Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon félek attól hogy...

Nagyon félek attól hogy kiugrik éjszaka egy őz az autó elé, és így nem merek sötétbe vezetni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még nem túl régóta van jogsim , szóval nincs nagy rutinom. Ha lassan megyek ez elkerülhető , vagy ez nem ezen múlik.
2013. ápr. 28. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván sokkal jobb esélyeid vannak, ha lassan mész. Több időd van reagálni, az őznek is több ideje van elugrani, egy esetleges ütközés is kevésbé durva úgy.

A párom gyakran közlekedik sötétben őzben, szarvasban, nyúlban, miegymásban gazdag helyen, ő is így oldja meg, lassan megy.

2013. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha lassan mész valóban csökken a kockázat, de teljesen kivédeni nem lehet. Ha csak 50Km/h-val mész és 2 méteről ugrik eléd az őz, nem tudsz mit csinálni.


Ha nagyon parázol szerezz be egy őzriasztót.

Nem tudom mennyire működik, de ha igen, akkor azért ad valami biztonság érzetet.


[link]

2013. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 kgaba88 ***** válasza:
93%
Én is ilyen őzes helyen járkálok éjszaka és hajnalban. A lényeg, hogy ne menj túl gyorsan (65-70 km/h szerintem, de ahogy érzed), és figyelmes légy. Az őz sem olyan bolond, hogy kiugrál csak úgy a kocsi elé, csak szegény állat nem tudja felmérni az autó nagy sebességét. Ha meglátsz egy őzet, azonnal lassíts intenzíven. Nagyon nagy rá az esély, hogy nem ütöd el. A balesetek általában azért következnek be, mert az őzek kettessével járkálnak és amikor az autós látja, hogy átszaladt egy őz, nem lassít, gondolván, hogy de jó, már átment, semmi gond nem lesz, és ekkor az autótól megijedt másik őz riadtan ugrik társa után, a sofőr már nem tudja elkerülni az ütközést mivel nem lassított az első állat megpillantása után és kész a baleset.
2013. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Beviz Elek ***** válasza:
15%

Attól függ, hogy mivel mèsz. Ha egy ùj Porschèval akkor lassan mennèk ès figyelnèk. Ha valami olcsó munkàskocsival akkor nem zavarna ha baja lesz. Beraknàm az özet a csomagtartóba otthon meg jó kajàt csinàltatnèk belöle. Ha egy àtlagos csalàdi autóval, akkorsem èrdekelne, de vinnèk zsàkot a biztonsà kedvèèrt, akkor nem lenne vères a csomagtartó. Szeretek szerelgetni, megcsinàlnàm.


Anyàm 30cal ment ès ùgy ütötte el egy öz! Nekiment a kocsi oldalànak, beesett alà ès megdöglött. Ha rendszeresen jàrnèk arra, tuti nem mennèk amiatt lassan. Ahogy az ùt engedi.

2013. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 kgaba88 ***** válasza:
94%
Csak éppen ha nagy sebességgel berepül egy őz a szélvédőn, szerintem az eléggé súlyos személyi sérülést tud okozni.
2013. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Beviz Elek ***** válasza:
0%
Mièrt repülne be? Nem fog az bejönni. Majd a kocsi eleje ès szèlvèdöje cserère szorul. Ne keverjük az özet a szarvasokkal. Szarvas màr ugrott elèm. Pedàlok ès kormàny van a kocsiban, nàlam alapfelszereltsèg.
2013. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 kgaba88 ***** válasza:
Végülis, ha a javítási költség kijön abból, amit kiárulsz az őzhúsból... XD
2013. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Első voltam. Nos, megkérdeztem a páromat. Azt mondja, amit a hármas válaszoló, hogy az őzek zöme nem hülye. Úgy szökell át, ahogyan gondolja, hogy nem ütöd el. Namármost, ha lassan mész, akkor ez sokszor bejön neki, ha gyorsan, akkor már valószínűleg rosszul tippel, szerencsétlen nincs felkészülve az ilyen gyors objektumokra. De ha lassan mész, az olykor előforduló butább őzeket is le tudod kezelni...

(Sok újat nem tettem hozzá a témához, azt hiszem, nem baj, ismétlés a tudás anyja.)

2013. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A lassú az olyan 60-70km/h. Mert , hogy ez elég relatív fogalom , kinek mi a lassú. Köszönöm az eddig válaszokat.
2013. ápr. 28. 21:36
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
Ezzel az erővel nappal se menj gyorsan, mert ugyanannyi esélye van, hogy kiugrik eléd az őz nappal, mint éjszaka!
2013. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!