Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon félek attól hogy...

Nagyon félek attól hogy kiugrik éjszaka egy őz az autó elé, és így nem merek sötétbe vezetni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még nem túl régóta van jogsim , szóval nincs nagy rutinom. Ha lassan megyek ez elkerülhető , vagy ez nem ezen múlik.
2013. ápr. 28. 20:50
1 2
 11/18 Beviz Elek ***** válasza:
23%

Ja hàt igen... elèm nappal ugrott a szarvas.


De ennyi erövel bàrki elaludhat veled szemben ès bàrmikor àtjöhet a sàvodba. Inkàbb maradj otthon.


Egy meteorit is bàrmikor eltalàlhat, èlj bunkerbe...


Tudom, rossz pèlda, mert nem ugyanannyi a dolgok valószìnüsège, de ha mindig mindentöl paràzol ès mindig mindent tùlkomplikàlsz attól csak rosszabbul fogod èrezni magad.


Mièrt nem lehet egyszerüen èlvezni az èletet ès csak a tènyleg fontos dolgokkal foglalkozni?


Ha màr az autós tèmànàl jàrunk: kit èrdekel ha elcsapunk egy özet? Àthìvjuk a haverokat, ti àlljàtok a hùst, ök a piàt ès hètvègère meg van a jó program. A kocsi (egy tàrgy!) le van sz.rva. Amire figyelni kell: gyerekek! Kiszàmìthatatlanok tudnak lenni, de èrtük èrdemes lassìtani!

2013. ápr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Vizéli László ***** válasza:
90%

Sajnos a mai világban sokan nem úgy vannak vele hogy "az autó egy tárgy" összebarmoljuk és csík zsebből kifizetem a javítást vagy veszek másikat.

Egyszerűen figyelj este jobban. Ha a megengedettnél nem mész gyorsabban és ha előtted kb 50 méterrel mondjuk áthalad egy szarvas csorda, bőven meg tudsz álni, és még nézegetheted is őket, ha meg hirtelen szalad eléd az erdőből azt meg ha úgy adódik úgy sem tudod elkerülni. Este ilyen helyeken óvatosabban, figyelmesebben menj és ne parázz.

2013. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%
Lassabban kell menni, hogy időben le tudj fékezni ,ha jön az őz , de nemcsak őz hanem vaddisznó szarvas stb is jöhet és az életveszélyes lehet, beküldi az árokba a kocsit. Őz is nagyon veszélyes ,nekem ismerősömnek beesett az utastérbe az ablakon át mert ugrás közben csapta el és szanaszét rúgta a sofőrt a lábával , mire kimúlt ,azóta is retteg a vezetéstől a sofőr ,mert az egy horror volt számára nem is csodálom ,szóval lehet itt gazdag a pénz nem számít lazagyereket játszani ,de én inkább a felelősségteljesebb élet híve vagyok . Felraktam két vadsípot is ,nem tudom ér e valamit ,de kenyeret nem kér, és ha egy két vad odafülel és megijed tőle már megérte azt a 300ft-ot.Ilyen erdős vadveszélyes szakaszon meg 60-70 max sebesség és nagyon nézem az út szélét.Éjjel meg fényszóró ahogy lehet bekapcsol.
2013. ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Beviz Elek ***** válasza:
50%

Egyáltalán nem vagyok gazdag, csak nem izgulom túl a dolgokat. Egy régi 16 éves fostalicskám van, amit csak én szerelek és már eléggé sok dolgot meg tudok rajta csinálni, ezért nem esek kétségbe ha behorpad a motorháztető stb. Persze, kell alkatrészt venni ha összetörsz valamit rajta, de az autópályán is eléd szállhat egy madár, ott sem mész 70-nel. Az ilyen dolgok az élethez tartoznak.


Se telefonból, se autóból, se másból nem veszek csúcskategóriát hitelre, hogy utána a jobban féltsem mint a saját életemet. Persze lehet szeretni a tárgyainkat, én is szeretem az autómat, de az tárgy marad! Tervezem, hogy a sajátomat majd nagyon szépen megcsinálom, és egy találkozón is megállja a helyét, de utána is egy tárgy marad cserélhető, javítható alkatrészekkel.


Ha meg beugrik mellém és megrugdos... Nem fogok szívrohamot kapni miatta. Mint már mondtam, egy alvó sofőr ugyanúgy bármikor neked mehet, úgyhogy fölösleges is autóba ülni.

2013. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

10/14!


De nappal hamarabb észreveszed az őzet, mint éjszaka a rossz látási körülmények között, még akkor is ha fel van kapcsolva minden refi, stb...nappal az nappal, éjszaka az éjszaka... igaz?

2013. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: Sawka

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 16:26

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Nagyon félek attól hogy kiugrik éjszaka egy őz az autó elé, és így nem merek sötétbe vezetni. Mit tegyek?

"Ezzel az erővel nappal se menj gyorsan, mert ugyanannyi esélye van, hogy kiugrik eléd az őz nappal, mint éjszaka!"

Az üzenet szövege: 10/14!


De nappal hamarabb észreveszed az őzet, mint éjszaka a rossz látási körülmények között, még akkor is ha fel van kapcsolva minden refi, stb...nappal az nappal, éjszaka az éjszaka... igaz?


Viszont éjszaka ritkábban járnak, mint nappal, az esélyek kiegyenlítődnek! Itt autózok a "hegyek" között 25 éve, kilométerenként vadveszély táblák között. Fácánt, galambot, kutyát, macskát ütöttem el eddig nappal, borzot éjszaka. Az őz ha éjjel kivált a bozótból és meglátja a reflektort, akkor lemerevedik és azt bámulja, nappal pedig simán átugrik előtted!

:)

2013. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én elém mindig éjszaka jöttek, nem a hegyeknél lakok...nappal még őzet is ritkán látok, de hegyvidéken biztos más a helyzet mint az alföldön.
2013. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A birkanyájat említettem már, amibe éjszaka mentem bele motorral? A drága juhásznak sötétedés után jutott eszébe behajtani a nyájat, át az úton...

:(

2013. ápr. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!