Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért van az, hogy sok autónál...

Mért van az, hogy sok autónál alacsony fordulaton terhelés hatására elkezd hangosan kopogni a motor?

Figyelt kérdés

Pl leginkább akkor hallok ilyet, mikor az utcánkba befordul egy autó. De a sofőr nem vált idejében vissza. Ahogy a gázra lép, kopp-kopp-kopp, majd visszavált és megy tovább normál motorhanggal.

Ezt mi okozza?


2013. júl. 31. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább régebbi kocsiknál fordul elő, amikben nincs kopogásérzékelő. A túl nagy előgyújtás okozza: még felfelé megy a dugattyú, amikor a korai gyújtási időpont miatt eléri a lángfront, olyan hatása van, minhta kalapáccsal rávernél.

A kopogásérzékelős motorok vezérlése ilyenkor visszavesz az előgyújtásból. Egy hagyományos, röpsúlyos + vákuumdobos szabályzású gyújtűselosztójú motor ilyet nem tud.

2013. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
UHhh ez nagyon jó megfigyelés! Én is hallottam, mikor szerelő ment a kocsimmal, kevés gázt adott és tényleg ilyen hülye kopogós hangot adott. Erőlködött a motor. Az újabb kocsink nem csinál ilyet. Alapjárat alól (!), 3. fokozatban elkezd torpanás nélkül húzni. Pedig sima 1.4-es.
2013. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez erdekes elso, nem ketelkedek abban amit mondtal, de rengeteg uj autot lattam ugyan ezzel a problemaval, valoszinu a nem megfelelo oktanszam miatt, igaz 91-est hasznalnak alltalaban...
2013. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen, ln sem kimondottan régi autóknál találkoztam ezzel. Igaz, hogy ebből a szempontból nem is nagyon figyeltem.

Az utcánkban van egy Fiesta. Nem a legújabb, hanem eggyel régebbi kiadás. De akkor is csak olyan 10 éves lehet legfeljebb. Az azért nem olyan régi. NA, az mindig kopog mikor befordul.

2013. aug. 2. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!