Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Suzuki...

Mi a véleményetek a Suzuki Swift 1.3-ról?

Figyelt kérdés

Első autónak venném, (nő vagyok)1 millióért kínálják.


Tehát egy SUZUKI SWIFT 1.3 GLX CD AC klímával.

Évjárat: 2006/1

Futott km: 136 000 km

Kivitel:Ferdehátú

Állapot:Normál

Benzines

Manuális (5 fokozatú) sebességváltó

Hengerűrtartalom: 1328 cm³

Henger-elrendezés: Soros

Hajtás: Első kerék

Teljesítmény: 68 kW, 92 LE

Szállítható szem. száma: 5 fő

Ajtók száma: 5

Klíma fajtája: Manuális klíma

Saját tömeg: 1 050 kg

Össztömeg: 1 485 kg

Csomagtartó: 213 liter

Nyári gumi méret:165/70 R 14


ABS (blokkolásgátló) – állítható hátsó ülések – állítható kormány – CD-s autórádió – centrálzár – dönthető utasülések – EBD/EBV (elektronikus fékerő-elosztó) – elektromos ablak elöl – elektromos tükör – fedélzeti komputer – hátsó fejtámlák – indításgátló (immobiliser) – ISOFIX rendszer – manuális (5 fokozatú) sebességváltó – manuális klíma – pótkerék – sebességfüggő szervókormány – színezett üveg – utasoldali légzsák – ülésmagasság állítás – vezetőoldali légzsák.


Mi a véleményetek? Megéri 1 millióért?

Nem túl sok a 136 ezer km?

Nagyon gáz Suzukit venni?

Csupán városi közlekedésre venném, és egy könnyen parkolható autót szeretnék.

Nem tudok 1 milliónál többet költeni egy használt autóra, de nem szeretnék 10 éves autót sem.

Aki szerint Suzukit nem érdemes venni, kérem írjon márkát, milyet érdemes venni első autónak.

Nagyon köszönöm előre is.


2013. júl. 17. 21:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Összes hozzászólónak köszönöm amit írtak.


Azt kifelejtettem, hogy egy alföldi kisvárosban (Csongrád megyében) használnám az autót bevásárlásra főleg.

Amúgy egy kis női autót szerettem volna, de 4 személyest, nem kétszemélyest..

Suzuki Splash is érdekelne, de ahol néztem, csak újak vannak.

Csongrád megyében tudnátok egy kis női autót, ami 1 milliónál nem kerül többe és max 7 éves?

Keresgéltem a használtautó oldalon, de nem tudom hogy pontosan milyen márkát keressek.

Sokan szidják a Suzukikat, ezért más márkára is gondoltam, de nem tudom milyen márkájúak illetve évjáratúak azok a kis tipikus női autók.(Nem a csili-vili színük miatt szeretnék kis női autót, nehogy erre gondoljatok.)

Ha lenne egy olcsó 5-6 méteres autót, nem venném meg, mert nekem az óriási. Tehát nekem a kis méret az elsődleges.

Nekem nem jött be a nagy autót, mikor vezetni tanultam, (oktatót váltottam ezért is), bicikliből is kempingem

van.

2013. júl. 18. 20:04
 12/17 anonim ***** válasza:

"Sokan szidják a Suzukikat,"

Azt kifelejtetted, hogy legtöbben alaptalanul...


Egyébként Chevrolet Spark. Városban 8 litert eszik (0.8).

Ha karban van tartva (mosva van :D), akkor a kötelezőkön kívül semmit nem kell rajta cserélni. Az áttételezése tökéletes, jól eltalált. a 800 ccm-es motor hihetetlenül jól indítja a gépet, viszont menet közben kevésbé dinamikus. Végsebessége 160-170 körül van az óra szerint. GPS szerint ez átlagosan 10km/h-val kevesebb. Szóval nagyon jó választás. Családban van ilyen, bárki bármit mond, tudom, hogy milyen autó és bátran ajánlom.

2013. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Illetve azt kifelejtettem, hogy ez első szériás Spark. ("Fészliftes" Matiz)
2013. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Esetleg még Toyota yaris 1.0

[link]

Fogyasztási adatok

[link]

2013. júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2013. júl. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az előző hozzászólásokat. Szóval:


"Mi a véleményetek? Megéri 1 millióért?"


Szeritnem meg. Igaz lehet kapni más márkát is, de... öregebbet, vagy kisebbet. Egy volkswagen jobban tartja az árát, ezért sokkal drágább is.


"Nem túl sok a 136 ezer km?"


Nem annyira.


"Nagyon gáz Suzukit venni?"


Egyáltalán nem. A suzuki egy megbízható, jó autó. A korábbi "fapados" modellek miatt szidják, de azokat ugye már nem gyártják... Ezek az új swiftek már nagyon jók, és a töréstesztjük sem rossz... Nekem is az van, és megvagyok vele elégedve. Semmi motorhibája nincs és nem is volt, szóval nagyon megbízható. Az utastere is tágas, nem úgy kell "bebújni" a kormány alá, mint egyes "nagyobb" autóknál... A csomagtartó méretéről, és a kinézetéről lehet vitatkozni, de ennyi. Műszakilag és elektronikailag ez egy megbízható autó. Egy néemt autó lehet hogy szebb, de nem jobb, maximum több extra van benn. Ez 92 lóerős, szóval még a gyorsulásával sincs gond.


"Csupán városi közlekedésre venném, és egy könnyen parkolható autót szeretnék."


A benzines átlagfogyasztása 6 liter. Nyílván vannak kisebb fogyasztásúak is, de azok jóval kisebb autók pl. smart meg hasonlók... Persze az nyílván a dízel is kevesebbet fogyaszt.

2015. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Sokan szidják a Suzukikat, ezért más márkára is gondoltam"


Alaptalanul szidják. Akik szidják a suzukikat, azoknak még életükben nem volt olyan autójuk, vagy pont volt, csak a régebbi szériszériások, ezek: [link]


Ezek tényleg fapadosak voltak, direkt a magyar piac számára készítették őket. Így megvolt az olcsó új autó, amit a magyarok meg tudtak venni. De ennek már vége. AZ új swifteknek köze sincs ezekhez, de sokan ezt nem fogják fel.

2015. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!