Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért váltanak egyesével...

Miért váltanak egyesével lefelé a sportautókban?

Figyelt kérdés
Itt egy példa: https://www.youtube.com/watch?v=RcJJKFngpd8 0:39-nél a csávó egyesével vált vissza. Ezt miért? Miért nem rögtön kettőt, hármat?

2013. ápr. 29. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én ugyan laikus vagyok, de csak arra tudok gondolni, hogy motorféket használ (lábfék mellett), így kisebb a fékút, ergo tovább taposhatja a kanyar előtt.
2013. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mert ezeknek olyan rövid az áttételezése, hogy ha visszarak 2 fokozatot már nem tud tovább gyorsítani, de lehet már belepörögne a tiltásba is.
2013. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a 2-esnek van igaza! tehát nagyon felpörögne ha visszarak kettőt és kiengedi a kuplungot, ezért vissza rak egyet fékezésnél és kiengedei a kuplungot aztán megint!
2013. ápr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. ápr. 29. 17:39
 5/14 A kérdező kommentje:
amúgy ezt hívják dupla kuplungnak?
2013. ápr. 29. 17:43
 6/14 anonim ***** válasza:

Több oka is van annak, hogy miért egyesével kapcsolgat. Egyrészt így jobban ki tudja használni a motorféket. Minden fokozatban ráengedi egy kicsit, folyamatosan növekszik a motorfék ereje. Ha visszakapcsolna három fokozatot, egyszerre jönne a bazi nagy fékerő, megcsúszna az autó.

Másrészt az S1-ben szinkronizálatlan váltó van. Ha jól tudom, kapcsolókörmöst használnak, hallani is, milyen szépen visít. Itt visszakapcsolásnál kötelező gázt adni, mert a szinkronberendezés nem egyenlíti ki a fordulatszámok különbségét. Ha egyet kapcsol vissza, elég csak kis gázt adni, hamar megvan a kapcsolás. Ha többet kapcsolna vissza, rendesen le kellene padlóznia az autót, hogy eleget emeljen a motorfordulaton, lassabb lenne a váltás.

Egyébként amit csinál, az a dupla kuplungolás néven említett módszer, lehet is hallani, hogy minden visszakapcsolás előtt gázt ad.

2013. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. ápr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, a videót csak most néztem meg, elnézést. Igen, a gázadással szinkronizálja a fordulatszámokat a fogaskerekeken. Tehát igen.
2013. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi még egyszer :>
2013. ápr. 29. 20:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Összevisszatalálgatás helyett, drágáim, itt senki nem hallott még a szekvenciális váltóról????
2013. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!