Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsis vagyok és az...

Friss jogsis vagyok és az elindulás mindig nehezen megy. Ha kettesben gyakorlom az elindulást az segít?

Figyelt kérdés
Amíg megszereztem a jogsim mindig úgy indultam el, hogy engedtem fel a kuplungot, amíg el nem kezdtem gurulni és csak utána adtam gázt. Így elég lassú az elindulás ezért szeretnék javulni. Ha egyszerre próbálom felengedni a kuplungot és nyomni a gázt akkor mindig lefulluadok. Az a gond, hogy túl gyorsan engedem fel a kuplungot? Csak akkor engedhetem fel teljesen ha már gurul rendesen az autó?
2013. júl. 5. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Adj egy kicsivel több gázt és nem fogsz fulladozni vele. Minél gyorsabban engeded a kuplungot, annál több gázt.
2013. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés: akkor ha kuplung lenyomva van és padlógázt nyomok akk kb le is ugorhatok a kuplungról és úgy kilövök mintha versenyeznék?
2013. júl. 5. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Kicsi motornál nem. Amelyik nyomatékosabb, annál igen. Illetve nem elég a nyomaték, teljesítmény is kell ehhez. De majd kitapasztalod a határokat.
2013. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a kuplungot szeretnéd elkoptatni, akkor gyakorolhatsz kettesben. :)

Kis gázzal, érzéssel engedd a kuplungot. Ahogy esik a fordulat, adhatsz kicsit több gázt. A motor ne bőgjön fel, de ne is fuldokoljon. Csak akkor engedd fel teljesen, amikor az autó már annyival gurul, hogy nem fullad le. Mindez egy másodperc alatt lejátszódik, de kb. így zajlik. Akkor jó, amikor már nem figyelsz oda rá, hanem ösztönösen csinálod.

2013. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha lassítanom kel mondjuk lámpánál, gurulok 5 km/h-val, aztán zöldre vált, akkor kettesben ugyanúgy lassan felengedem a kuplungot és gázt adok? Magyarul a lassú kuplung felengedés az elindulás titka?
2013. júl. 5. 14:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. De vigyázz, ha túl lassan engeded, akkor felpöröghet. :D
2013. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

megkapta a jogosítványát, de elindulni már nem tud=>oktatás színvonala egyenlő a nullával.

képzeld én sem úgy születtem hogy tudok utánfutóval tolatni. Beültettem fatert az anyósülésre, utánfutót ráakasztottam az autóra, aztán irány egy erdészeti aszfaltos út. És gyakorolni, menni előre, majd amit előrementél azt tolatva utánfutóval. És nem egyszer 10 perc a gyakorlás, hanem napokon át napi 10-20 perc, de meg is van az eredménye.

elmész egy olyan helyre ahol nincs forgalom, megállsz elindulsz megállsz elindulsz.

először csináld azt, hogy üresben lődd be a motor fordulatát 1300-1500 közé, ezt csináld, amíg olyan rutinná nem válik, hogy gázérintésre egyből azt a fordulatot lődd be. Utána erre ereszd rá a kuplungot, fogáspontig gyorsan, utána érzéssel.

nem 10 perces munka, és rutinpályán kellett volna megtanulnod, de menni fog.

minket az oktató úgy fenyegetett, hogy hiába volt meg a rutinvizsgánk, ha forgalomban egy órán(2x45 perc)kettőnél többször fulladunk le, akkor vissza a rutinpályára. forgalomban 3x fulladtam le össz-vissz, tehát mondhatom azt hogy megtanítottak rendesen.

2013. júl. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!