Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Ha pl 4 izmot...

Linkoln kérdése:

Melyik a jobb? Ha pl 4 izmot kiszemelek és egyesével végig strapálom őket, vagy ha sorban kezdem és mondjuk 4szer átmegyek rajtuk?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Amikor először olvastam: Mivan?!

Amikor másodszor: Mivan?!

Aztán harmadszorra leesett, hogy a 4 izom között biztos nem szerepel a láb és a hát/váll.

2013. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De, valami, ami kapcsolódik a kérdéshez?

Példának hoztam fel. Akkor legyen 6, vagy 7.

Mi a jobb hogy pl veszem a hátat és edzek ár vagy 10 percig, aztán a következő izom, vagy veszem a hátat csinálok rá egy két gyakorlatot pár ismétléssel és aztán a következő izom, Amint meg végeztem újra kezdem ezt a kört és egy 3-4 szer megcsinálom a kört?

2013. ápr. 7. 18:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Megedzed az egyik izmot, majd a másikat, nem össze-vissza.

De így kellene:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2013. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Montez! Sokat hallottam rólad, elismerésem :D

De még is lenne egy kérdésem, elég alap, de nem tudom.

Nem régóta edzek, úgy kezdtem hogy egész testre, úgy 6-7 gyakorlatot megcsináltam, + bemelegítés és nyújtás, és kész is voltam heti 2szer majd 3x

Most szétszedtem 2 felé, heti 3,5 ször edzek, tehát minden másnap. De nem ugyan arra. Tehát A-B edzésem van, Pl hétfőn felsőtest hassal, szerdán lábak, hát alsó részével, aztán újra.



DE! Úgy hogy amint megcisnáltam a 6-7 gyakorlatot (8-10 ismétléssel) akkor előről kezdem az első izmot és újra végigcisnálom kb 8 ismétléssel, majd még egy kört.

Ez így mehet?

Sajnálom hogy téged kérdezlek! Bunkóság, elolvashatnám a bodíbuilderen, és úgy is lesz, de a tanácsok sokat formálják a látókört!

2013. ápr. 7. 18:46
 5/9 A kérdező kommentje:

Heti 3 edzés . pl. hétfő-szerda-péntek, mindenből 3 sorozat 10-12 ismétléssel, kb. 1 perc pihenővel.

Itt az hogy mindenből 3 sorozat azt jelenti hogy maint végeztem a pl 8 gyakorlatommal kezdjem újra az elejétől és így 3x?

2013. ápr. 7. 18:48
 6/9 Osynho ***** válasza:
Ne két felé szedd, hanem min 3-ra. A felsőtest + has borzalmasan sok egy napra és nem is tudod megfelelően leterhelni az adott izmokat. Hetente 1x leedzel mindent és kész.
2013. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jah, nah összeállt a kép

Régen úgy eset tle hogy így kell, de msot látom is.

Köszönöm Montez!

Elolvastam nagyjából az oldalakat, de majd átfutom még, sajnálom hogy ezzel feltartottalak, én voltam a hülye, rémlegg hogy a bodybuilder hasznos oldal erre a célra. Átbújom majd holnap.

A legjobbakat!

2013. ápr. 7. 18:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Szedheti kétfelé is, de linkeltem olyan edzéstervet is.

A-B-A edzés, következő héten B-A-B.

2013. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen az is jól hangzik, majd idővel, beszúrok még egy két gyakorlatot, és úgy is szokom megfelé, majd átállok heti 3-ra, csak egyenlőre futok is heti 1 vagy 2 alkalommal, és így ennyi elég.
2013. ápr. 8. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!