, akkor a jogsiszerzéshez lesz elég tudásod. Persze a rendes, 80-90 km/h-s közlekedéshez forgalomban nem lesz elég még, de a jogsit meg tudod vele szerezni.


Nem olyan rosszak a Jawa-k, van aki az égig magasztalja őket. Pl. egy ismerősömnek 350TwinSportja van, nem adná el a világ minden kincséért sem. Az MZ-sek meg természetes hogy leszólják: állítólag régen is ez a két tábor volt: MZ és Jawa. Meg volt persze a Pannonia, de az egyhengeres magyar gépek sajna nyomába sem érnek a modernebb MZ-knek/Jawaknak gyorsulásban, sebességben. Mondjuk tartósságban igen, mert a Pancsi képes a világ végére elmenni egy gyűrűvel is... :D


Egyébként szólnék, hogy ezek az xmotoros gyerekek kóklerek elég komolyan, remélem nem akarsz velük üzletelni. Hengert meg véletlenül se fúrass velük, legalábbis azon az állítólagos hengerfúró gépükön (amiről tettek fel videót) ne...

2013. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Látom én is, csak elég jó minőségű videókat tetek fel, azért azt linkeltem. Nem veszek tőlük semmit, csak röhögni lehet rajuk jókat :D
2013. márc. 25. 15:23
 5/6 A kérdező kommentje:

Amúgy meg szerelgetem a Simsont is sokat, fater agyonhajtott motorját kellett felújítanom, hogy tudjak mivel járni, mert akkor még nem volt másikra pénz (meg felesleges is lett volna másikat venni), de van motorszerelő barátom, ő is tud segíteni.

Ezen az elektronikus gyújáson meg elgondolkodok egy kicsit, lehe hogy jó beruházás 2 évre.

2013. márc. 25. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:
ma 15:06 vagyok. Én nem azt mondtam,hogy rosszak a Jawa-k egy szóval sem. Nekem 2 darab ts 638-asom van.
2013. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!