Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen drágák a porsche...

Miért ilyen drágák a porsche autók?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a porsche autókat főleg ezt:porsche 911 turbo és cayman, szalonban kiba*zott drága, használtautó.hu-n ezek a típusok min.10 millió és még egy 1973-as porsche autó is 3 millió 200 ezer! (a használtautó.hu-n)

Miért? 4-5-6 évvel később esik majd az ára és ha igen akkor kb. mennyivel?

Úgy vennék majd egy jó porsche 911 vagy cayman-t de nem akarok majd hitelt fel venni! :(



2013. márc. 28. 19:56
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Drágák egy alap kb 30 millió ft.DE kategóriájában olcsó Egy ilyesmi kategóriás ferrari többe kerül.pl. porsche 911 turbo

45 millió kb ferrari 458 italia 60 millió.Mellesleg a 911 az egyik legjobb sportkocsi főleg egy 70-80-as évek beli

2013. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:

Érdekes a kérdés , én pont úgy látom , hogy ez az egyik , ha nem a legjobb ár/érték arányú autó a piacon. A tudásához képest , szerintem egyáltalán nem drága. Használtan már nagyon jó árban lehet kapni , és a kor csak egy dolog a futott km , ami számít ! De ha újan akarnál venni , akkor is olcsóbb mint az azonos kategória beliek. Én akkor se vennék újan ilyen autót (sőt semmilyet se) mert pénzkidodás , azzal , hogy kihozod a szalonból buktál rajta vagy 2 milliót. Inkább egy 2-3 éveset vennék , senki nem mondaná meg róla , hogy nem új.

Pl. itt van ez: [link] hiába 8 éves ,de mégis lehet kevesebbet futott mint egy 5 éves.. Meg ha azt nézed 2 új regnault vagy citroen árából megkapod , akkor , lehet nem is olyan drága és ezért ez szerintem nem 2x jobb mint azok..

Itt van még egy videó : http://www.youtube.com/watch?v=JA6-HmQ5T54


ezek alapján szerintem inkább a lambo a drága , ahhoz képest amit tud , nem a porsche :D

2013. ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:

78%-os válaszoló , téged az ég küldött !! :D Én is 19 vagyok most és én is egy ilyen autót szeretnék majd , és igen nekem az ismerőseim között is vannak olyanok akik már 18 évesen bőven kocsikáztak mert megvették nekik a szüleik. De igazából nem érdekel , én is átlagos családból származom és nekem is a célom , hogy 25 éves korom körül legyen egy ilyen autóm. Addig meg annyit tehetek , hogy tanulok mint az állat , hogy később jó pénzt keressek. A többieknek , meg csak annyi , szerintem (magamon is érzem) ez egy remek motiváció és mindenképp pozitív hatással van az emberre. Ha meg nézek sok velem egykorút azt látom kb. : isznak,cigiznek,meg állandóan buliznak , ez lenne a példa , ezt kell becsülni , mert nekik nincsenek álmaik , hát ahogy élnek kár is bármiféle álom , mert úgyse lesz belőle semmi , ha ezt fojtatják tovább , de ismerjétek csak el őket , meg hurrogjátok le azt , aki valamit el szeretné élni , ha meg elérte , akkor meg szidjátok , amiért sikerült neki , tipikus hazai hozzáállás...

Bocs az offért!

2013. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Flector 67 válasza:

Csak egy jó tanács. FoLYtatni.

Mellesleg egy Porsche-t megvenni, nem értelmesebb dolog, mint NORMÁLIS módon elenni, elinni, elbulizni ugyan azt a pénzt. Szerintem.

2013. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim válasza:
Akkor sok sikert kívánok neked az életben , barátom !
2013. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Flector 67 válasza:
A siker már megvan. Köszönöm.
2013. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Flector 67 válasza:

Mellesleg Neked az a siker, hogy vehetsz egy Porschet? Látszik, hogy még fiatal vagy. Az mindenképpen helyen, hogy nem zombi mód partizol.

Majd rájössz, hogy vannak értékesebb dolgok egy autónál. Én több tucat ilyen kocsit vehetnék. Mégse teszem. Inkább elutazom, eleszem az a pénzt, amit a kocsi ára kamatozik.

Persze fiatalon más az ember gondolkodása.

2013. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Látom mindenkinek más a véleménye és mindenkinek igaza is van egy részben!

