Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi kilométerrel érdemes...

Mennyi kilométerrel érdemes motorkerékpárt venni?

Figyelt kérdés
Mint ahogy fentebb is kérdeztem, kíváncsi lennék rá km terén mi számít jó vételnek, illetve mennyit futnak el zökkenőmentesen a motorok? Autóhoz képest mondjuk másképp hat 3000km, mert nem lenne állandóan használva csak tavasszal, nyáron s esetleg ősz elején mikor még nem rossz az idő...

2013. márc. 28. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Állapotra figyelj , ne a km óra állásra, mert az BÁRMIT mutathat. Oda tekerik ahova akarják!
2013. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Km-t nézd a legkevésbé! Szinte mind tekergetve van. Az enyém is 92-es volt és 25ezer km. Te ezt elhinnéd? Ugye, hogy nem :)


Meg aztán az sem mindegy, hogy hány ccm, hány hengeres, milyen a henger elrendezés...

2013. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Harley és gyorsasági amin agyalok egyébként.
2013. márc. 28. 11:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha megbízható a kilóméteróra állása, akkor tízezer körül azt lehet mondani, hogy be van járatva egy enduró vagy cirkáló motor. Persze egy idióta tönkre tudja tenni ekkorra is. Ha egy mai suhanc kölök vesz egy 600-as sportmotort, enyhén szólva nem biztos, hogy ügyel a bejáratásra.

Fél litertől nagyobb lökettérfogatú motort rendes gazdától 10-20 ezer kilóméterrel nyugodtan meg lehet venni. Elviekeben jó vétel.

2013. márc. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Meddig mennek el normálisan a motorok? Arra gondolok itt, ahol még rendesen hozza az elvárt teljesítményt. 40-50e km?
2013. márc. 29. 14:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Annyinál még persze. De a sor 4 már 80e km körül gyengül, ha használják rendesen.


http://www.youtube.com/watch?v=yc1wtETCSjM


CB 500. Hondáék 300.000km futásteljesítményt mondtak rá és bírja!! (Valahol volt erről magyar cikk, de nem találom sajna!)

2013. márc. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Évi 5000-6000km-el számolva, megfelelő szervizelés mellett nem lehet baj majd. Gyorsulási motorok terén mit javasolsz egyébként? BMW S1000rr egy megtestesült álom :D
2013. márc. 29. 15:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Én véleményem szerint, ha egy keveset futott bármilyen példányra van pénzed (kawa, suzuki, yamaha) akkor már foghatsz mellé. Egyik pár kg-al nehezebb-könnyebb a másik 1-2 le-vel több vagy kevesebb. Ennyit a kutya sem vesz észre, ha csak nem Talmácsi Gábor a kérdező :DDD


Személy szerint az R6 tetszik a sportok közül.

2013. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

BMW-ben inkább nekem a nagy túra-endurok jönnek be.


De a sporthoz még meg kell említsem a Triumph Daytona-t amit érdemes megnézni.

2013. márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha már itt tartunk, hogy kinek mi tetszik, BMW-ben nekem a régen F650-nek, ma már G650-nek nevezett(ek) jön(nek) be :P

A többi BMW-ről sokkal kevesebbet tudok, de ezek megbízhatók. Tudok egy F650 CS-ről, ami 300 ezer km után is köszöni, jól van, néha elkopik benne valami és cserélni kell. Igaz, az más éghajlaton van, de azért nem rossz. S azok tipikusan olyan motorok, hogy amúgysem forrófejű ifjoncok szokták nyelezni :P Persze egyéni hiba bármelyik motorban lehet, de némelyik még azzal együtt is megéri...


A többiek már leírták, amiket én írtam volna.


Valamiért az emberek pár 10 ezer km-ről már azt hiszik, hogy az egy motornak sok. Némelyiknek valóban, nem is tekintem motornak, hacsak nem üzemórás, ami azért máshogy van használva. Egy apró sportmotortól sem várnék el kiemelkedő futásteljesítményt folyton nyelezve, mert csak úgy megy valahogy, de egy túrázásra alkalmas (hú ez de szubjektív), nagyobbacska motor azért bírjon már ki 100 ezret, lehetőleg különösebb komoly probléma nélkül. Brutális km költség jön ki, ha nem teszi.

2013. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!