Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon is szerintetek...

Magyarországon is szerintetek ezért hal meg sok ember az utakon?

Figyelt kérdés
Én arra jutottem hogy a rossz gazdasági helyzet miatt az emberek egyre régibb autókkal járnak (átlag 12 év) amikben nincs semmi féle légzsák ESP, illetve a minden ülést figyelő biztonsági öv becsatolásra figyelmeztető jelzés sincs.Tehát szinte az emberek balesetkor teljesen védtelenek és így eléggé kevés az esélyük.Szerintem ha mindenki újabb autókkal járna nem lenne ennyi baleset illetve haláleset sem mert legtöbször az autó kicsúszik.

2013. júl. 22. 07:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy van olyan ember, aki ezért halt meg. De ezt nem lehet igy kijelenteni, a balesetek nem csak régi autókkal történnek, és azt sem tudhatjuk, hogy ha az illető egy fiatal autóban ült volna, akkor nem ugyanúgy kicsúszott volna. Azért a légzsák meg a sok hárombetűs ketyere sem egy életbiztositás, bár tény, hogy sokszor életet menthet.
2013. júl. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%
Azért halnak meg sokan az utakon, mert mindig van valaki aki nem tartja be a szabályokat. Ha mindenki betartaná a sebességhatárokat, mindenki az út és látási viszonyoknak megfelelően közlekedne, ha mindenki betartaná a követési távolságot, ha mindenki csak a szabályoknak megfelelően előzte... és még sorolhatnánk. Amíg a közlekedési kultúránk nagyjából a béka feneke alatt van, addig a sok három betűs ketyere nem fog megmenteni minket.
2013. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
58%

Előzőnek igazat adok.

Vannak akik nem tartják be a szabályokat. Önfejűek és azt hiszik,mert ők jobban tudnak vezetni, ezért olyan manővereket is megengedhetnek,amiket mások nem tudnának megcsinálni. Sajnos ezekre nem számít, nem tud felkészülni a többi közlekedő.

Pl leállósávon előzőkre gondolok ,de a párhuzamos közlekedés belső sávjában balról előző is érdekesen mutat.

Múltkor viszont egyirányú út végén balra soroltam és középre beállt mellém egy autó ,ami szintén balra rakta ki az indexet.Nem is értem..

2013. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok: persze lehet,hogy rajtuk segítene ilyen esetben ,ha jobb autóval közlekednének.

Ugyanakkor vannak akik azért mennek gyorsabban,mert az autó biztonsági szintje úgy is jobb és neki úgyse lesz akkora baja..

2013. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%

Ezt már mi is kitárgyaltuk egyszer egy nagy családi összejövetelen. És arra jöttünk rá, hogy itthon ha Apának van egy autója, azzal jár dolgozni stb., akkor ugye Anyának is kell egy autó, amivel a gyerekeket hordja-viszi. Mit vesznek? Kis Swiftet, Corsát, hasonló kis autókat. Nézzük meg amerikát: Apának rendes személyautó, sedan, coupe stb, jár vele solgozni, mit vesz anyának, hogy a kölyköket hozza-vigye? SUV-ot. Miért? Mert nagy, jóval biztonságosabb, mint a saját autója pl.

Itthon nincs ilyen, kevés a pénz, az emberek örülnek ha vehetnek, Biztonság kicsi, régi, elavult.

A közelben van egy jól menő vállalkozás, ismerem a főnököt. Lánya kapott egy Smartot 19 évesen, amikor megkapta a jogsiját. Smart nem volt még egy hónapos, súlyos balesetről olvasni. Erről: [link]

Vállalkozó mit csinál? Hazarendeli a lányát, elveszi tőle a Smartot, ad neki egy X6-ot.

Később kérdeztem miért tette? Semmi kertelés nélkül elmondta, hogy neki a legfontosabb a lánya biztonsága, nem fogja hagyni hogy egy kis bádoglemezben utazzon, aztán ha van valami baleset, akkor meg meghaljon. És a végén megkérdezte tőlem:"szerinted melyik biztonságosabb, egy kis Smart, vagy egy jó nagy X6-os? Nem is kell válaszolnod rá."

2013. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
Előző:ez jó is így,csak sokszor az van,hogy olyanoknak adnak nagy batár autókat,akik vezetni se tudnak, nekik persze nem lesz bajuk,de a szegény kisembernek meg igen..
2013. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Beviz Elek ***** válasza:
93%

Sokat számít a sok ketyere, meg 80 légzsák meg szipi-szupi cuccok benne, de nem csak ezen múlik.

Van egy kis réteg, akik őrülten vezetnek (itt nem a gyorsra gondolok). Ott előfordul néha hogy egy manőver nem jön be. Ez olyan szituációból fakad, amire a sofőr nem gondolt.


Vannak a gyorshajtók: amíg ésszel csinálják, semmi gond nincs vele. Ismerni kell a saját verdát, meg nem árt ha a többiek a tükröt.

Van az átlag, erről nincs mit mondani.

És végül vannak a bénák. Se tükör, se jobbratartás (majd jön ide panaszkodni ha kívülről előzik ki), a forgalommal sem halad és a kamuonokat feltartja, nem tud parkolni, megfordulni, stb. Ez pedig a lehető legveszélyesebb.


Nem minden esetben abban kell keresni a hibát aki nem tartja be a szabályokat. Egyszerűen a bénákban. Mindenki hibázhat, csak nem mindegy hogy mennyit!

2013. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

10:48 tökéletesen leírja.

Aki a 3 betűs ketyeréről beszél elég szánalmas és egyeben irigy is mert neki csak egy 20 éves autóra telik de bezzeg ha lenne rávalója ő is megvenné a legbiztonságosabb autót teli 3 betűs "ketyerével". Tipikus irigy magyar gondolkodás...

Nem is kérdés, hogy ha mindenki 4-5 csillagos töréstesztű autóval járna akkor fele ennyi halál eset történne.

Sok millió ember életét mentette már meg a légzsák meg a sok biztonsági berendezés.

Eddig a világon autó balesetben több mint 20 millió ember halt meg. Az elmúlt években folyamatosan csökken az éves halál esetek száma köszönhetően a biztonságos autóknak.

2013. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

8-as. Nekem 2004-es Audi A4-em van 12 légzsákkal, meg ABS, ESP, meg sok egyébb dologgal. Szóval nem irigységből irtam azt a ketyeréket, de nem tudja senki bizonyitani azt, hogy aki nem halt meg egy légzsákkal felszerelt autóban, egy légzsák nélküliben meghalt volna. Semmi sem bizonyitja.

2013. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
62%

"Aki a 3 betűs ketyeréről beszél elég szánalmas és egyeben irigy is mert neki csak egy 20 éves autóra telik de bezzeg ha lenne rávalója ő is megvenné a legbiztonságosabb autót teli 3 betűs "ketyerével"."

Én egyenlőre csak gondolkodom autóvásárláson, de nincs az az isten, ami rávenne arra, hogy egy elektronikus vackot vegyek. Ha autót veszek, akkor azt azért veszem, hogy én vezessem! Ha valaki nagyon kényelmes akar lenni, nem akar se gázpedált nyomni (tempomat), se a kormányt eltekerni (sávtartó- visító mittoménmi'), az menjen szépen vonattal, busszal, taxival. Ez a röhejes gondolkodásmód, nem az, hogy irigykedik a magyar ember! Ha valaki tele van pénzzel, de hasztalan dolgokra költi, azt persze, hogy megirigyli egy átlag alatti ember!

2013. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!