Amit leszűrtem, hogy olyan embernek lehet porsche autója aki megengedheti magának vagy majdnem mindent feláldoz érte.

Hát majd meglátom, hogy milyen helyzetben leszek de szerintem lesz majd.Persze kell majd jó fizetés hozzá, hogy mondjuk majd a hitelt fizetni lehessen de annyit elárulok, hogy jövőre a sulit Kanadában kezdem! Nem vicc!

14/F

2013. ápr. 9. 19:32
 29/37 anonim ***** válasza:

Az vagyok, aki korábbi bejegyzésekben kifejtettem a Porsche márkához való viszonyulásomat. Kérdező, jövök még Neked némi anyaggal, majd átküldöm privátban, elnézést a várakozásért.

Szóval én már négyszer is vettem Porschét. Én az az ember vagyok, aki csak használtan tudja megengedni magának és igen nagy áldozatot jelent részemről megvenni és fenntartani. De: NEM BÁNOM. Nekem megéri. Akkora élmény és annyira hihetetlen volt fiatal koromban, hogy kimondottan jó döntésnek tartom addig mindegyik megvételét. Egy idejűleg egyszer volt olyan, hogy egyszerre 2 is volt, mert előbb megvettem a 911-est és utána adtam el a 944-est.

Őszintén és az irigység legkisebb jele nélkül minden elismerésem és tiszteletem azé a fórumtársé, aki azt állítja, hogy többtíz ilyet is tudna venni. Gratulálok. Ha a legolcsóbb új Porsche árát csak tízzel szorzom, az is 150-170 millió forint. Keveseknek van ekkora vagyonuk. Grat. Tényleg.


Azonban NEM AZ A MŰVÉSZET, hogy afféle Dallas jellegű multimilliárdos vagy százmilliomos csíkzsebből megvesz egy Porschét (bár kétségkívül kifinomultabb ízlésre vall, mint valami mattfekete, tahós nagy bálna négyajtós autót venni ugyanannyiért), hanem az, amikor valaki átcsoportosít, van egy értékrendje és egy átlagos középosztálybeli létben megvalósítja az álmát, az életcélját. Rajtam is meglepődtek, mert olyan körökben jártam ki a sulikat, hogy nem igazán húde, meg hajde, de mekkora élmény volt olyan emberekkel találkozni, akik korábban csórikámnak ismertek (vagy legalábbis nagyon szerénynek) és mondjuk egy osztálytalálkozón kiszállni egy Porschéból. Persze ez a kisebb része, ez a "presztízssznobizmus", ez jópofa dolog, de nem ez motiválja az embert. A sajátos feeling, az a hangulat és vezetési élmény, amit egy Porsche sportautó ad, az nem sok dologhoz fogható.


Ezzel nem kell egyetérteni, másnak lehet más a célja, én is tiszteletben tarom, de ugyanakkor miért ne lehetne tiszteletben tartani azt, hogy valakinek a Porsche életcéljelleggel fontos?

2013. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Durva, hogy a Porsche tulaj még fent van az oldalon, azt hiszem 2 évvel ezelőtt láttalak először itt hozzászólni! :D Üdv.


Amúgy nem értem miért kell leszólni akinek az átlagnál kicsit komolyabb igényei vannak. Egy autó ma már jóval többet jelent a közlekedésnél. Elsődleges státusz szimbólum, a ruhádon, órádon kívül ezt látják "rajtad" először. És hiába mondjátok, hogy nem azért veszitek, hogy megnézzenek vele, vagy nem a diszkó elé. De azért még is csak jól esik a ha minden 3. csaj megfordul a kocsid után mondjuk a Siófoki éjszakában..

Magyarországi viszonylatban persze elérhetetlennek tűnik, de számoljunk csak. 30-40 ezer Euróért már szép Porschékat lehet kapni. Na egy német szakmunkás lazán megkeres nettó 2000 Eurót.. Ugye, hogy nem is annyira lehetetlen megvenni.

Csak ezek nem a magyar piacra lettek kitalálva! Nyugaton egy átlagpolgár röhögve bevállalhatja.

Nekem kicsit szerényebb álmom van, egy 159-es Alfával bőven beérném jelenleg. Nálam most ez az Instant Get jelenleg. Itthon sajnos még ezt is burzsuj, adócsaló, bűnöző kategóriának tartják. Nyugaton 3-4 havi fizetés.

Ennyi a különbség.

2013. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!