Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol eszik többet az autó?

Hol eszik többet az autó?

Figyelt kérdés
Autópályán, 130km/h tempónál vagy lakott területen kívül 90 km/h tempónál? Vegyük úgy hogy mindkét esetben megállás nélkül tudunk folyamatosan haladni. 6-7 literes fogyasztású 1400 cm3 autóval nézve.

2013. jún. 19. 10:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen pályán fogyaszt többet 100 km-re vetítve.
2013. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 eNerdzsy ***** válasza:
100%
Az autók fogyasztása általában 90km/h-ás sebességre van optimalizálva ezért, ha lényegesen lassabban vagy gyorsabban mész, a fogyasztás nőni fog a megtett távolsághoz viszonyítva.
2013. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat! Pedig azt hittem pályán eszik kevesebbet de tévedtem ezek szerint..
2013. jún. 19. 11:01
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
nem, pályán picit többet fogyaszt mint országúton. pláne egy 1.4-es, ami ott már varrógép.
2013. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem eszik, fogyaszt. Országúton 90 körül kevesebbet, akár több literrel is. Példa: 1.8 civic pályán 130-145km/h körül 8, országúton 90-100m/h körül 6.
2013. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Itt nem árt kitérni egy fontos dologra. Az igaz, hogy folyamatos 90-es tempónál kevesebbet fogyaszt, mint folyamatos 130-nál.


Viszont A-ból B-be országúton mégsem biztos, hogy teljesülni fog. Ha sok az országúton a lassítás, gyorsítás ( körforgalom, település, sebességkorlátozás, lámpa stb stb...) akkor simán el lehet érni a pályás átlagfogyasztást ( és akkor még nem említettük, hogy időben messze nem ugyanannyi a két út ).


Ez szerintem csak ideális esetben teljesül, pl ha pályán mész 90-nel akkor ott fogyaszthat jelentősen kevesebbet az autó, mint 130-nál.

2013. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az előző hozzászólóval, ideális, úgymond labor körülmények közt természetesen a 90km/h kevesebbet fogyaszt, de ha hozzávesszük az élet álltal szült szituációkat (lassítás/gyorsítás, előzés, megállás, várakozás) akkor egyértelmű, hogy a pálya gazdaságosabb, hosszú távra. A leggazdaságosabb, az ha autópályán külsősávban 90-100 közt mész. Ha hozzávesszük, hogy a fék sincs úgy igénybevéve, illetve a motornak is jobb, ha egy egyenletes tempót kell tartania, akkor egyértelmű, hogy az autópálya jobban megéri. Tudom, hogy a kérdés, az életszerűség figyelembe vétele nélkül lett feltéve, de én nem szeretem az ilyen elméleti feltevéseket, hiszen ez soha nem fordulhat elő az életben.
2013. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat!!! Amúgy olyan 90 km-es távról van szó.
2013. jún. 19. 13:56
 9/18 anonim ***** válasza:
90-nél kevesebbet fogyaszt, mivel lassabban megy 40km/h-vel, kevesebbel pörög a motor, kevesebb üzemanyagra van szüksége, próbáld ki hogy ha lassan futsz 1km-ot és gyorsan futsz 1 km-ot, melyiknél fáradsz el jobban? és melyik után fogsz több kaját és vizet elfogyasztani?
2013. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván ha alacsonyabb a fordulatszám akkor kevesebbet fogyaszt, arra én is gondoltam, csak érdekelt hogy melyik esetben fogyaszt kevesebbet.
2013. jún. 20. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!