Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire törvényszerű egy 2....

Mennyire törvényszerű egy 2. 0 PD TDi (Bosch pd elemes) motor elromlása/meghibásodása kb. mennyi időnként?

Figyelt kérdés

VW Passat B6(2005-) gondolkodom.

Mennyibe kerülne az éves fenntartása alkatrészenként? Vagy nem törvényszerű h százezreket kell költeni az alkatrészre ? Nyilván állapotfüggő, de nemtudom mennyire leharcoltak...


2013. júl. 31. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Apunak ilyen autója volt (céges), új kora óta vezeti, amikor megkapta elrepedt a hengerfej 1000km-es korában, erre emlékszek elég sokat beszéltünk róla, garanciában kicserélték, egyedi esetről volt szó, tehát nézzük innen.

3 év alatt beletett 150 ezer km-t, és akkor hibásodott meg az egyik Pd elem, de az összeset cserélték.

Szerintem 150 ezer km elég jónak számít, de mástól olvastam olyat, aki 300 ezert is elment vele gond nélkül és utána adta el.

Ebből az következik, hogy általában ezek céges autók voltak, és elég sokat mentek velük.

1., Vagy megveszel egyet kevés kilométerrel, de várható lesz hogy hamarosan javítani kell majd

2., Veszel egy többet futottat, amiről tudod hogy garanciában cserélték márkaszervízben és hibátlan.

AMúgy egész jó motor, 140 lovas volt apáé, és sokkal jobban megy mint a mostani CR TDI, az is 140 lovas, de 100 nak érződik max!

Kérdésedre válaszolva röviden, én azt mondom átlag 200.000 km-t bírnak ki!

De ha nem akarsz sokat költeni rá, fel is újíthatod, nam eg egyre több olcsó bontott elem lesz hozzá, bár azokkal én vigyáznék, amit imeretlenül hibátlannak mond egy eladó...

2013. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

akkor kb hány ezer km-eset érdemes vennem ?:D

illetve nemfogom megszívni a szervízeléssel? elég horribilis összegek vannak :S

2013. júl. 31. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:
1# apádnak valószínűleg Siemens pd elemes volt/van a kocsija
2013. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazából mind1 a kilométer!

Az egy főnyeremény ha kifogsz egy vezetett szervízkönyveset, ami igazolni tudja a PD elemek cseréjét!

De nem kell tőle félned, kinézel egyet, kipróbálod ha jónak tűnik, egyeztetsz egy időpontot egy márkaszervizzel és szépen elviszed bevizsgáltatni állapotfelmérésre, és az autó összes hibáját elmondják neked!

Nem sok pénz, de nagyon megéri, olyan rejtett hibákra derülhet fény, amit te észre sem vennél laikusként, de sokba fájhat az alkatrész cseréje!

Én csak ennyi tudok neked tanácsolni ha ilyen autót akarsz venni.

Az alkatrészárak nem többek mint egy normál más középkategóriás kocsinál, nézd meg a bárdi alkatrészárait.

2013. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Nagyon jófejek vagytok.:)

Kb. milyen árakra lehet számítani, valaki elmondaná csak kb. ?:)

2013. júl. 31. 14:21
 6/10 szántóvető ***** válasza:
2013. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
végülis vállalható.. nem ?
2013. júl. 31. 14:31
 8/10 anonim ***** válasza:
a szervizes átnézésről csak annyit, hogy miután megvettem az E46-osom, hozzájutottam egy állapotfelmérő laphoz ami nem sokkal előtte készült. aki adta, pont ezt az autót nézte meg. a lapon egy csomó olyan volt feltüntetve, ami baromság volt. súlyos motorhibának volt jelölve egy szimmering miatti olajfolyás és hasonlók. 1 éve van meg, kopogó stabi, szimmeringek, kb ilyen kaliberű dolgok voltak a "hibái", semmi más. teljesen jó vétel volt, sokkal lerúgottabbak, szétesettebbek vannak hahun.
2013. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem törvényszerű, a Bosch PD elem már nem is olyan hajlamos elromlani.
2013. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ilyen autónál a törés,és óra tekerés veszélye áll fenn.

Szakszerviz (ajánlott), avagy egy szaki, akinek van kábel+program,és kiolvassa.

2013. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!