Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az hogy a téli gumit ki...

Igaz az hogy a téli gumit ki kell dobni 6 év után?

Figyelt kérdés
Mert annyira tönkremegy az anyaga hogy bármikor durrdefektes lehet?

2013. ápr. 8. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a téligumit csak télen használod, akkor szezon előtt meg kell kérni a gumist, hogy nézze meg, van-e valami gond a gumival, amit esetleg még időben észrevesz.


Nekem 5 éves volt a csak télen használt szettem, az egyik pont autópályán pattant szét, és ez a játék nekem 30 rongyba került. Meg nem voltak valami iszonyat minőségi gumik sem. Az is számít valamit.

2013. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 99-es Michelin téli gumijaim vannak. De még mindig van kb 4,5mm borda mélység mindegyiken, pedig benne van jó pár ezer km... De ez a gumi még most is lekörözne bármilyen új gumit... Úgy kapaszkodik a hóban hogy azt öröm nézni. 30cm-es hóban ami januárban esett valamelyik reggelre. Nekem az a hó meglepetés volt, így későn keltem fel és elkéstem volna melóból ha nem ezek a gumik lettek volna fent. Pedig egy sima Opel astra F-em van. Hát meg kell nézetni gumissal hogy mi a helyzet a gumikkal lehet elmegy még 1-2 szezont, de lehet sokkal többet is.
2013. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem kicsit több mint 5 évesek a gumijaim, és már kettő éve nem volt rajta a nyári gumi, mert nem volt pénzem kicseréltetni, de valami hankook gumi, elég jól tapad, és még nem sokat kopott!
2013. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az túlzás hogy durrdefekt lessz , de valóban elöregedik és kikeményedik 4-5 év után, és ezáltal veszit a tapadó képességéből!
2013. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2


ennek a bordamélységhez nincs sok köze egyszerűen a gumi anyaga öregszik el állítólag és utána már bármikor szétmehet; mind1 hogy mennyit futott a gumi.

2013. ápr. 8. 21:10
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Vigyázz nyáron a téli gumival! Frankón csúszik!

2013. ápr. 8. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:

"Vigyázz nyáron a téli gumival! Frankón csúszik!"

Nem csúszik az, csak jobban kopik és nagyobb a fogyasztás.


Igaz, 6 éves gumit ki kell dobni. Én kocsimon is 6 éves téli gumi van, bordázata még van bőven, de valami rohadt módon csúszik. Leesett egy mm hó és már a járdára sem tudtam felállni vele.

Egyszerűen elöregszik a gumi, megkeményedik és elveszíti téli használathoz szükséges tulajdonságait.

2013. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a téli, a nyári is elöregszik, rideggé vélik az anyaga profilmélységtől függetlenül.

Én 7-8 évnél nem használnék egy gumit tovább, még ha a mintázata teljesen jó is.

A téli gumimat (Michelin Alpin A4) most vettem decemberben, az még jó darabig jó. A nyári 2009-es, még 2-3 szezont talán kibír, aztán cserélem. Pedig nem olcsó, mivel 17"-os méretű. A 4 gumi lesz vagy 150-200e Ft. :( De inkább mint hogy összetörjem magam, vagy másokat.

2013. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!