Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tapad a téli gumim?

Miért nem tapad a téli gumim?

Figyelt kérdés

Cooper Weather Master Snow (M+S) 195/65 R15 a szóban forgó gumi, 2007-es gyártmány.


Sokat nem megy a kocsi (Mercedes 190), ebből kifolyólag télen-nyáron ez van rajta. Fontos megjegyezni, hogy még legalább 5mm mély a bordázata.

Régebben nem csúszott, de mostanra megadta magát, minimális gázadásra is kipörög hó/latyak esetén, fékezésnél meg szépen jobbra lecsúszik az útról (ABS van). Az érdekelne ennek mi az oka.

Egyszerűen elöregedett az anyag, vagy a nyári nap kezdte ki, vagy valami más talán?



2013. márc. 27. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Idézet egy szakértőtől:

"A legtöbb gyártó egyetért abban, hogy az abroncsok - körülményektől függően - kb. (a gyártástól számított) hat éves korukig tartják meg jellemzőiket, e kor fölött már az anyagfáradás miatt jelentősebb teljesítményvesztés és a tulajdonságok megváltozása következhet be.


Az ennél idősebb abroncsok biztonsága sem garantálható már. A nagyobb teljesítményű abroncsokat már jóval hat éves koruk előtt érdemes lecserélni."

2013. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vizéli László ***** válasza:
Szerintem biztos közrejátszódhat az hogy nyáron használod a télit. Ha jól tudom a téli gumi lágyabb anyagból van, jobban károsítja a minőségét az uv sugarak. Sokat olvasgattam használt gumikról. Valahol azt olvastam hogy egy gumi általában 5-6 évig jó, és azon túl már öregnek számít. Te esetedben lehetséges hogy kezd elöregedni és nincs már olyan tapadása. De biztos lesz olyan aki ettől jobb választ tud neked adni rá.
2013. márc. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

elöregedett, ridegebb lett


a bordázata 5 mm, vagy a lamellák ... ha nyáron is használod, akkor annak a lamellái már rég elkoptak

2013. márc. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg kezd elöregedni a gumi. Vásárlástól számított 6-8 évig lehet normálisan használni, utána már közelében sincs az újkori tapadásának. A tiédnél ezt a folyamatot gyorsítja a nyári használat is: túlmelegszik a gumi, több UV-t kap, ettől fokozódik az öregedés.

Erre utal az is, amit írtál: régebben nem volt vele baj, most meg van. Hiába 5 mm-es a minta, ha az évek alatt sprőddé vált a gumi, nem sokat érsz vele.

2013. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy 5 éves kora után elöregszik a gumi, megkeményedik, nem tapad
2013. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nekem Matador van az autón eddíg 2 telet és 2 nyarat használtam és még bőséges mélységben vannak a barázdák.Sőt még mindíg jól fogja az autót télen,tegnap a tükörjégen minden csúszás nélkül mentem vele (kivéve kanyarban :P amikor nincs senki az úton) . Hiába van ABS-ed rád is vonatkozik az hogy télen csúszós úton nem lépünk rá a fékre hanem időben visszaváltunk és engedjük a motorféket dolgozni vagy motorfék + enyhe lábfék kombinációját használjuk visszaváltogatva !
2013. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
tehát 5 éves kora után, elöregszik a gumi és megkeményedik, nem tapad, a téli gumi lágy tehát puha, ezért nyáron a 30 fokban eléggé tapad és kopik is, szóval 6. éve mindig téli gumival használod, ne is csodálkozz! hiába használod keveset!
2013. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is 5 év körüli adatokat olvastam.

Simán megkeményedik, és nem tapad ennyi.

El kell dobni, mielőtt nem okoz galibát.

2013. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
32%
Érdekes, én már rengeteg nővel voltam és mindig védekeztem és legtöbbször gumival. Sok gumi fajtát kipróbáltam, de téliről még nem hallottam. Honnan lehet rendelni ilyet?
2013. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

ma 15:12

Ez azért téli gumi, mert bordázott, és belül béléses hogy ne fázzon a fütykös.

2013. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!